Aktualny dzień w Marancie: 21.04.33
Certuza

Z Forumowy system RPG Marant

Certuza.jpg

O lokacji

Certuza to niewielkie miasto portowe położone we wschodniej części gminy Caten. Miasto uczęszcza wielu kupców z całego świata zwożąc tutaj wiele egzotycznych towarów. Po zniknięciu mgły zaczęło przeżywać swój rozkwit. Miasto nie jest typowo osadą obronną. Posiada prowizoryczny mur który ma mu zapewnić obronę na jakiś czas, w razie wojny. Burmistrz miasta dba o spokój i bezpieczeństwo miasta wraz z Gwardią Ludową. Okoliczna stocznia jest jedną z większych w okolicy zajmującą się, na większą skalę, produkcją okrętów.

Port

Tutejszy port to jedna z nielicznych perełek zabytkowej architektury. Większość tutejszych budynków pełni funkcję spichlerzy i magazynów. To właśnie w tych budynkach przetrzymywane są towary przerzucane z odległych wysp a także i z kontynentu. Ulica ta jest najbardziej zatłoczona. Wszędzie można spotkać ludzi różnych nacji próbujących sprzedać ci różnorakie towary za okazyjne ceny. Do portu zawijają także okoliczni rybacy z nadzieją łatwego zarobku na swoich świeżo złowionych rybach. W obudowanej części nabrzeża zorganizowano stanowiska dla okrętów z platformami i żurawiami, oraz różnorakie karczmy które zapraszają do wnętrza zapachem świeżo przygotowanych potraw. W tej części miasta patrole Gwardii Ludowej są częstym widokiem. Port żyje swoim życiem przez całą dobę.

Miejska stocznia

Stocznia

Budynki stoczni położone są na krańcach miejskiego portu. Stocznia ta posiada odrębny port służący do zaopatrzenia jej w niezbędne materiały. Robotnicy uwijają się w niej przez cały dzień pracując nad coraz to nowszymi zamówieniami i projektami. Stocznia zaopatruje okolicznych rybaków sprzedając i reperując łodzie. Daje także pracę wielu osobą z miasta i okolicy. Jest także jednym z niewielu miast zaopatrujących Królestwo Valfden w okręty wojenne.


Plac targowy

Plac targowy

Serce miasta. To właśnie tutaj można znaleźć różnej maści sklepy a także i stragany mniejszych kupców zalewające cały plac. Architektura placu nie odbiega niczym od pozostałej części miasta. Odznacza się jedynie wysokimi budynkami w których mieszczą się sklepy jak i mieszkania obywateli. W ciągu dnia trwa tutaj niemiłosierny tłok. Cały czas można usłyszeć przekrzykujących się handlarzy próbujących sprzedać swoje towary. W tej części miasta można spotkać patrole Gwardii które czuwają nad ładem i porządkiem w tej części miasta.

Stare miasto

Stare miasto

Centrum miasta a także i życia kulturalnego tutejszych obywateli. Mieszczą się tutaj najbardziej zabytkowe budowle wzniesione przez pierwszych jaszczurzych osadników. Ulice wyłożone są kostką brukową. Jest jedynym miejscem w którym panuje cisza i spokój. Na środku placu, przed ratuszem, stoi zabytkowy pomnik. W zachodniej części starego miasta mieszczą się budynki Gwardii Ludowej wraz z aresztem. Mieszczą się tutaj także teatry zapewniające obywatelom rozrywkę. Tą część miasta zamieszkuje najbogatsza społeczność tego miasta.

Garnizon

Flota:

Postacie

Czarne Kaptury

Siwobrody
  • Imię: Siwobrody
  • Przydomek: Brak
  • Płeć: mężczyzna
  • Rasa: człowiek
  • Mutacja: brak
  • Data urodzenia: 12.05.26486 , eIII
  • Lokalizacja: Certuza
  • Status: Żywy

Niegdysiejszy kapitan "Białej Perły", postrach okolicznych handlarzy oraz rybaków. Podczas niedawnych walk stoczonych z flotą Certuzy został schwytany i skazany na śmierć. Po wydaniu dekretu o utworzeniu "Czarnych Kapturów" został ułaskawiony i zwolniony z więzienia poprzez złożenie ślubów lojalności wobec barona Szeklana. Jako doświadczony żeglarz oraz wilk morski został dowódcą "Czarnych Kapturów".

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF