Aktualny dzień w Marancie: 21.02.2
Zasady walk gracz vs. gracz

Z Forumowy system RPG Marant

Wersja Isentor (dyskusja | edycje) z dnia 21:02, 5 sie 2015

(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Zasady walki gvg arena.jpg

Definicja

Gracz vs. Gracz w skrócie GvG to walka, która odbywa się pomiędzy dwiema żywymi postaciami Marantu prowadzonym przez graczy. Do walk GvG można przystępować w dowolnej lokacji. Trzeba jednak liczyć się z faktem ingerencji innych graczy lub NPC jeśli spróbujemy kogoś zabić na środku sali w karczmie wypełnionej innymi osobami.

Zasady walki gvg.jpgJak rozpocząć i przeprowadzić walkę GvG?

Należy zlokalizować gracza, którego chcemy zaatakować. W tym celu możemy się na niego zaczaić i poczekać aż napisze post ze swoją aktywnością w dowolnym temacie np. sklepie, ulicy, karczmie. Nie możemy zaatakować gracza po upływie 15 minut od napisania przez niego postu. Uznajemy wtedy, że nie przebywa on już w danej lokacji. Możemy również zaatakować gracza w wyprawie, jeśli oboje jesteśmy jej uczestnikami.

 • 1. Po zlokalizowaniu gracza należy napisać post z wstępem do walki, który polega na fabularnym zainicjowaniu akcji. Wymagany jest rzut kostką (6 oczek), który określi pierwszeństwo w walce. W tym celu używamy kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll].
 • 2. Zaatakowany przez nas gracz ma teraz prawo do wykonania rzutu obronnego. Może zadecydować o tym czy zamierza walczyć lub uciekać. Jeśli zaatakowany gracz podejmie wolę walki rzuca kością ( 6 oczek) używając kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll]. Ten kto wyrzuci więcej oczek otrzymuje pierwszeństwo w ataku. Jeśli zaatakowany gracz zamierza uciec rzuca kością (6 oczek) używając kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll]. Po wyrzuceniu więcej niż 2 oczek ma 100% szansę na ucieczkę. W przypadku wyrzucenia 1 lub 2 oczek zmuszony jest do ponownego rzutu w celu określenia pierwszeństwa ataku w walce, której nie zdołał uniknąć.
 • 3. Trzeci z kolei post w każdej walce GvG należy do Mistrza Gry. W tym poście podsumowuje się akcje dostępne dla graczy oraz przedstawia przykład potyczki na podstawie posiadanych finiszerów, inkantacji oraz wyrzuconych ówcześnie oczek.
 • 4. Po trzecim poście gracz z pierwszeństwem ataku może przystąpić do wykonania dostępnych dla niego akcji w trakcie walki. Post musi zacząć się od rzutku kostką (6 oczek). W tym celu używamy kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll]. Następnie gracz opisujący atak, nie może wykonać więcej niż 1 akcję na post. Nie może również pisać o tym jak zakończył się jego atak, ponieważ decyduje o tym wyłącznie Mistrz Gry, zaś po wyprowadzonym ataku zaatakowany gracz ma jeszcze prawo do kontrataku lub obrony.
 • 5. Dlatego piąty post walki rozpoczyna zaatakowany gracz decydując o kontrataku lub obronie. Jeśli gracz zdecyduje się na kontratak musi uwzględnić miejsce w jakie został zaatakowany przez przeciwnika i wyprowadzić cios od siebie. W tym celu najpierw rzuca kością ( 6 oczek) używając kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll], następnie opisuje swój atak. Nie może wykonać więcej niż 1 akcję na post. Nie może również pisać o tym jak zakończył się jego atak, ponieważ decyduje o tym wyłącznie Mistrz Gry. Jeśli gracz podejmie obronę musi zacząć post od rzutku kostką (6 oczek). W tym celu używamy kodu (bbcode): [roll]1d6[/roll]. Następnie powinien opisać w jaki sposób unika lub chroni się przed atakiem przeciwnika. Nie może wykonać więcej niż 1 akcję na post. Nie może również pisać o tym jak zakończyła się jego obrona, ponieważ decyduje o tym wyłącznie Mistrz Gry.
 • 6. Szósty z kolei post w każdej walce GvG należy do Mistrza Gry. W tym poście podsumowuje się przeprowadzone przez obu graczy akcje w dwóch poprzednich postach, decydując o wyniku starcia. Jeśli oboje graczy postanowiło zaatakować Mistrz Gry określa moc i skuteczność ataku na podstawie posiadanych przez graczy specjalizacji walki oraz ilości wylosowanych oczek. Gracz z większą ilością punktów wygrywa rundę doprowadzając do zrealizowania ataku opisanego w poście. Mistrz Gry opisuje skuteczność ataku, rany odniesione przez przegranego i prosi o opisanie kolejnej akcji. Tym razem pierwszeństwo w rzucie kością i opisie ataku będzie miał zaatakowany gracz.
 • 7. Czynności opisane w sześciu wcześniejszych punktach Mistrz Gry ponawia do momentu, kiedy jeden z graczy otrzyma śmiertelne rany, straci przytomność lub jeden z graczy wygra na punkty (1 punkt to 1 wygrany atak) osiągając lepszy wynik od swojego przeciwnika po 3 przeprowadzonych rundach.
W walce poniżej walczy atakujący, który posiada specjalizacje walki mieczem na 100%, oraz zaatakowany, który posiada specjalizacje walki mieczem na 75%.

