Aktualny dzień w Marancie: 28.04.2
Reforma feudalna: Różnice pomiędzy wersjami

Z Forumowy system RPG Marant

(Utworzono nową stronę "Tu du liszt: *Zmiana nazwy najniższego tytułu szlacheckiego na coś klimatyczniejszego *Prawa i OBOWIĄZKI *Dodanie możliwości posiadania pojedynczej lokacji jako w...")
 
 
(Nie pokazano 12 wersji utworzonych przez 3 użytkowników)
Linia 1: Linia 1:
Tu du liszt:
+
== Zakładanie i rozbudowa włości ==
  
*Zmiana nazwy najniższego tytułu szlacheckiego na coś klimatyczniejszego
 
*Prawa i OBOWIĄZKI
 
*Dodanie możliwości posiadania pojedynczej lokacji jako własność ziemską.
 
  
Tytuł Lorda/Lady zamiast szlachcic
+
*1. Opis lokacji. Mianowicie gdzie się ona znajduje, czyli hrabstwo, dystrykt, gmina. Następnie umiejscowienie lokacji na terenie gminy, czyli na przykład: główny trakt, na drodze do większego miasta, na samych rubieżach gminy itp. Dodać tutaj należy czym dana lokacja się wyróżnia na tle innych, albo co będzie podstawowym jej dochodem oraz krótkie informacje o budynkach w danym miejscu, czyli jedynie krótkie wspomnienie.
  
== Możliwość posiadania pojedynczej lokacji ==
+
*2. Miejsca. Czyli faktyczne budynki lub plantacje, zakłady, manufaktury, pola uprawne a nawet takie miejsca, które nie mają nic wspólnego z produkcją, jak jakaś łąka czy krąg kamieni. W tym miejscu rozbudowujemy to o czym wspomnieliśmy w opisie lokacji. Im większy i dokładniejszy opis tym lepiej to wygląda, do tego można dodać grafikę danego miejsca.
  
Chodzi o to by świeżo mianowanemu arystokracie nie dawać od razu gminy. Wiem że nie ma taiego obowiązku, ale mamy sporo szlachciców którzy podostawali gminy za nic. Bo napissali 5 postów na wojnie. Gmina to duży kawał terenu. A gdyby tak nadawać drobne włości? Z fabularnej strony jest to klimatyczne. Z mechanicznej dobre. Czemu? Bo jak wiecie nowe lokacje i rozbudowa starych to większy zysk dla gminy, większy zysk gminy to większy zysk dystryktu itd. Jako pan gminy Omas nie strace nic na tym że dam/dostanie ktoś Gandawe. Zyskam na tym bo gracz zechce rozbudować wioske by ta dawała mu lepsze zyski.
+
*3. Postacie niezależne, z którymi można porozmawiać podczas wypraw, nie jest to punkt obowiązkowy. Wszystko zależy od twojej koncepcji na to miejsce. W tym miejscu opisujemy jaką rolę dana postać pełni w lokacji, np. sołtys, burmistrz, zarządca manufaktury itp. Postaci nie musi być za wiele, wystarczy chociaż jedna na budynek jeśli tworzona lokacja jest mała.
 
+
Gmina zapewnia dochód do dystryktu czyly tak
+
 
+
*Gmina Omas
+
*'''Wpływy z gminy dla dystryktu Erath:''' 60 grzywien (tyle zostaje przekazane do skarbca dystryktu)
+
*'''Cotygodniowy zysk dla Pana ziemi pochodzący z gminy Omas:''' 50 grzywien (tyle otrzymuje osoba o tytule szlachcic Omas)
+
*'''Senior ziem:''' brak
+
*'''Pan gminy Omas:''' [http://marantwiki.tawerna-gothic.pl/index.php/U%C5%BCytkownik:Kazmir_aep_Groth Kazmir MacBrewmann]
+
*'''Feudalizm:''' brak
+
 
+
Dla pomniejszej włości byłoby tak:
+
 
+
*Karak Kazmir
+
*'''Wpływy z osady dla gminy Omas:''' 60 grzywien (tyle zostaje przekazane do skarbca gminy)
+
*'''Cotygodniowy zysk dla Pana ziemi pochodzący z Karak Kazmir:''' 50 grzywien (tyle otrzymuje osoba o tytule Lord Karak Kazmir)
+
*'''Senior ziem:''' Kazmir Macbrewmann
+
*'''Pan Karak Kazmir:''' Jasio Cudakus
+
*'''Feudalizm:''' blabla nie chce mi się tego wpisywać
+

Aktualna wersja na dzień 10:39, 10 kwi 2018

Zakładanie i rozbudowa włości

  • 1. Opis lokacji. Mianowicie gdzie się ona znajduje, czyli hrabstwo, dystrykt, gmina. Następnie umiejscowienie lokacji na terenie gminy, czyli na przykład: główny trakt, na drodze do większego miasta, na samych rubieżach gminy itp. Dodać tutaj należy czym dana lokacja się wyróżnia na tle innych, albo co będzie podstawowym jej dochodem oraz krótkie informacje o budynkach w danym miejscu, czyli jedynie krótkie wspomnienie.
  • 2. Miejsca. Czyli faktyczne budynki lub plantacje, zakłady, manufaktury, pola uprawne a nawet takie miejsca, które nie mają nic wspólnego z produkcją, jak jakaś łąka czy krąg kamieni. W tym miejscu rozbudowujemy to o czym wspomnieliśmy w opisie lokacji. Im większy i dokładniejszy opis tym lepiej to wygląda, do tego można dodać grafikę danego miejsca.
  • 3. Postacie niezależne, z którymi można porozmawiać podczas wypraw, nie jest to punkt obowiązkowy. Wszystko zależy od twojej koncepcji na to miejsce. W tym miejscu opisujemy jaką rolę dana postać pełni w lokacji, np. sołtys, burmistrz, zarządca manufaktury itp. Postaci nie musi być za wiele, wystarczy chociaż jedna na budynek jeśli tworzona lokacja jest mała.