=Opis=
Linia 23: Linia 23:

==Ataki==

==Ataki==
*'''Atak bezpośredni''' - Mangus unosi swoją nogę i tłucze nią w ziemię. Jeżeli przeciwnik znajdzie się w odległości 2 metrów od miejsca uderzenia w ziemie zostaje ogłuszony na następny post z walką lub 2 minuty w pozostałych sytuacjach. Średnica kopyta wynosi 1,5m.
+

+
*'''Atak rogami''' - Mangus może ugodzić rogami, zadając trzy rany kute. Przed atakiem nie można wykonać bloku. Jeśli wytrzymałość postaci wynosi pomiędzy 25, a 30, rogi powodują stłuczenie oraz pancerz otrzymuje status "uszkodzony". Jeśli wytrzymałość postaci wynosi poniżej 25, zostaje ona przebita na wylot, powstałe rany mają kształt wrzeciona o średnicy długości 25 cm.
+

+
*'''Szarża''' - Mangus potrafi zaszarżować nisko opuszczając rogi. Uderza on w ten sposób w korpus przeciwnika, jeśli ostrość rogu jest większa niż wytrzymałość przeciwnika, może go nabić na swoje rogi. Atak można zastosować raz na dwa posty. Przed atakiem nie można zastosować bloku. Gdy atak się powiedzie, postać gracza otrzymuje 3 rany krytyczne, w wyniku których zgon postaci nastąpi po 2 postach z walką lub 3 minutach w innych sytuacjach.
+

+
*'''Atak ciałem''' - Mangus bierze rozbieg z 5 metrów po czym uderza ofiarę własnym ciałem, obezwładniając ją na 2 minuty lub następny post z walką. W obronie nie można wykonać bloku. Atak ciałem można zastosować raz na jeden post.
+

+
*'''Zmiażdżenie''' - Mangus staje dęba na zadnich nogach i opadając przednimi na ziemię potrafi zmiażdżyć przeciwnika. Atak wymaga dwóch postów z walką, w pierwszym mangus unosi się, w drugim atakuje. W przypadku pomyślności ataku jeżeli wytrzymałość przeciwnika jest mniejsza niż 60 przeciwnik zostaje zmiażdżony, a zgon nastąpi po 2 postach z walką lub 2 minutach w innych sytuacjach.
+

Linia 39: Linia 31:

*'''Leśne zwierzę''' - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.

*'''Bagniste zwierzę''' - Dobrze zna bagna i mokradła. Walcząc w środowisku mokradeł, bagien i blisko zbiorników wodnych otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.

*'''Antytoksyczność''' - Mangus jest odporny na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu.

=Słabe punkty=

*'''Podatność na trucizny ''' - Przeciwnik jest podatny na wszystkie choroby, na jad wiwerny i krwiopijcy.

*'''Uległość''' - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.

Opis

Mangus to gatunek roślinożerców, którego dorosłe osobniki osiągają długość 5 metrów i wysokość 9, przy niemal 11 tonach wagi. Te gruboskórne olbrzymy posiadają wytrzymały pancerz, składający się ze zrośniętych płytek pancerza. Od linii pyska aż po łopatki ze łba i karku wyrastają kościste wyrostki długości 1,5-2 metrów, które mangus wykorzystuje do walki lub przewracania drzew. Silne nogi i twarde kopyta pozwalają na rozłupywanie drzew i rozkuwanie zamarzniętych wodopojów. Silne szczęki pozwalają im na miażdżenie kłączy i drewna. Ich środowiskiem naturalnym są podmokłe obszary puszczy, unikają otwartych przestrzeń. Mangusy to zwierzęta stadne, składające się z grup 7-11 dorosłych osobników. Samice chodzą w ciąży dwa lata i rodzą raz na cztery lata jedno młode, które wiek dojrzałości osiągają po 7 latach. Najstarsze osobniki dożywają do wieku 50-60 lat. W ich dietę wchodzą wszelkie rośliny okrytonasienne, zwłaszcza młode pędy rosnące na podmokłych terenach. W naturalnym środowisku nie mają wrogów, toteż tolerują obecność innych gatunków. Nie będąc zwierzętami stadnymi, nie strzegą swoich terytoriów. Ich masa jest ich atutem, gdyż potrafiąc rozpędzić się na krótkich dystansach do 50 km/h uzyskują duży impet uderzenia. Jako roślinożerca mangus jest odporny na trujące odmiany roślin. Jest natomiast podatny na wszelkie inne choroby i jad zwierząt, toteż szybki rozwój myślistwa i kłusownictwa doprowadził do spadku liczebności gatunku.

Technika walki

Sprowokowany, magus przede wszystkim stara się wykorzystać własną masę i rozmiar, przez co walkę rozpoczyna od szarży, starając się nabić wroga na rogi. Gdy to się nie powiedzie, wykorzystuje swój nogi lub własne ciało do ogłuszenia wroga. Potrafi unieść się na zadnich nogach i opadając zmiażdżyć przeciwnika.

Ataki

• Atak bezpośredni - Mangus unosi swoją nogę i tłucze nią w ziemię. Jeżeli przeciwnik znajdzie się w odległości 2 metrów od miejsca uderzenia w ziemie zostaje ogłuszony na następny post z walką lub 2 minuty w pozostałych sytuacjach. Średnica kopyta wynosi 1,5m.

Umiejętności

• Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.
  • Leśne zwierzę - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.

Słabe punkty

• Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.