 • atakujący walcząc mieczem posiada bazową premię do ruchu, która wynosi 3 punkty. Premia doliczana jest do rzutu kością (6 oczek) wykonanym podczas ataku lub obrony.
 • zaatakowany walcząc mieczem posiada bazową premię do ruchu, która wynosi 2 punkty. Premia doliczana jest do rzutu kością (6 oczek) wykonanym podczas ataku lub obrony.

1 post atakującego

Gracz2 stał samotnie w rogu ulicy patrząc na pełnię księżyca, podbiegłem do niego z wyciągniętym mieczem próbując wbić ostrze między żebra wroga.

 • Edycja postu przez Mistrza Gry.

//Nie posiadasz umiejętności cichy zabójca, gracz2 usłyszał Cię i odwrócił się. Gracz2 może napisać następny post.


1 post zaatakowanego

Gracz1 próbował wbić mi miecz w żebra, jednak w porę odwróciłem się i wykonałem blok, nasze klingi spotkały się.

 • Edycja postu przez Mistrza Gry.

//Blok zakończony sukcesem. Z racji tego, że posiadasz specjalizacje walki mieczem na 75% możesz wykonać jeszcze jeden atak na walkę. Edytuj go poniżej.

Po bloku zaatakowałem tnąc po skosie w podbrzusze gracza1.

 • Edycja postu przez Mistrza Gry.

//Skończyły Ci się ataki na walkę. Gracz1 posiada jeszcze akcje w związku z czym może napisać następny post.


2 post atakującego

Gracz1 próbował przeciąć mi podbrzusze jednak szybko zablokowałem cios mieczem jednocześnie szybko sięgając po sztylet, którym po chwili zadałem cios w czaszkę gracz2.

 • Edycja postu przez Mistrza Gry.

//Oba ataki zakończone sukcesem. Możesz opisać jak wykańczasz gracza1.

Ostrze sztyletu przeszyło czaszkę wroga, ciepła krew spływała mi po dłoni, napawałem się tą chwilą, w końcu martwy. Kopnąłem odrętwiałe ciało przeciwnika, po czym zabrałem się za grabież jego ekwipunku.

Legenda

 • //Komentarz do Mistrza Gry lub innych graczy.
 • //Komentarz Mistrza Gry do graczy.
 • Przedstawianie swoich myśli.
 • Przedstawianie tekstu wypowiedzianego przez gracza.


