Aktualny dzień w Marancie: 21.04.33
Trevont

Z Forumowy system RPG Marant

Trevont.jpg

O lokacji

Trevont - Niewielka wioska rybacka leżąca 14 kilometrów na północ od Certuzy (Gmina Caten, Dyskrykt Noran, Hrabstwo Maer). Jej mieszkańcy na co dzień parają się rybołówstwem zaopatrując okoliczne miejscowości w świeże ryby. Co jakiś czas eksportują także swoje połowy aby zarobić trochę grosza. Biedota i ubogi status społeczny sprawia, że wioska boryka się z dużą przestępczością. Niewielki, wręcz prowizoryczny port umożliwia jedynie cumowanie niewielkich łódek i kutrów rybackich. Całkowicie pozbawiona palisady oraz garnizonu zdana jest na łaskę morskich najeźdźców, którzy w ostatnim czasie mocno ją nękają. Domy wzniesiono z okolicznego drewna pozyskiwanego z dębów i buków. Zabudowa przypomina nieregularny okrąg w centrum której znajduje się karczma oraz chata sołtysa. Na północy-zachód od wioski rozpościera się ogromny las zaś na południowym-zachodzie wznosi się jedyna góra, na której wzniesiono niewielki fort.

Gospoda "Pod Kuternogą"

Gospoda "Pod Kuternogą"


Tutejsza gospoda nosi nazwę "Pod Kuternogą. Jest to jedyne najbardziej zadbane miejsce w wiosce. Mieszkańcy dbają o to aby służyła im jeszcze przez długie lata. Niewielki drewniany budynek posiada dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się główna sala gościnna zaś na pierwszy piętrze pokoje gościnne przeznaczone dla przyjezdnych. Za drobną opłatą można z nich skorzystać. Choć pokoje nie przyciągają luksusem, wręcz ich kompletnym brakiem, dla zwykłego człowieka wystarczą aby zmrużyć oko i skłonił głowę na łóżku wyłożonym słomą. Gdy wchodzisz do środka twym oczom ukazuje się niewielkie, zadymione pomieszczenie przesączone zapachem taniego rumu, kwaskowatego swądu potu i dymu tytoniowego. Miejscowa gawędź bawi się w najlepsze na środku sali w rytm muzyki, gdzie znajduje się wyznaczone miejsce do tańca. Po bokach ułożone są stoliki, przy których można coś zjeść i wypić. W centralnym punkcie znajduje się dół obłożony solidnie kamieniami, w którym pali się ognisko. To właśnie przy nim przyrządzane są wszystkie potrawy serwowane przez lokal. Co jakiś czas można spotkać tutaj zbłąkanych piratów oraz nieliczne oddziały Czarnych Kapturów.


Chata sołtysa

Chata sołtysa

Jedyny dom w wiosce, który został wzniesiony z okolicznego kamienia. Niewielka chata należy do miejscowego sołtysa, który troszczy się o powszednie sprawy wioski. Mieści się obok Gospody. Na co dzień zajmuje się także sprawami handlowymi. Dba także o bezpieczeństwo wioski, na której mu mocno zależy. Z tego powodu często wchodził w złe układu z okolicznymi piratami, przez co ponosił niejednokrotnie fatalne skutki swoich wyborów. W ciągu dnia jest nieuchwytny, przeważnie dogląda pracujących rybaków oraz przesiaduje w karczmie gdzie raczy się miejscowym rumem oraz przesoloną do szpiku kości zupą rybną. Jego chata charakteryzuje się średniej wielkości polową wędzarnią wbudowaną w wschodnią ścianę domostwa.

Zielarz

Chata zielarza

Na skraju lasu, na północy-zachód od wioski, znajduje się stara, drewniana chata porośnięta bluszczem i mchem. Wokół chaty rośnie gęsty i wysoki las składający się przede wszystkim z dębów, buków i nielicznych brzóz. Po prawej stronie, zaraz przy samym budynku znajduje się studnia. Okoliczna zwierzyna często zagląda w te strony. W starej, na pozór opuszczonej budowli, pomieszkuje stary zielarz, oddany sługa Ventepi służący miejscowym jako uzdrowiciel. Podchodząc bliżej można wyczuł łagodny, acz intensywny ziołowy zapach, przepełniony niejednokrotnie palonym bagiennym zielem. W środku domek złożony jest z dwóch sieni. W pierwszej znajduje się drewniane łóżko wyłożone słomą, palenisko oraz kilka drewnianych, przeżartych przez korniki mebli. Nad paleniskiem suszą się różnego rodzaju zioła. W drugiej, najmniejszej sieni, znajduje się pracownia alchemiczna starca. To właśnie w niej spędza najwięcej czasu pochłonięty pracami nad warzeniem skomplikowanych mikstur. Ściany przyozdobione są różnorakimi malowidłami oraz rzeźbami, które najprawdopodobniej sam struga w wolnych chwilach. Według miejscowych podań starzec posiada tajniki magii.Postacie

Sołtys

Hergan


 • Imię: Hergan
 • Płeć: Mężczyzna
 • Rasa: Jaszczuroczłek
 • Mutacja: brak
 • Wiek: 42 lata
 • Lokalizacja: Trevont
 • Status: Żywy

Sołtysem jest stosunkowo od nie dawna. Po nagłej śmierci starego Jeffreya. Do Valfden przybył wraz z emigrantami z kontynentu, którzy znaleźli swój azyl w Tihios. Jako dziecko był świadkiem walk buntowników pomiędzy wojskami Denoalena o miasto. Znudzony miejskim trybem życia postanowił wyemigrować z miasta i osiedlić się w Trevoncie gdzie z biegiem czasu zyskał duży szacunek miejscowych.


Zielarz

Maurycy


 • Imię: Maurycy
 • Płeć: Mężczyzna
 • Rasa: Człowiek
 • Mutacja: brak
 • Wiek: 87 lat
 • Lokalizacja: Trevont
 • Status: Żywy

Nie wiadomo od jak dawna zamieszkuje chatę w pobliskim lesie. Od zamierzchłych czasów miejscowi rybacy oddawali się pod jego opiekę przynosząc swoje choroby i utrapienia. Stary, siwy człowiek z długą brodą i z pogodną miną. Tak zawsze opisują go ludzie. Jako oddany sługa Ventepi opiekuje się także tutejszymi zwierzętami oraz dba o to aby nie wyrządzać krzywdy lasu i jego mieszkańcom. Według opowiadań posiada ogromną wiedzę na temat magii.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF