Aktualny dzień w Marancie: 22.03.2
Echinops: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

 
(Nie pokazano 5 wersji utworzonych przez 2 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
[[Kategoria:Bestiariusz]]
+
[[Kategoria:Twory Plagi]]
 
{{BoczneZdjęcie|Bestiariusz echinops.jpg}}
 
{{BoczneZdjęcie|Bestiariusz echinops.jpg}}
 
=Opis=
 
=Opis=
Echinops, a potocznie wypaczona rosiczka, to twór [http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Plaga Plagi], połączenie zwierzęcego i roślinnego ciała. Wypaczona rosiczka może powstać wtedy, kiedy zarażone plagą zwierze pada na roślinę i zdycha lub kiedy miało w swoim układzie pokarmowym nasiona tej rośliny. Wypaczona rosiczka rozrasta się na ofierze plagi do monstrualnych rozmiarów. Osiąga ona od 7 do 9 metrów wysokości, grubość łodygi to 0,5m a cały ciężar rośliny do nawet 400kg. Wypaczona rosiczka przechodzi szereg zmian transformujących jej organizm. Łodyga nabiera właściwości mięsistych, potrafi kurczyć się i rozkurczać, wielki mięsień jest bardzo dobrze unerwiony. Młode pędy tworzą osobne mięśnie zdolne uderzyć przeciwnika i odrzucić go lub powalić. Sam kwiat przechodzi największą przemianę. Pałeczki zawierające kiedyś lepką trującą ciecz przekształcają się w szereg zębów o długości kilkunastu centymetrów. Głębiej położone pałeczki stają się kolcami jadowymi, którymi echinops potrafi strzelać w przeciwnika zadając obrażenia od samych kolców a także umieszczając w ofierze toksyny. Rośliny te wydzielają szereg zapachów, od zapachu trawy po smród padliny, które to zapachy wabią ofiary. Silny system korzeniowy jest rozległy i bardzo unerwiony, dzięki czemu echinops potrafi wyczuć drgania podłoża z odległości nawet 30 metrów. Roślina rozrasta się, co kilkanaście do kilkudziesięciu metrów pojawiają się nowe wypaczone rosiczki. Na ogół rośliny te mają jedną dużą paszczę i drugą mniejszą, która jest w stanie wegetatywnym.  
+
Echinops, a potocznie wypaczona muchołówka, to twór [http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Plaga Plagi], połączenie zwierzęcego i roślinnego ciała. Wypaczona muchołówka może powstać wtedy, kiedy zarażone plagą zwierze pada na roślinę i zdycha lub kiedy miało w swoim układzie pokarmowym nasiona tej rośliny. Wypaczona muchołówka rozrasta się na ofierze plagi do monstrualnych rozmiarów. Osiąga ona od 7 do 9 metrów wysokości, grubość łodygi to 0,5m a cały ciężar rośliny do nawet 400kg. Wypaczona muchołówka przechodzi szereg zmian transformujących jej organizm. Łodyga nabiera właściwości mięsistych, potrafi kurczyć się i rozkurczać, wielki mięsień jest bardzo dobrze unerwiony. Młode pędy tworzą osobne mięśnie zdolne uderzyć przeciwnika i odrzucić go lub powalić. Sam kwiat przechodzi największą przemianę. Pałeczki zawierające kiedyś lepką trującą ciecz przekształcają się w szereg zębów o długości kilkunastu centymetrów. Głębiej położone pałeczki stają się kolcami jadowymi, którymi echinops potrafi strzelać w przeciwnika zadając obrażenia od samych kolców a także umieszczając w ofierze toksyny. Rośliny te wydzielają szereg zapachów, od zapachu trawy po smród padliny, które to zapachy wabią ofiary. Silny system korzeniowy jest rozległy i bardzo unerwiony, dzięki czemu echinops potrafi wyczuć drgania podłoża z odległości nawet 30 metrów. Roślina rozrasta się, co kilkanaście do kilkudziesięciu metrów pojawiają się nowe wypaczone muchołówki. Na ogół rośliny te mają jedną dużą paszczę i drugą mniejszą, która jest w stanie wegetatywnym.  
  
 
==Statystyki==
 
==Statystyki==
Linia 20: Linia 20:
  
 
=Technika walki=
 
=Technika walki=
Echinops to samotnicy, ale w przypadku zagrożenia powiadamiają o tym inne echinopsy poprzez system korzeniowy. Atakują zawsze, odczekawszy aż ofiara zbliży się na wystarczającą odległość. Kolce jadowe służą obronie, gdyż ofiara najczęściej i tak umiera poza zasięgiem paszczy wypaczonej rosiczki. Kły w paszczy to broń której rosiczki używają aby zabić i pożreć ofiarę.  
+
Echinops to samotnicy, ale w przypadku zagrożenia powiadamiają o tym inne echinopsy poprzez system korzeniowy. Atakują zawsze, odczekawszy aż ofiara zbliży się na wystarczającą odległość. Kolce jadowe służą obronie, gdyż ofiara najczęściej i tak umiera poza zasięgiem paszczy wypaczonej muchołówki. Kły w paszczy to broń której muchołówkii używają aby zabić i pożreć ofiarę.  
  
 
==Ataki==
 
==Ataki==
Linia 50: Linia 50:
 
=Słabe punkty=
 
=Słabe punkty=
 
*'''Podatność na ogień''' - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
 
*'''Podatność na ogień''' - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
 +
 +
*'''Podatność na ealin beinar ''' - Przeciwnik jest podatny na ealin beinar w związku z czym bronie stworzone z ealin beinar otrzymują +8 punktów do ostrości lub obuchu.
  
