Aktualny dzień w Marancie: 03.01.2
Pozyskiwanie przedmiotów: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

m (Zabezpieczył Pozyskiwanie przedmiotów ([edit=sysop] (na zawsze) [move=sysop] (na zawsze)))
Linia 12: Linia 12:
  
 
=Przedmioty fabularne=
 
=Przedmioty fabularne=
Są to przedmioty pozyskiwane podczas wyprawy, które służą głównie fabule i w praktyce nie mają wartości pieniężnej. Do takich artefaktów możemy zaliczyć amulety, księgi, zwoje, klucze oraz wszelkie przedmioty codziennego użytku. Zazwyczaj posiadają własną historię i są związane z poszczególnymi wątkami tworzonymi w Marancie.
+
Są to przedmioty pozyskiwane podczas wyprawy, które służą głównie fabule i w praktyce nie mają wartości pieniężnej. Do takich artefaktów możemy zaliczyć amulety, księgi, zwoje, klucze oraz wszelkie przedmioty codziennego użytku. Zazwyczaj posiadają własną historię i są związane z poszczególnymi wątkami tworzonymi w Marancie.<br>
 +
<br>
 +
''Na przykład:''<br>
 +
'''Nazwa:''' czara poranka<br>
 +
'''Opis:''' Kielich, który był stosowany przez pierwszych wyznawców Zartata we wszelkich obrzędach.
  
  
Linia 19: Linia 23:
  
 
=Przedmioty drogocenne=
 
=Przedmioty drogocenne=
Jest to rodzaj przedmiotów, które można losowo zdobyć na wyprawach. Przeważnie mają wartość pieniężną, która waha się od małych sum do naprawdę zadowalających kwot. W ich poczet można zaliczyć biżuterie i zastawę z takich materiałów jak złoto lub srebro, bądź kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry. Przedmioty te możemy sprzedać u specjalnego kupca [http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=23187.0 Volfganga aep Roksa].
+
Jest to rodzaj przedmiotów, które można losowo zdobyć na wyprawach. Przeważnie mają wartość pieniężną, która waha się od małych sum do naprawdę zadowalających kwot. W ich poczet można zaliczyć biżuterie i zastawę z takich materiałów jak złoto lub srebro, bądź kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry. Przedmioty te możemy sprzedać u specjalnego kupca [http://marant.tawerna-gothic.pl/index.php?topic=23187.0 Volfganga aep Roksa].<br>
 +
<br>
 +
''Na przykład:''<br>
 +
'''Nazwa:''' złoty pierścionek<br>
 +
'''Wartość:''' 80 grzywien
  
  
Linia 69: Linia 77:
  
 
=Trofea i Rośliny=
 
=Trofea i Rośliny=
Przedmioty jak pazury, kły, krew zwierząt, oraz konkretne rośliny można pozyskiwać wyłącznie posiadając odpowiednie umiejętności myśliwskie  oraz znajomość zielarstwa. W przypadku roślin mistrz gry decyduje o gatunku jaki znaleziono na podstawie informacji o terenie i występowaniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku zwierząt i bestii. Spotkamy je wyłącznie w regionach i miejscach, które są ich normalnym środowiskiem.
+
Przedmioty jak pazury, kły, krew zwierząt, oraz konkretne rośliny można pozyskiwać wyłącznie posiadając odpowiednie umiejętności myśliwskie  oraz znajomość zielarstwa. W przypadku roślin mistrz gry decyduje o gatunku jaki znaleziono na podstawie informacji o terenie i występowaniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku zwierząt i bestii. Spotkamy je wyłącznie w regionach i miejscach, które są ich normalnym środowiskiem.<br>
 +
<br>
 +
''Na przykład:''<br>
 +
'''Nazwa:''' ziele lecznicze<br>
 +
'''Występowanie:''' lasy, łąki, pola<br>
 +
'''Opis:''' Roślina wieloletnia. Młode pędy pojawiające się na wiosnę, kwitnie w lecie. Wysokość 30-40 centymetrów. Łodyga cienka, żylasta. Liście pióropuszowate podłużne. Kwiaty w formie baldachimów.<br>
 +
'''Właściwości:''' Silne właściwości lecznicze.<br>
 +
'''Wykorzystanie:''' Wykorzystywane głównie jako substrat do produkcji wywarów leczniczych (mikstura leczenia ran 0,3l i 0,5l); stosowany w kremach i maściach.<br>
 +
'''Zbieractwo:''' do 15 roślin na 10 minut<br>
 +
<br><br>
 +
''Na przykład:''<br>
 +
'''Nazwa:''' poroże jelenia

Wersja z 11:17, 23 wrz 2013

Wykonywanie wypraw generuje przychody w postaci pieniężnej, w postaci talentów, ale może także przynosić przychód w postaci pozyskiwania części zbroi, broni, jedzenia, stworzeń oraz przedmiotów fabularnych. Jest to także okazja do zdobycia trofeów za pomocą umiejętności myśliwskich, czy roślin za pośrednictwem umiejętności zielarskich. Z wyprawy również możemy pozyskać chowańce.


