Z Forumowy system RPG Marant
O rasie
Orkowie to rasa prawie tak stara jak Draconi i Elfowie a ich powstanie ściśle związane jest z ewolucją jednego z gatunków trolli żyjących na górzystych terenach wyspy Varrok. Charakterystyczną cechą tej rasy jest wysokość i potężna budowa. Klasyczny Ork to ponad dwu metrowy kolos zbudowany przede wszystkim z mięśni. Tężyzna fizyczna jest więc jednym z największych atutów Orków, które już od najdawniejszych czasów musiały mierzyć się z potężnymi przeciwnikami by wywalczyć sobie obecną pozycję. Kolejną spuścizną pozostawioną przez trolle jest gruba skóra pokryta swoistymi wypustkami sprawiająca, że Orka bardzo trudno jest zranić. Te dwa czynniki spowodowały, że przez bardzo długi okres czasu Orków określano jako tępych osiłków, nie mających szans na ucywilizowanie się. Pogląd ten jednak się nie sprawdził i dzięki częstemu obcowaniu z kulturą innych ras Orkowie również zaczęli się rozwijać.
Podstawową jednostką społeczną stał się klan mający najczęściej charakter wędrowny. Na ich przedzie stoją zazwyczaj władający magią szamani, zajmujący się kontaktowaniem z bogami i uzdrawianiem. Niżej w hierarchii znajdują się hersztowie i wojownicy pełniący funkcję obrońców klanów, potem są myśliwi, których zadaniem jest dostarczanie klanowi pożywienia a na samym dole znajdują się zwiadowcy, pełniący często funkcję posłańców przekazujących informacje z klanu do klanu.
Historia
Górskie tereny obecnego Varrok są kolebką Orków, to właśnie tam żyli ich przodkowie – Trolle górskie. Te potężne bestie z racji wielkiego zapotrzebowania na pokarm, którego na Varrok jest niewiele musiały poddać się ewolucji i skarłowacieć przekształcając się w nową rasę Orków. Początkowo Orkowie zajmowali się tym co trolle czyli głównie zbieractwem i myślistwem, jednak w miarę upływu lat szybko powiększająca się populacja zasiedliła obszary przyległe do gór. Mimo przejścia z
[W budowie, nie tykać!!]
Orkowie w swych początkach byli ludem barbarzyńskim, rychło jednak okazało się, że ich strategie są możliwe do przewidzenia i to zmieniło oblicze sił politycznych na świecie. Orkowie choć liczni i uzbrojenie zawodzili pod względem strategicznym i wojennym. Ich już bardzo liczne Klany zostały powoli rozgramiane przez armie Jaszczuroludzi. Podczas Wielkiej Wojny (3501 rok p.n.e) Orkowie wraz z innymi rasami stawili ostateczny opór armii Jaszczuroludzi. Wielka Wojna to jedyne wydarzenie historyczne w którym Orkowie stanęli ramie w ramie z ludźmi. Wojna choć przyniosła zwycięstwo i pogrom Jaszczuroludzi spowodował kolosalne straty w kulturze Orków. Pozbawienie swych pobratymców Orkowie musieli przejąć zwyczaje i tradycje innych ras, a w większość rasy ludzkiej, której ekspansja była oraz większa. Większość Orków ucywilizowała się, dzięki czemu stali się potężnymi wojownikami. Ich siedzibą zostało państwo Varrok. W czasach nowożytnych ich przywódca został omamiony przez lisza Meaneba, który w rzeczywistości panował w państwie. W 26505 roku połączone armie Orków, Krasnoludów i Jaszczuroludzi pod wodzą zjednoczonych monarchów dopuściły się pogromu większości państw kontynentu. Ostateczny bój na Zielonych Równinach wyspy Valfden wygrało państwo ludzi, rozgramiając zjednoczonych agresorów i pozbawiając życia większość ich przywódców.
Występowanie
Varrok
Wydarzenia
- [3501 p.n.e.] - Wielka Wojna
- [26503.02.6] – Wyprawa na Igrzyska do Isgharu w celu pertraktacji z Meanebem
- 26505.02.5] - Bitwa pod Atusel i górskim posterunkiem
- [26505.02.13] – Zielone Równiny – Decydująca, główna bitwa w wojnie Meaneb vs. Państwo Marant
- [26505.02.20] – Meaneb zostaje uwięziony w Kostce Dusz
- [26509.02.3] - Zniszczenie Kostki Dusz i odrodzenie Meaneba
- [26511] - Mgła stworzona przez Meaneba.
Umiejętności rasowe
- Kamienna skóra - Dzięki grubszej skórze i specjalnym wypustkom rzadko odnosisz skaleczenia lub otarcia. Nabicie Ci siniaka graniczy z cudem.
- Mięśniak - Dzięki sile swoich mięśni potrafisz unosić i przenosić ciężkie przedmioty. Ciężar do pół tony nie stanowi dla Ciebie większego wyzwania. Tężyzna fizyczna zwiąże się z ujemnym współczynnikiem szybkości oraz szybkim zmęczeniem organizmu w przypadku dłuższego wysiłku.