Aktualny dzień w Marancie: 28.03.2
Użytkownik:Salazar

Z Forumowy system RPG Marant

Portret

Portret-salazar.jpg

Rasa: Człowiek
Mutacja: brak
Udźwig: 10,42kg/20kg
Majątek: 3388 Grzywien

Brązowe talenty: 3
Srebrne talenty: 7
Złote talenty: 6

Bronie

PRZY PASIE [1]

Nazwa broni: Srebrna "Amare"
Rodzaj: szabla
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuta z 1,25kg srebra o zasięgu 0,8 metra. Broń otrzymała błogosławieństwo Zartata. Na ostrzu zostały umieszczone dwa grawery wykonane z największą starannością. Pierwszy z nich ukazuje zwiniętego węża z dumnie uniesioną ku górze głową co nawiązywać ma do herbu rodu Trevant. Po przeciwnej stronie ostrza widnieje piękna, rozłożysta róża pnącza o dużych i dorodnych kwiatach, co nawiązuje do róży, którą w swoim herbie posiada ród Antarii z czego czerpano inspirację. Na zwieńczeniu rękojeści umieszczono krystalicznie czysty, krwisto czerwony rubin. Rękojeść została obłożona najwyższej jakości skórą, w celu zapobieżenia przypadkowemu wyśliźnięciu się broni z ręki podczas potyczki.

Nazwa broni: Rapier dzwonowy "Nera Rose"
Rodzaj: rapier
Typ: jednoręczny
Ostrość: 35
Wytrzymałość: 40
Opis: Wykuty z 0,82kg czarnej rudy o zasięgu do 1,2 metra. Kosz dzwonowy w kształcie dużego, rozłożystego kwiatu róży został wykonany z największą dbałością o szczegóły. W czarnej niczym bezgwiezdna noc rudzie, daje się zobaczyć każdy, nawet najmniejszy płatek kwiatu, co tylko dodaje broni osobistego piękna. Rękojeść zaś na zwieńczeniu zdobiona jest głową węża w którego oczodołach osadzono dwa krwisto czerwone, czyste rubiny. Kamienie pod wpływem światła błyszczą ponuro dodając wężowi tajemniczości. Broń wzbogacono o żebro, usztywniające głownię, prostopadłe do jej osi przekroju pod koszem.


NA PLECACH [2]

Nazwa broni: Laska sędziowska władcy Chatal
Rodzaj: kij
Typ: oburęczny
Obuch: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 1,8kg złota o zasięgu 2,2 metra. Piękna zdobiona laska sędziowska, złota struktura owalnego kija opatrzona jest złotymi ornamentami przedstawiającymi kobietę z zakrytymi oczyma, wagę, znak "paragrafu" oraz inne symbole związane z prawem i sądownictwem. Całość opatrzona jest mnogą ilością sentencji jak: "actus hominis non dignitas iudicentur", "aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sunt", "amittit merito proprium, qui alienum appetit" i inne tym podobne, które traktują o prawie. Laska sędziowska pełni rolę nie tylko broni, ale także symbolu władzy, który służył i służy do zachowania spokoju w czasie rozpraw.

Nazwa broni: Oburęczna włócznia ze złota i drewna
Rodzaj: włócznia
Typ: oburęczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuta z 0,2kg złota i 0,9kg drewna o zasięgu 1,9 metra.


PRZY PASIE I KOSTCE [3]

PRZY PASIE [3.1]

PRZY KOSTCE [3.2]

Nazwa broni: sztylet ze srebra
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,65kg srebra o zasięgu 0,25 metra.


NA KORPUSIE [4]

Odzienie

GŁOWA [1]

Nazwa odzienia: Czapka admiralska z łusek lwa morskiego
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wyrobiony z 0,25kg łusek lwa morskiego, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Czapka...to niefortunne określenie dla tejże uszatki, która rzeczywiście przybiera formę czapy, jej barwy w bieli i czerni przeplatane nadają urok całemu odzieniu odznaczając rolę korzystającego. Na przedzie czapki widnieje wpinka z symbolem okrętu, fregaty "krwawy graal", który jest bazowym okrętem właściciela odzienia. Na górze czapy został wyszyty dratwą herb królestwa Valfden.


RAMIONA [2]

KORPUS [3]

Nazwa odzienia: Kubrak z wełny
Rodzaj: kubrak
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyty z 0,06kg wełny. Chroni przed zimnem do temperatury -20 stopni. Kubrak z wierzchu obszyty jest ciemną cielęcą woskowaną skórą. Po bokach ma ciepłe kieszenie wyściółane taką samą wełną jak od wewnątrz, dzięki czemu można schować tam ręce nie martwiąc się o zimno. Wełniany kołnierz chroni szyję i uszy przed wiatrem i utratą ciepła. Kubrak zapinany jest na mosiężne guziki. W komplecie jest także czapka obszyta płótnem, dzięki czemu jest wygodna, a wełna nie drażni skroni. Kubrak jest uszyty prosto i elegancko przez co podkreśla męską posturę właściciela i jednocześnie zapewnia ciepło.

