Aktualny dzień w Marancie: 19.01.2
Użytkownik:Gordian

Z Forumowy system RPG Marant

Zatruwanie broni

Zatrucie broni to nic innego, jak pokrycie jej ostrza i sztychu specjalnie przygotowanym olejem. Kontakt rany z danym olejem powoduje reakcję zależną od rodzaju oleju. Istnieje trzy rodzaje smarowideł: trujące, paraliżujące i krwotoczne. Oczywiście zatrucie broni nie jest czymś stałym, olej podlega ciągłemu ścieraniu przez co zwykle okres jego stuprocentowej skuteczności trwa jeden dzień.


Oleje trujące

Najbardziej znaną i najpowszechniej stosowaną grupą są oleje zatruwające. Używają ich najczęściej myśliwi i ludzie działający w mrocznym półświatku morderstw i skrytobójstwa. Oleje te wytwarzane są na bazie naturalnych jadów zwierzęcych. Odpowiednio spreparowany i zagęszczony nadaje się do nałożenia na ostrze lub strzały. Kontakt oleju z raną powoduje bardzo szybkie zatrucie organizmu powodujące znaczny spadek szybkości, siły i zdolności bojowych ofiary. Istnieje trzy rodzaje olejów zatruwających od najsłabszych tzw. osłabiających powodujących tylko zawroty głowy i nudności np. olej z jadu krwiopijcy, poprzez te silniejsze zatruwające, po użyciu których następuje zatrucie organizmu powoli wykańczające ofiarę np. olej z jadu topielca, aż do tych najsilniejszych olejów śmierci powodujących bardzo szybką śmierć np. olej z jadu mantikory.

Olej osłabiający

Olej zatruwający

Olej śmierci

Oleje paraliżujące

Oleje paraliżujące to najczęściej używane smarowidła przez społeczności wojowników i rycerzy. Ogromna wartość bojowa tych olejów sprawia, że są one niezastąpione w czasie wielkich bitew i potyczek, w których najważniejszym celem każdego walczącego jest jak najszybsze wyeliminowanie przeciwnika. Wykonany na bazie pyłu czarnej rudy powoduje paraliżujący ból, obniżający zdolności bojowe praktycznie do zera. Nie ma więc mowy, o szermierczych czy akrobatycznych popisach lub locie w przypadku istot obdarzonych skrzydłami. Paraliż znacznie utrudnia koncentrację, przez co również magowie muszą się strzec tego rodzaju olejów.

Olej paraliżu

Oleje krwotoczne

Każdy jubiler lub kowal wie, że skaleczenie się srebrnym opiłkiem lub drutem powoduje bardzo ciężki do opanowania krwotok. Czemu więc nie wykorzystać tej jakże wielkiej zalety na polu walki? Mocno krwawiący przeciwnik lub bestia szybciej straci siły, co w konsekwencji bardzo skróci pojedynek. Wykonane na bazie opiłków srebra oleje w kontakcie z raną uniemożliwiają krzepnięcie krwi powodując trudne do opanowania krwotoki. Zraniona istota bardzo szybko słabnie w wyniku ubytku krwi. Istoty posiadające zdolność do szybkiej regeneracji tkanek są zdolne do radzenia sobie z krwotokami, wyjątkiem są te wrażliwe na srebro.

Olej krwotoczny