Aktualny dzień w Marancie: 01.03.2
Kopalnia żelaza

Z Forumowy system RPG Marant

Lokacja kopalnia żelaza1.jpg

O lokacji

Kopalnia żelaza leży u podnóża gór, na północno-wschodnich krańcach gminy Afers, w dystrykcie Kadev, hrabstwie Maer. Kopalnia, jak sama nazwa wskazuje jest swoistym miejscem wydobywczym kruszcu, w tym wypadku żelaza. Jako miejsce strategiczne dla państwa Valfden jest specjalnie chronionym w celu zapewnienia stałych dostaw kruszcu do stolicy. Wydobywany kruszec jest zanieczyszczony i podlega przetopieniu, więc wartości samych pozyskanych brył żelaza są niewielkie. Żelazo jest używane do produkcji stali valfdeńskiej, co powoduje wzmożoną konieczność wydobycia. Kopalnia jest obsługiwana przez wiele osób, które dzielą się na dwa ośrodki, takie jak fortyfikacja zewnętrzna oraz kopalnia właściwa, zarządzane przez równoważnych funkcjonariuszy. Kopalnia żelaza w szczególności cechuje się stabilnością i nikłą ilością kłopotów. Ataki na konwoje są rzadkością, gdyż minerał jest niewiele warty przed przetopieniem, a tereny kopalni rzadko zostają atakowane przez oddziały bandytów, oraz trzęsienia są prawdziwą rzadkością.

Fortyfikacja zewnętrzna

Fortyfikacja
Fortyfikacją zewnętrzną jest pole o widoczności niezakłóconej na odległość 300 metrów z każdej strony fortu. Dokonano wyrębu drzew, w celu zapewnienia widoczności dla grup kuszników straży górniczej, mogących zestrzelić przeciwników gdy tylko dokonają zbliżenia się do fortyfikacji. Fortyfikacją są spiralnie ułożone wokół góry drewniane zabudowania otoczone drewnianą palisadą. Lokacja skrywa 5 istotnych obiektów:
  • Palisada obronna, przystosowana do prowadzenia walk obronnych z góry (możliwość ustawiania kuszników i łuczników na wieżach i palisadzie), bramę zamykaną uniemożliwiająca przedarcie się do wnętrza.
  • Baraki - pełniące funkcję biura zarządcy obiektu, sypialni dla strażników, jadalni, oraz magazynu żywności.
  • Stajnię straży górniczej - Pełniąca funkcję zabezpieczenia koni strażników, nie można wynająć ani kupić w niej konia.
  • Piece hutnicze - Duża ilość minerału i górników wymusiła budowę pieców, gdzie część rud zostaje przetapiana na miejscu przed wysyłką.
  • Rampa załadunkowa - Jest to swoisty plac nieopodal pieców hutniczych, przystosowany do podstawienia wozu i istnieje możliwość wprowadzenia po płaskiej powierzchni skrzyń z minerałami.

Fortyfikacja jest przystosowana do obsługi i zabezpieczenia przez 80 strażników, w tym 50 kuszników oraz 30 mieczników.

Zarządca fortyfikacji

Waldemar z Atusel
Rolę zarządcy pełni funkcjonariusz o stopniu Podkomisarza, Waldemar z Atusel.
  • Imię: Waldemar z Atusel
  • Płeć: mężczyzna
  • Rasa: człowiek
  • Mutacja: brak
  • Data urodzenia: 25.03.26543, eI
  • Lokalizacja: Kopalnia srebra
  • Status: Żywy

W wyniku szybkich awansów i uzyskania wysokiej pozycji w strukturach straży górniczej nabył przekonania o swojej wyższości. Potrafi sprzeciwić się rozkazom wyżej postawionych urzędników nad nim. Uważając, że sam najlepiej wie, jak wykonać obowiązki zarządcy fortu. Czuje jednak respekt przed komisarzem Georgiem Hertlingiem, do którego często zwraca się o pomoc w zorganizowaniu konwojów. Dzięki licznym sukcesom i zaufaniu, dzięki wzorowej służbie dorobił się dużego majątku i wysokiej pozycji w strukturach administracji państwowej.


Kopalnia właściwa

Kopalnia
Kopalnię obsługuje łącznie 450 górników, w jednym momencie, na każdej zmianie pracuje ich 150. Kopalnia ma charakter głębinowy, co oznacza, ze wewnątrz kopalni został wydrążony pionowy, głęboki otwór z wyznaczonymi 8 piętrami, z których odchodzą długie i rozległe tunele, w których pracują górnicy. Na samym dole jest piec hutniczy oraz ustawione są skrzynie na rudę żelaza. Piec hutniczy jest utworzony w celu prowadzenia napraw narzędzi górniczych. Sama ruda jest przetapiana częściowo na powierzchni a reszta dopiero w stolicy. Do skrzyń ładowane są bryły rudy żelaza, następnie wyciągiem transportowane do wejścia i przeprowadzane na rampę za pomocą wózków. Proces wydobycia nadzorują strażnicy górniczy, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników ze strony zagrożenia, jakim są różne bestie, oraz pilnowanie ciągłości pracy.

Zarządca kopalni właściwej

Vanessa z Raschet
Funkcję zarządcy kopalni pod ziemią pełni kobieta na usługach skarbca Efehidon, Vanessa z Raschet.
  • Imię: Vanessa z Raschet
  • Płeć: kobieta
  • Rasa: człowiek
  • Mutacja: brak
  • Data urodzenia: 25.03.26547, eI
  • Lokalizacja: Kopalnia srebra
  • Status: Żywy

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że została oddelegowana w to miejsce, gdyż rozpraszała dyrektorów skarbca. Należy do kobiet zdecydowanych twardych, a jednak skłonnych do bliższych znajomości, za co ponoć miała być oddelegowana - "za rozwiązłość" w kontaktach. Jest kobieta niezwykle skrupulatną i wymagającą, a jej łagodny ton w stosunku do powolnych pracowników jest gorszy od odczuwania ognia piekielnego na tyłku. Trzema dyscyplinę wśród górników i sama zarządza dokładnością spisów i rozrachunków wydobywanych minerałów.