Z Forumowy system RPG Marant
m (Zabezpieczono "Hirodin" ([edytowanie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze) [przenoszenie=Dozwolone tylko dla administratorów] (na zawsze))) |
|
(Brak różnic)
|
Wersja z 10:30, 2 sie 2014
Opis
Hirodin jest to stadium larwalne, pasożytnicze hirodusa. Pierwotnie był to zwyczajny pasożyt, który wraz z pokarmem dostawał się do organizmu, gdzie wykorzystywał ciało nosiciela do "przeżycia". W Wyniku nekromanckich eksperymentów oraz oddziaływaniu czarnej rudy na wyspach wulkanicznych doszło do mutacji tego pasożyta. Stworzenie jest długie na 5 milimetrów o średnicy 2 milimetrów, dzięki czemu łatwo jest go nie zauważyć podczas spożywania pokarmu z dzikich zwierząt - jest to najczęstsza droga nabycia pasożyta, lecz nie jedyna. Pasożyta można nabyć przez skórę, towarzyszy temu ogromny ból powodujący łatwość wykrycia zarażenia. Hirodin przebywa w ciele nosiciela do 4 dni maksymalnie, oddziałując na cały organizm człowieka powodując jego destrukcję i przeistaczanie w ciało hirodusa. Dzięki właściwościom ciała jest w stanie regenerować swoje tkanki. Jedynym sposobem zabicia tej istoty jest rozgniecenie jej. Wszelkie rany cięte, zostają błyskawicznie zregenerowane. W przypadku połowicznego przecięcia organizmu, organizm jest w stanie rozdwoić się (powielić).
Statystyki
Broń: zęby
Ostrość: 7
Wytrzymałość: 10
Broń: odnóża
Ostrość: 1
Wytrzymałość: 2
Bestia: hirodin
Kategoria: I
Wytrzymałość: 2
Technika walki
Hirodin nie prowadzi ataków, które mogły by odnieść skutek śmiertelny. Jego celem jest wdarcie się do organizmu istoty żywej i pasożytnicze oddziaływanie na nim, poprzez wszczepienie się szczękami do tkankami miękkiej organizmu, mające na celu przeistoczenie nosiciela w hirodusa. Jeżeli nie dostanie się do organizmu za pomocą drogi pokarmowej wówczas stosuje atak ugryzienie. Za pomocą powstałej rany za pomocą swoich macek powoduje rozszarpanie rany, którą dostaje się do środka.
Ataki
- Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są śmiercionośną bronią tych bestii. Hirodin stara się gryźć w miejsca niskiej wytrzymałości: gardło, żeby wytworzyć głęboką ranę, bądź kończyny, żeby wedrzeć się pod skórę. Atak można zastosować raz na jeden post. Ugryzienie zaraża gracza jadem hirodina.
- Wgryzienie hirodina - Za pośrednictwem odnóży, hirodin rozszarpuje ranę tworząc drogę do wnętrza organizmu żywego. Rana jest bolesna lecz niegroźna dla życia nosiciela.
Umiejętności
- Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
- Wielkość hirodina - Dzięki niewielkiemu rozmiarowi, hirodin potrafi wejść w trudno dostępne miejsca. Ponadto przeciwnik otrzymuje minus 100 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do hirodina.
- Odporność na ogień - Przeciwnik jest niepodatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują -60 punktów do siły czaru.
- Jad hirodina - Istota posiadająca jad hirodina we krwi staje się niewrażliwa na ból na 1 post z walką lub 5 minut w pozostałych sytuacjach. Podczas trwania ataku pasożytowania wewnętrznego istota ma podwyższoną ciepłotę ciała do 40 stopni, oraz odczuwa nudności na okres 2 dni. Po 2 dniach zapada w śpiączkę, która jest uznawana za moment śmierci osobnika. Śpiączka trwa 2 dni, podczas której występuje zanik aktywności mózgu. Po 4 dniach od rozpoczęcia pasożytowania wewnętrznego, ciało nosiciela przechodzi przemianę w hirodusa. Proces przemiany jest powolny, lecz ujawnienie tego faktu jest natychmiastowe, polega na rozerwaniu powłoki nosiciela. Ślina zombie jest w stanie zneutralizować jad hirodina w okresie pierwszych dwóch dni od rozpoczęcia ataku pasożytowania wewnętrznego.
- Witalność hirodina - Wszelkie rany cięte, w tym odcięte kończyny odrastają w ciągu 2 postów z walką, lub 10 minut w pozostałych sytuacjach. Odcięte elementy ciała regenerują się tworząc drugą identyczną kopię stworzenia w czasie 2 postów z walką, lub 10 minut w pozostałych sytuacjach. Rany od obuchu nie regenerują się.
Słabe punkty
- brak
Trofea
- brak