Aktualny dzień w Marancie: 25.03.2
Umiejętności turdnaszana

Z Forumowy system RPG Marant

Rasy turdnaszan.jpg

Amphibiam

Turdnaszan jest humanoidalną istotą, która osiąga wysokość od 1,6 do 2 metrów i wagę od 60 kg do 120 kg w zależności m.in. od wieku i płci. Cechuje się jaskrawą skórą, głównie w odcieniach niebieskiego i żółtego.

  • Funkcja - Turdnaszan może wypić 3 mikstury na post.


Zrównoważony potencjał

Turdnaszanowie nigdy nie opowiadali się za żadną ze stron odwiecznego konfliktu - magia czy miecz. Wychowani i rozwijający swą kulturę wśród bagien musieli nauczyć się jak korzystać z dobrodziejstw zarówno walki wręcz, przy użyciu wszelakich narzędzi, ale też i przy wykorzystaniu magicznej energii, która drzemała w ich duszach. Stały kontakt z naturą sprawił, że lepiej postrzegają świat pozazmysłowy, ale i nie boją się trudów i znojów życia, świetnie potrafiąc walczyć wszelkimi broniami. Czyni to z nich wszechstronnych i utalentowanych wojowników.

  • Funkcja - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post. Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Bagienny łowca

Ojczyzną każdego turdnaszana jest bagno i różne inne akweny wód śródlądowych. Od zawsze żył wśród gęstych podmokłych lasów, w pobliżu ujść rzek, czy niewielkich stawów. Potrafi się odnaleźć w każdym środowisku słodkowodnym i czuje się w nim tak, jak ptak szybujący po niebie - spełniony. Turdnaszan potrafi odpowiednio się zaczaić, nawet pod powierzchnią wody, czy odnaleźć najwygodniejszą ścieżkę podejścia do przeciwnika.

  • Funkcja - Postać otrzymuje pierwszeństwo ataku podczas walki w pobliżu słodkowodnych zbiorników wodnych, jak rzeki, jeziora, stawy czy bagna. Podczas walki w słodkowodnych środowiskach wodnych otrzymuje plus 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.


Szybki metabolizm

Turdnaszan jest płazem, co sprawia, że jego metabolizm różni się znacznie od większości humanoidów, jak ludzi, elfów czy krasnoludów. Procesy zachodzące we wnętrzu ciała tego stworzenia, ciągła obecność bagiennych oparów, obcowanie od maleńkiego z trującymi wodnymi roślinami i zwierzętami - wszystko to sprawiło, że turdnaszan jest odporny na sporą część znanych trucizn i jadów. Może wypić zdecydowanie większą ilość mikstur magicznych, co nie poskutkuje zatruciem. Nawet jad tak śmiertelnie niebezpiecznego stworzenia jak wiwerna słabiej oddziałuje na jego organizm.


Aqua Vitae

Bycie stworzeniem na wpół wodnym ma swoje wielkie zalety. Podczas sytuacji, gdy zwykły człowiek, elf, ork czy mauren potrafią wstrzymać oddech na zazwyczaj nie więcej niż 3 minuty, turdnaszanie osiągają i przekraczają bariery nie do złamania nawet dla wytrawnych przedstawicieli innych ras. Specjalne komory w płucach potrafią gromadzić ogromne ilości tlenu potrzebnego do oddychania pod wodą, do tego specjalnie dostosowana skóra o właściwościach półprzepuszczalnych pomaga w organizowaniu gospodarki tlenowej. Sprawia to, że te płazy bez najmniejszego problemu potrafią spędzić nawet godzinę pod taflą jeziora czy rzeki.

  • Funkcja - Postać może przebywać pod powierzchnią wody przez nieograniczony czas.