Aktualny dzień w Marancie: 18.04.2
Plaga

Z Forumowy system RPG Marant

O zarazie

Płynna czarna ruda

Plagą nazywane są wszystkie zmiany morfologiczne w tkankach istot żywych a także zmiany na poziomie strukturalnym natury nieożywionej wywołane kontaktem i skażeniem płynną odmianą czarnej rudy. Zaraza odkryta kilkadziesiąt lat temu zebrała zatrważające żniwo w postaci istot żywych na kontynencie. Znane są właściwości kutej w kopalniach czarnej rudy i jej niestabilnego, złego wpływu na tkanki istot żywych. Twór jakim jest płynna czarna ruda to odmiana kutej stałej rudy, jej właściwości są w większości nieznane poprzez bardzo trudne do przeprowadzenia badania. Płynna czarna ruda oddziałuje zakaźnie na każdą materię ożywioną. W miejscach występowania można stwierdzić szkodliwe oddziaływanie pól elektromagnetycznych podobnych do tych podczas rzucania zaklęć czy wyładowań atmosferycznych. Pole to jednak działa szczególnie szkodliwie zmieniając strukturę tkanki na poziomie molekularnym. Zmiany te mają bardzo dużo wspólnego ze złą, czarną magią i złymi praktykami. Porównywalna do dziedziny magii jaką jest magia śmierci, wpływ płynnej czarnej rudy na tkanki ma charakter degeneracyjny. Niezliczone są przypadki zmian immunologicznych w tym głównie szeregu nowotworów złośliwych, wrzodów, otwierających się ran, stanów gorączkowych i objawów podobnych wściekliźnie.

Przebieg choroby

Badania prowadzone przez uczonych konkordatu puszczy i kniei w składzie Drasul, Progan, Myszowór, Dragomir, Yasmin i Margaritty przyniosły odpowiedzi na niektóre pytania, zwłaszcza na szybkość choroby oraz jej etapy. Uczeni wyszczególnili trzy etapy rozwoju choroby, która prowadzi bezpośrednio do śmierci. Badania prowadzone były na schwytanym zarażonym samcem ścierwojada i trwały przez cztery tygodnie, po których osobnik zmarł. Pierwszy etap został nazwany etapem Pro Ego - ujawnienia się choroby, drugi etap został nazwany etapem Goo - zaawansowanej choroby, a trzeci etapem Death - etapem agonii.

Pro Ego

Etap pierwszy Pro Ego - ścierwojad

  • Opis wstępny: Okazem jest samiec ścierwojada; wiek 3 lata; waga i wzrost odpowiednie do wieku; schwytany w dzień po spożyciu zarażonych płynną czarną rudą owoców. Badanie przeprowadzone w 2 tygodniu od zarażenia. Obiekt gorączkuje, wykazuje agresję oraz ponadprzeciętną czułość zmysłów.
  • Głowa: Zmiany w morfologii dzioba, strata narośli rogowatej na dziobie, pojawienie się szczątkowego uzębienie zatraconego w drodze ewolucji po gadzich przodkach, utrata warstwy okrywającej głowę, zaczerwienienie, opuchlizna i znaczne powiększenie węzłów chłonnych.
  • Kończyny: Znaczne zmiany kończyn górnych polegające na zmianach obręczy barkowych i przesunięciu się stawów barkowych na prawą stronę korpusu. Wydłużenie kości oraz przyrost tkanki mięśniowej. Utrata pierza przy jednoczesnym pojawieniu się pazurów zatraconych w drodze ewolucji po gadzich przodkach. Na kończynach górnych zauważone początkowe etapy obumierania tkanki naskórka i skóry właściwej. Kończyny dolne wydłużone, zmiany w stawach i kościach zmieniające właściwości ruchowe.
  • Korpus: Opuchlizna ciała, wrażliwość skóry na otarcia kończące się zdzieraniem skóry. Powstawanie pierwszych otwartych ran na ciele. Skóra pokryta nabrzmiałymi zmianami, pulsująca, boląca.