  
Linia 55: Linia 57:
 
=Trofea=
 
=Trofea=
 
*10 kłów echinopsa
 
*10 kłów echinopsa
*20 kolców jadowych echinopsa
+
*0,2 litra neurotoksyny echinopsa
*8 litrów neurotoksyny echinopsa
+
*3 litry soków echinopsa
*10 litrów soków echinopsa
+

Aktualna wersja na dzień 10:54, 13 lip 2019

Bestiariusz echinops.jpg

Opis

Echinops, a potocznie wypaczona muchołówka, to twór Plagi, połączenie zwierzęcego i roślinnego ciała. Wypaczona muchołówka może powstać wtedy, kiedy zarażone plagą zwierze pada na roślinę i zdycha lub kiedy miało w swoim układzie pokarmowym nasiona tej rośliny. Wypaczona muchołówka rozrasta się na ofierze plagi do monstrualnych rozmiarów. Osiąga ona od 7 do 9 metrów wysokości, grubość łodygi to 0,5m a cały ciężar rośliny do nawet 400kg. Wypaczona muchołówka przechodzi szereg zmian transformujących jej organizm. Łodyga nabiera właściwości mięsistych, potrafi kurczyć się i rozkurczać, wielki mięsień jest bardzo dobrze unerwiony. Młode pędy tworzą osobne mięśnie zdolne uderzyć przeciwnika i odrzucić go lub powalić. Sam kwiat przechodzi największą przemianę. Pałeczki zawierające kiedyś lepką trującą ciecz przekształcają się w szereg zębów o długości kilkunastu centymetrów. Głębiej położone pałeczki stają się kolcami jadowymi, którymi echinops potrafi strzelać w przeciwnika zadając obrażenia od samych kolców a także umieszczając w ofierze toksyny. Rośliny te wydzielają szereg zapachów, od zapachu trawy po smród padliny, które to zapachy wabią ofiary. Silny system korzeniowy jest rozległy i bardzo unerwiony, dzięki czemu echinops potrafi wyczuć drgania podłoża z odległości nawet 30 metrów. Roślina rozrasta się, co kilkanaście do kilkudziesięciu metrów pojawiają się nowe wypaczone muchołówki. Na ogół rośliny te mają jedną dużą paszczę i drugą mniejszą, która jest w stanie wegetatywnym.

Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 22
Wytrzymałość: 26

Broń: kolce jadowe
Ostrość: 16
Wytrzymałość: 18

Bestia: echinops
Kategoria: II
Wytrzymałość: 12


Technika walki

Echinops to samotnicy, ale w przypadku zagrożenia powiadamiają o tym inne echinopsy poprzez system korzeniowy. Atakują zawsze, odczekawszy aż ofiara zbliży się na wystarczającą odległość. Kolce jadowe służą obronie, gdyż ofiara najczęściej i tak umiera poza zasięgiem paszczy wypaczonej muchołówki. Kły w paszczy to broń której muchołówkii używają aby zabić i pożreć ofiarę.

Ataki

  • Ugryzienie - Kły echinopsa są równie ostre jak wytrzymałe, przystosowane do zadawania ran swym przeciwnikom. Echinops podczas ataku próbuje wbić w ciało przeciwnika swe 18 cm kły, aby uszkodzić ważne organy w ciele przeciwnika, pozostawiając rany o średnicy 70 cm. Zasięg ugryzienia echinopsa wynosi 6 metrów.
  • Przewracanie - Echinops jest w stanie jednym ze swych pędów przewrócić przeciwnika, który nie wykona w porę uniku. Zasięg ataku wynosi 3 metry.
  • Rozszarpanie - Echinops może wykonać rozszarpanie zaraz po przewróceniu przeciwnika, jeśli ten nie wykona uniku. Rozszarpanie polega na szaleńczym zadawaniu ciosów kłami w ciało przeciwnika i rozszarpywaniu jego głównych narządów wewnętrznych doprowadzając go do wykrwawienia. Zasięg rozszarpania wynosi 5 metrów.
  • Atak zębami – Echinops atakuje zębami, starając się odgryźć fragment ciała przeciwnika.
  • Strzał kolcami jadowymi - Echinops sztrzela z paszczy dziesięcioma kolcami jadowymi o długości 30 centymetrów. Zasięg splunięcia wynosi 25 metrów po prostej od paszczy. Neurotoksyna w kolcach powoduje jest w stanie zabić przeciwnika I kategorii, a także człowieka oraz unieruchomić na 3 kolejne psoty z walą przeciwnika II kategorii. Atak można zastosować 3 razy na post.


Umiejętności

  • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
  • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
  • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
  • Bagniste zwierze - Dobrze zna bagna i mokradła. Walcząc w środowisku mokradeł, bagien i blisko zbiorników wodnych otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
  • Antytoksyczność - Echinops jest odporny na wszystkie choroby, na jad wiwerny i krwiopijcy oraz na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu.


Słabe punkty

  • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
  • Podatność na ealin beinar - Przeciwnik jest podatny na ealin beinar w związku z czym bronie stworzone z ealin beinar otrzymują +8 punktów do ostrości lub obuchu.


Trofea

  • 10 kłów echinopsa
  • 0,2 litra neurotoksyny echinopsa
  • 3 litry soków echinopsa