Aktualny dzień w Marancie: 03.01.2
Pozyskiwanie przedmiotów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

Linia 5: Linia 5:
  
 
=Pozyskiwanie chowańców=
 
=Pozyskiwanie chowańców=
Na obecną chwile nie można pozyskiwać chowańców.
+
Więcej o pozyskiwaniu chowańców przeczytasz [http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/Chowa%C5%84ce tutaj].
  
  

Wersja z 21:32, 20 wrz 2013

Wykonywanie wypraw generuje przychody w postaci pieniężnej, w postaci talentów, ale może także przynosić przychód w postaci pozyskiwania części zbroi, broni, jedzenia, stworzeń oraz przedmiotów fabularnych. Jest to także okazja do zdobycia trofeów za pomocą umiejętności myśliwskich, czy roślin za pośrednictwem umiejętności zielarskich. Z wyprawy również możemy pozyskać chowańce.


Pozyskiwanie chowańców

Więcej o pozyskiwaniu chowańców przeczytasz tutaj.



Przedmioty fabularne

Są to przedmioty pozyskiwane podczas wyprawy, które służą głównie fabule i w praktyce nie mają wartości pieniężnej. Do takich artefaktów możemy zaliczyć amulety, księgi, zwoje, klucze oraz wszelkie przedmioty codziennego użytku. Zazwyczaj posiadają własną historię i są związane z poszczególnymi wątkami tworzonymi w Marancie.



Przedmioty drogocenne

Jest to rodzaj przedmiotów, które można losowo zdobyć na wyprawach. Przeważnie mają wartość pieniężną, która waha się od małych sum do naprawdę zadowalających kwot. W ich poczet można zaliczyć biżuterie i zastawę z takich materiałów jak złoto lub srebro, bądź kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry. Przedmioty te możemy sprzedać u specjalnego kupca Volfganga aep Roksa.



Przedmioty użytkowe

Przedmiotami użytkowymi możemy nazwać elementy ekwipunku takie jak rękawice, zbroje, czy bronie wszelkiego rodzaju. Jednak rodzaj przedmiotów znalezionych na wyprawach posiada ujemne atrybuty w postaci uszkodzeń. Mistrz gry, bądź osoba prowadząca wyprawę zamieści informację o stopniu uszkodzenia danego przedmiotu, kiedy pojawi się możliwość pozyskania go. Wyróżniamy 3 rodzaje uszkodzeń.

Skorodowany

Przedmiot dłuższy czas był poddany działaniu wilgoci, przez co część materiału uległa rozpadowi. Wymaga 25% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz.

Statystyki

Nazwa broni: skorodowany topór
Rodzaj: topór
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,38kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,7 metra, skorodowany.


Uszkodzony

Przedmiot był mocno zdewastowany już w czasach użytkowania, a mijające lata nie były dla niego przychylne. Wymaga 35% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz.

Statystyki

Nazwa odzienia: uszkodzony napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 2,1kg skóry hydry, uszkodzony.


Zniszczony

Przedmiot nie dość, że był zniszczony w czasach gdy go używano, to jeszcze dostało mu się w kolejnych latach bezczynności. Również wilgoć nie obeszła się z nim łaskawie. Wymaga 50% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz. Przykład:

Statystyki

Nazwa odzienia: zniszczony hełm
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja płytowa
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 1,9kg stali Valfdeńskiej, zniszczony.



Trofea i Rośliny

Przedmioty jak pazury, kły, krew zwierząt, oraz konkretne rośliny można pozyskiwać wyłącznie posiadając odpowiednie umiejętności myśliwskie oraz znajomość zielarstwa. W przypadku roślin mistrz gry decyduje o gatunku jaki znaleziono na podstawie informacji o terenie i występowaniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku zwierząt i bestii. Spotkamy je wyłącznie w regionach i miejscach, które są ich normalnym środowiskiem.