Goo

Etap drugi Goo - ścierwojad

  • Opis wstępny: Okazem jest samiec ścierwojada; wiek 3 lata; waga i wzrost odpowiednie do wieku; schwytany w dzień po spożyciu zarażonych płynną czarną rudą owoców. Badanie przeprowadzone w 3 tygodniu od zarażenia. Obiekt gorączkuje, wykazuje bardzo dużą agresję.
  • Głowa: Dalsze zmiany w morfologii dzioba, rozrost uzębienie niewystępującego u zdrowych osobników, nacieki z czarnej substancji na całej głowie, w pysku dużo naciekłej substancji, prawdopodobnie produkowanej przez zmienione ślinianki, śluzówka oczu, nosa i jamy gębowej produkująca czarną substancję.
  • Kończyny: Nieskoordynowane ruchu kończyn górnych i dolnych. Pogłębienie procesów gnilnych kończyn, odkrywający miejscami kości i stawy. Rany toczą czarną maź. W ranach rozwijają się larwy pasożytów. Znaczny przyrost siły mięśniowej, pomimo procesów gnilnych.
  • Korpus: Dalsza opuchlizna wywołana zapewne rozrostem wewnętrznych tkanek zaatakowanych nowotworami. Ciało pulsujące i bolące. Pojawiające się kolejne otwarte rany z których ciało toczy czarną maź. Skóra zbladłą i niedokrwiona. Pojawienie się kolczystych wyrostków na grzbiecie i udach.








Death

Etap trzeci Death - ścierwojad

  • Opis wstępny: Okazem jest samiec ścierwojada; wiek 3 lata; waga i wzrost odpowiednie do wieku; schwytany w dzień po spożyciu zarażonych płynną czarną rudą owoców. Badanie przeprowadzone w 4 tygodniu od zarażenia. Obiekt traci temperaturę ciała, wykazuje otępiałość. Znaczne zmniejszenie masy ciała. Obiekt umiera po 3 dniach od wstąpienia w ostatnie stadium.
  • Głowa: Ustanie dalszych zmian morfologi dzioba. Z otworu gębowego, uszu i oczu organizm toczy czarną substancję. Kleista maź całkowicie przysłania oczy i skleja dziób. Zauważone ubytki masy mięśniowej w okolicach stawów szczękowych. Sekcja potwierdziła przerost tkanki języka i silną martwicę dziąseł. Pośmiertne badanie czaszki wskazuje na zmiany w tkance mózgowej, która stała się gąbczasta i pokryta ruchliwą nawet po śmierci rzęską.
  • Kończyny: Zauważalny spadek ruchliwości, wywołany zapewne ubytkiem masy mięśniowej. Masa mięśniowa znika pod wpływem samotrawienia się organizmu jak i poprzez postępującą martwicę. Otwarte rany toczy zepsucie, pokrywają je pękające wrzody z których leje się czarna substancja. Nowo utworzone pazury zaczynają wypadać poprzez rany i zgniliznę stawów. Sekcja wskazała że miejsce żył i niektórych mięśni zajęła orzęsiona tkanka podobna do zmienionej tkanki mózgowej.
  • Korpus: Znaczący ubytek masy ciała spowodowany samotrawieniem się organizmu i zgnilizną. Skóra przybrała blado-szary odcień. Na grzbiecie pojawienie się dużych i nabrzmiałych wrzodów wypełnionych zieloną mazią. Wrzody nie pękają, kurczą się i rozkurczają, wypełniająca je maź jest nieznana nauce. Po sekcji wykryto w niej wiele gatunków szczepów bakterii i kolonii wirusowych, często nieznanych. Substancja silnie zatruwająca, stanowcze zalecanie nie zbliżanie się, nie dotykanie i nie wdychanie powietrza skażonego otwartym wrzodem. Sekcja pośmiertna korpusu pokazała zmiany narządów wewnętrznych, zwłaszcza wątroby, trzustki, jelit, płuc i węzłów chłonnych. Narządy te przeistoczyły się w gąbczastą, ruchomą i orzęsioną tkankę. Serce zostało nietknięte chorobą. Po ustaniu akcji serca tkanka doznała silnych drgawek i po 4 godzinach znieruchomiała. Przez kolejne 6 dni rzęski wykazywały ruchliwość, po czym też znieruchomiały i poddały się martwicy. Obiekt został spalony.

Leczenie

Metody leczenia pozostają nadal nieznane naszej wiedzy i zdolnościom. Pokładamy nadzieję w modlitwie do bogini, szukając w leczniczych ziołach i trawach.