Aktualny dzień w Marancie: 21.03.2
Ghul

Z Forumowy system RPG Marant

Wersja Patty (dyskusja | edycje) z dnia 00:09, 13 lip 2019

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Bestiariusz Ghul.jpg

Opis

Nikt tak naprawdę nie wie, skąd wzięły się ghule. Jedni twierdzą, że to przeklęci przez bogów ludzie, którzy zostali skazani na ten los za grzech kanibalizmu, inni zaś, że to po prostu ludzie ożywieni i wypaczeni z pomocą czarnej magii. Niezależnie jednak od tego, co ludzie mówią, ghule są realnym zagrożeniem. Żerują w miejscach obfitujących w zwłoki, najlepiej świeże, można je zatem spotkać na cmentarzach, w kryptach, w pobliżu świeżo usypanych kurhanów czy na polach bitew. Niestety, nie żywią się wyłącznie martwymi, w przypadku braku pożywienia potrafi także zaatakować żyjącego, który zanadto zbliży się do jego kryjówki. Wyglądają podobnie do żywych, jednak ich ciała zazwyczaj są osobliwie napuchnięte i zdeformowane, poruszają się zgarbione, nie wydając przy tym żadnego dźwięku. Osiągają wzrost i wagę podobne do ludzkich. Wbrew swojemu wyglądowi, ghule są bardzo szybkie, zwinne i silne, zdolne do powalenia niczego nie spodziewającego się wroga w ciągu sekund. Są też bardzo czujne, uważnie obserwują otoczenie, w związku z czym trudno je podejść, pozostając niezauważonym. Zazwyczaj żeruje samotnie, nie jest to jednak regułą, na pobojowiskach można spotkać niemalże całe stada ghuli, liczące nawet do 8 sztuk, tyczy się to również cmentarzy w dużych miastach lub miejscowościach.

Statystyki

Broń: pazury
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 9

Broń: zęby
Ostrość: 4
Wytrzymałość: 7

Bestia: ghul
Kategoria: I
Wytrzymałość: 2


Technika walki

Wygłodniały ghul potrafi zaatakować z ukrycia, wyskakując na zaskoczoną ofiarę i powalając ją. Używa do tego swoich pazurów oraz mocnych zębów. Atakuje raczej bezmyślnie, starając się przełamać obronę przeciwnika za pomocą brutalnej siły. Wie jednak, że zraniona ofiara szybko umrze, dlatego potrafi pozornie odpuścić, by potem tropić ją przez wiele godzin i pożywić się na świeżych zwłokach.

Ataki

  • Atak bezpośredni - Ghul bierze zamach i atakuje przeciwnika pazurami. Trafienie skutkuje zarażeniem jadem ghula.
  • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są bronią ghula. Stara się ona gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę. Ugryzienie zaraża gracza jadem ghula.
  • Ogłuszenie - W trakcie walki ghul potrafi wykorzystać swoją siłę i wyprowadza potężne uderzenie w głowę ofiary, cios zdolny jest ogłuszyć gracza na 1 post z walką lub 1 minutę w innych sytuacjach. Atak można zastosować raz na jeden post.
  • Obalenie - Ghul rzuca się na swoją ofiarę, przygniatając ją własnym ciężarem i próbuje wgryźć się w jej gardło. Przed atakiem nie można zastosować bloku. Atak można zastosować raz na jeden post.


Umiejętności

  • Niezwykła percepcja - Istota obdarzona jest niebywałym darem zauważania procesów i zdarzeń zachodzących w około niej. Składają się na to doskonały wzrok i słuch. Czasami również nienaganne wykrywanie drgań powietrza i zapachu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
  • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w kryptach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
  • Nieumarły - Niepodatny na efekty z żywiołu umysłu, odporny na perswazje, uduszenie, zatrucia wszystkimi rodzajami trucizn, zastraszenie, otumanienie i wszelkie choroby. Nie wpływają na niego rany krytyczne i stłuczenia.
  • Akrobatyka ghula - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 8 metrów. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 10 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 15 metrów.
  • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 20 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do ghula.
  • Jad ghula - Ta specyficzna trucizna pokrywa zarówno pazury ghula, jak i jego uzębienie. Każde zranienie wiąże się z zakażeniem, gracz musi spożyć antidotum, inaczej umrze w ciągu 6 godzin, ponadto do czasu jej spożycia gracz otrzymuje karę minus jeden do ilości dostępnych na post finiszerów ze wszystkich wyuczonych specjalizacji walki.


Słabe punkty

  • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień, w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
  • Podatność na światło - Ghul jest wrażliwy na światło. Promienie mocnego światła są w stanie obezwładnić go na następny post z walką lub dwie minuty w innych sytuacjach.
  • Pomiot zaświatów - Istota jest bardzo wrażliwa na wszelakie oznaki kultu bogów powszechnie uważanych za strażników dobra, głównie Zartata. W przypadku, gdy gracz posiada broń pobłogosławioną przez Zartata istota nie może wykonać kontry.
  • Podatność na ealin beinar - Przeciwnik jest podatny na ealin beinar w związku z czym bronie stworzone z ealin beinar otrzymują +8 punktów do ostrości lub obuchu.
  • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.

Trofea

  • 1l krwi nieumarłego
  • 10 pazurów ghula
  • 1 język ghula