Nazwa odzienia: Surdut admiralski z łusek lwa morskiego
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wyrobiony z 1,5kg łusek lwa morskiego, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Surdut został wyrobiony z łusek lwa morskiego barwionych w odcienie czerni i brązu. Jest długi sięgający do kolan, zwieńczony podłożeniem drugiej warstwy na krawędziach tworząc tym samym ozdobne obramowania. Nad to pod surdutem została wkomponowana biała koszula z żabotem, która uwydatnia kontrast barw czerni i brązu. By nie zostać posądzonym o prostotę, przez pierś została przepasana czerwona skórzana szarfa zdobiona srebrnymi ćwiekami i nitami układające się w wijącą wzdłuż przepaski wijącej róży, zaś na samym zwieńczeniu, na lewej piersi została spięta srebrna brosza w kształcie kwiatu róży wieńcząca pnącą różę. Klapy surduta jak i miejsca zapięć zostały ozdobione srebrnymi ćwiekami i spinkami, które dodają uroku czerni i brązu nadając kontrast i połysk odzieniu. Wokół pasa na surducie wkomponowano szeroki brązowy pas poprzez szerokie szlufki przekładany, zapinany wielką dwuogniskową klamrą na przedzie pod szarfą. Odzienie nad wyraz okazuje prostotę i bogactwo, jest to struj jak by nie patrzeć galowy na czas przepraw morskich. Takim odzieniem może poszczycić się tylko prawdziwy admirał flotylli morskiej. Odzienie ponad to zostało przyozdobione na prawej piersi wpinką, na której widnieje symbol węża, który oplata kwiat róży i wpatruje się weń, zaś pod wpinką widnieje Herb hrabstwa Terwor oraz marchii Chatal.


RĘCE [4]

Nazwa odzienia: Lewy karwasz admiralski z łusek lwa morskiego
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wyrobiony z 0,15kg łusek lwa morskiego, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Karwasz o brązowej barwie. Na jego zewnętrznej strony zostały wybite ćwieki i spinki w barwie srebra z symbolami herbu rodu Trevant układające się kształtem w węża, te drobne grawery i ozdoby na dodatkach odzienia nadają uroku całemu odzieniu.

Nazwa odzienia: Prawy karwasz admiralski z łusek lwa morskiego
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wyrobiony z 0,15kg łusek lwa morskiego, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Karwasz o brązowej barwie. Na jego zewnętrznej strony zostały wybite ćwieki i spinki w barwie srebra z symbolami herbu rodu Trevant układające się kształtem w węża, te drobne grawery i ozdoby na dodatkach odzienia nadają uroku całemu odzieniu.


NOGI [5]

Nazwa odzienia: Spodnie admiralskie, długie z łusek lwa morskiego
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wykonane z 1,75kg łusek lwa morskiego, materiał odporny na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Długie spodnie od munduru admiralskiego, stosunkowo obcisłe chowające się pod rozległym długim surdutem - płaszczem, szczególnie obcisłe w łyskach, gdyż chowane pod wysokimi butami z cholewami. Spodnie są farbowane na kolor brązu, woskowane, ponad to ich mocowanie na odzieniu jest poprzez szelki prowadzone pod surdutem.


STOPY [6]

Nazwa odzienia: Czarne trzewiki admiralskie z łusek lwa morskiego
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 16
Opis: Wyrobiony z 1kg łusek lwa morskiego, odporne na zaklęcia żywiołu wody na obrażenia do 20 punktów wytrzymałości, nie nasiąka wodą. Wysokie w czarnej barwie buty oprawione wysokimi cholewami. kończąc się pod samymi kolanami. Zostały oprawione błyszczącym woskiem a podbicie jest stosunkowo grube i giętkie pozwalając użytkownikowi na zgrabne korzystanie z odzienia.


Statystyki postaci

Specjalizacje walki


Umiejętności nabywane

Myślistwo

Umiejętności fizyczne

Umiejętności medyczne

Umiejętności mistyczne

Umiejętności skrytobójcze

Języki

Pozostałe


Specjalności magiczne

Alchemia


Umiejętności rasowe


Spis zaklęć magicznych

Krew


Spis schematów rzemieślniczych [Krawiectwo]

Bawełna

  • Koszula
  • Kubrak
  • Spodnie
  • Płaszcz

Jedwab

  • Koszula
  • Kubrak
  • Rękawiczka Lewa/Prawa
  • Spodnie

Skóra Kreshara

  • Buty
  • Suknia

Wełna

  • Buty


Pozostałe

Chowańce

  • Ara (urodzony: 04.02.21; dorosły: 02.03.21; samica) - imię: "Mary"
  • Taru (urodzony: 10.03.21; dorosły: 31.03.21; samica; ma znamię w formie wytatuowanego napisu "Amare" na gardle) - imię: "Maya"


Najemnicy


Środki transportu

Wierzchowiec "Pałasz"
Fregata "Krwawy Graal"