Aktualny dzień w Marancie: 07.03.2
Słaby Gladiator ciężkozbrojny

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz słaby gladiator ciężkozbrojny.jpg

Opis

Wielu z tych, którzy zaczynając walczyć na arenie zdążyli się wcześniej wzbogacić, kupuje sobie ekwipunek, który pozwoli im wygrać więcej niż kilka walk. Takim przykładem jest początkujący gladiator ciężkozbrojny. Nosi on niepełny żelazny pancerz, chroniący jego tors, ramiona i stopy. Taka obrona, w połączeniu z żelazną tarczą, skórzanymi spodniami i rękawicami, bardzo dobrze sprawdza się na początek, gdy walki odbywają się ze słabszymi przeciwnikami i potworami. Jedynie brak hełmu jest minusem w ich uzbrojeniu. Dzierżąc mosiężny młot zadaje wprawdzie jedne z najgorszych obrażeń, ale to wystarczy, by dosłownie połamać przeciwników, których jedyną ochroną jest skóra i futro. Trudny trening w ciężkiej zbroi bardzo szybko nauczył ich jak walczyć z bólem. Gdy otrzymają rany na których widok mdleje część widowni, na nich nie robią one żadnego wrażenia. Wręcz przeciwnie. Dla nich walka dopiero się rozpoczęła.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 2
Wytrzymałość: 2

Broń: kiepski młot
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15

Broń: żelazny puklerz
Wytrzymałość: 45

Bestia: słaby gladiator ciężkozbrojny
Kategoria: I
Wytrzymałość: 27


Technika walki

Słaby gladiator ciężkozbrojny przeszedł podstawowe szkolenie w walce młotem i puklerzem. Stosuje standardowe techniki walki połączone z wyuczonymi zdolnościami fizycznymi. Ponadto, gdy straci swoją broń, użyje swoich dłoni by dalej walczyć.

Ataki

 • Atak bronią- Gladiator uzbrojony jest w jednoręczny miedziany młot o zasięgu 0,6 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im obuchowe.
 • Walka tarczą - Gladiator wyposażony jest w żelazny puklerz, dzięki którym może parować ciosy przeciwnika.
 • Walka wręcz- Gladiator potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Gladiator posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki bronią obuchową - młot [50%].
 • Władanie tarczami - Gladiator posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki tarczą - puklerz [50%].
 • Hart ciała - Po otrzymaniu ciosu krytycznego lub postrzału pociskiem szybkość gladiatora nie spada o połowę. Nie działa na niego kara 'rany krytyczne'.
 • Syn Gór - Maksymalny udźwig postaci wynosi 12 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 35 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 55 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 0,5 metra, a w dal 1,5 metra. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 2 metry. Prędkość biegu wynosi 16 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 25 km/h. Krasnolud może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.
 • Potencjał Bojowy - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Strzelec Wyborowy - Krasnolud może trafić dowolny punkt na ciele przeciwnika w ramach zasięgu perfekcyjnej celności z broni palnej. Umiejętności można użyć raz na post w walce. Koszt nauki posługiwania się bronią palną zmniejsza się o 25%.
 • Polarnik - Na krasnoluda nie działa kara Spadek temperatury poniżej 0 stopni. Otrzymuje pierwszeństwo ataku w środowisku górskim, w jaskiniach, tunelach, podczas walki pod powierzchnią ziemi i gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni.
 • Mistrz Cechowy - Krasnolud ma prawo posiadania dwóch dowolnych certyfikatów rzemieślniczych w tym samym momencie. Nauka schematów rzemieślniczych obniża się o 25%.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi krasnoludzkiej


 • Bronie:

Nazwa broni: kiepski młot
Rodzaj: młot
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 1,09kg mosiądzu o zasięgu 0,6 metra.

Nazwa broni: żelazny puklerz
Rodzaj: puklerz
Typ: jednoręczny
Wytrzymałość: 45
Opis: Wykuty z 1,5kg żelaza o średnicy 0,5 metra.


 • Odzienie:

Nazwa odzienia: koszula
Rodzaj: koszula
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Wykuty z 0,03kg bawełny

Nazwa odzienia: słaby żelazny napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 27
Opis: Wykuty z 10kg żelaza

Nazwa odzienia: lewy naramiennik
Rodzaj: naramiennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 27
Opis: Wykuty z 1kg żelaza.

Nazwa odzienia: prawy naramiennik
Rodzaj: naramiennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 27
Opis: Wykuty z 1kg żelaza.

Nazwa odzienia: lewa słaba skórzana rękawica
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: prawa słaba skórzana rękawica
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: słabe skórzane spodnie
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykuty z 1,2kg sambira.

Nazwa odzienia: słabe żelazne buty
Rodzaj: buty
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 27
Opis: Wyrobiony z 2,5kg żelaza.