Pozyskiwanie chowańców

Więcej o pozyskiwaniu chowańców przeczytasz tutaj.



Przedmioty fabularne

Są to przedmioty pozyskiwane podczas wyprawy, które służą głównie fabule i w praktyce nie mają wartości pieniężnej. Do takich artefaktów możemy zaliczyć amulety, księgi, zwoje, klucze oraz wszelkie przedmioty codziennego użytku. Zazwyczaj posiadają własną historię i są związane z poszczególnymi wątkami tworzonymi w Marancie.

Na przykład:
Nazwa: czara poranka
Opis: Kielich, który był stosowany przez pierwszych wyznawców Zartata we wszelkich obrzędach.



Przedmioty drogocenne

Jest to rodzaj przedmiotów, które można losowo zdobyć na wyprawach. Przeważnie mają wartość pieniężną, która waha się od małych sum do naprawdę zadowalających kwot. W ich poczet można zaliczyć biżuterie i zastawę z takich materiałów jak złoto lub srebro, bądź kamienie szlachetne jak rubiny, szmaragdy czy szafiry. Przedmioty te możemy sprzedać u specjalnego kupca Volfganga aep Roksa.

Na przykład:
Nazwa: złoty pierścionek
Wartość: 80 grzywien



Przedmioty użytkowe

Przedmiotami użytkowymi możemy nazwać elementy ekwipunku takie jak rękawice, zbroje, czy bronie wszelkiego rodzaju. Jednak rodzaj przedmiotów znalezionych na wyprawach posiada ujemne atrybuty w postaci uszkodzeń. Mistrz gry, bądź osoba prowadząca wyprawę zamieści informację o stopniu uszkodzenia danego przedmiotu, kiedy pojawi się możliwość pozyskania go. Wyróżniamy 3 rodzaje uszkodzeń.

Skorodowany

Przedmiot dłuższy czas był poddany działaniu wilgoci, przez co część materiału uległa rozpadowi. Wymaga 25% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz.

Statystyki

Nazwa broni: skorodowany topór
Rodzaj: topór
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,38kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,7 metra, skorodowany.


Uszkodzony

Przedmiot był mocno zdewastowany już w czasach użytkowania, a mijające lata nie były dla niego przychylne. Wymaga 35% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz.

Statystyki

Nazwa odzienia: uszkodzony napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 2,1kg skóry hydry, uszkodzony.


Zniszczony

Przedmiot nie dość, że był zniszczony w czasach gdy go używano, to jeszcze dostało mu się w kolejnych latach bezczynności. Również wilgoć nie obeszła się z nim łaskawie. Wymaga 50% pierwotnej ilości materiału do naprawy. Może naprawić każdy kowal/płatnerz. Przykład:

Statystyki

Nazwa odzienia: zniszczony hełm
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja płytowa
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 1,9kg stali Valfdeńskiej, zniszczony.



Trofea i Rośliny

Przedmioty jak pazury, kły, krew zwierząt, oraz konkretne rośliny można pozyskiwać wyłącznie posiadając odpowiednie umiejętności myśliwskie oraz znajomość zielarstwa. W przypadku roślin mistrz gry decyduje o gatunku jaki znaleziono na podstawie informacji o terenie i występowaniu. Podobnie rzecz się ma w przypadku zwierząt i bestii. Spotkamy je wyłącznie w regionach i miejscach, które są ich normalnym środowiskiem.

Na przykład:
Nazwa: ziele lecznicze
Występowanie: lasy, łąki, pola
Opis: Roślina wieloletnia. Młode pędy pojawiające się na wiosnę, kwitnie w lecie. Wysokość 30-40 centymetrów. Łodyga cienka, żylasta. Liście pióropuszowate podłużne. Kwiaty w formie baldachimów.
Właściwości: Silne właściwości lecznicze.
Wykorzystanie: Wykorzystywane głównie jako substrat do produkcji wywarów leczniczych (mikstura leczenia ran 0,3l i 0,5l); stosowany w kremach i maściach.
Zbieractwo: do 15 roślin na 10 minut


Na przykład:
Nazwa: poroże jelenia