Pozyskiwanie przedmiotów

Wygrana walka generuje przychody w postaci przedmiotów, grzywien oraz wyposażenia, które miał przy sobie nasz przeciwnik. Zdobyty w ten sposób ekwipunek otrzymuje uszkodzenia równoznaczne od zadanych obrażeń. Więcej o pozyskiwaniu przedmiotów przeczytasz tutaj. Tylko mistrz Gry ma prawo do przedstawienia podsumowania zabranych przedmiotów oraz wyznaczenia stopnia ich uszkodzenia. Gracz jedynie informuje Mistrza Gry co chciałby pozyskać.Karta postaci

Kartę postaci edytujesz klikając w swój nick widoczny u góry strony wiki Marantu. Bardzo ważne jest byś uzupełnił kartę o posiadane przedmioty i nabyte umiejętności oraz specjalizacje. Po uzupełnieniu karty postaci skopiuj jej adres URL, a następnie wklej go w polu "Ekwipunek postaci:", który znajdziesz na naszym forum dyskusyjnym klikając na Profil->Modyfikuj profil->Profil Forum.

Jeśli nie uzupełnisz karty postaci, nie będziesz mógł atakować innych graczy.Mechanika walki GvG

Walkę powinieneś rozpocząć od sprawdzenia kto ma pierwszeństwo ataku na terenie, na którym się znajdujesz. Masz to opisane w swoich jak i umiejętnościach przeciwnika. W przypadku walki GvG osoba z pierwszeństwem ataku otrzymuje premie punktowe.

 • Jeżeli posiadasz pierwszeństwo ataku wynikające z umiejętności otrzymujesz premię 2 punktów do wyniku rzutu kostką (6 oczek) podczas określania pierwszeństwa ruchu we wstępie walki.
 • Posiadając specjalizacje walki danym orężem na 50% otrzymujesz premię 1 punktu do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony. Tarcze otrzymują dodatkowy 1 punkt premii do wyniku rzutu kostką w przypadku wykonywania nimi obrony.
 • Posiadając specjalizacje walki danym orężem na 75% otrzymujesz premię 2 punktów do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony. Tarcze otrzymują dodatkowy 1 punkt premii do wyniku rzutu kostką w przypadku wykonywania nimi obrony.
 • Posiadając specjalizacje walki danym orężem na 100% otrzymujesz premię 3 punktów do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony. Tarcze otrzymują dodatkowy 1 punkt premii do wyniku rzutu kostką w przypadku wykonywania nimi obrony.
 • Posiadając 1 inkantacje otrzymujesz premię 0,5 punktu do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Posiadając 2 inkantacje otrzymujesz premię 1 punktu do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Posiadając 3 inkantacje otrzymujesz premię 1,5 punktu do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Posiadając 4 inkantacje otrzymujesz premię 2 punktów do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Posiadając 5 inkantacji otrzymujesz premię 2,5 punktu do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Posiadając 6 inkantacji otrzymujesz premię 3 punktów do wyniku rzutu kostką (6 oczek), podczas określania mocy i skuteczności ataku lub obrony.
 • Walcząc dwiema broniami naraz suma premii do wyniku rzutu kostką (6 oczek), za specjalizacje walki którymi posługuje się gracz dzielona jest przez 2.


W poście opisującym walkę musisz zawrzeć dokładny opis tego jakie ciosy, w które miejsce na ciele przeciwnika zadajesz. Jeśli jesteś wyposażony w kilka broni dobrze, abyś napisał nazwę broni, którą aktualnie dobyłeś. Pamiętaj, że pominięcie takich szczegółów może niekorzystnie wpłynąć na interpretacje twojego ruchu w walce przez Mistrza Gry.

 • Jeżeli ostrość Twojej broni przewyższa wytrzymałość odzienia przeciwnika, możesz zadać mu cios, który zada obrażenia.
 • Jeżeli obuch Twojej broni przewyższa wytrzymałość odzienia przeciwnika, możesz zadać mu cios, który zada obrażenia.


 • Jeżeli ostrość broni przeciwnika przewyższa wytrzymałość Twojego odzienia, może on zadać Ci cios, który zada obrażenia.
 • Jeżeli obuch broni przeciwnika przewyższa wytrzymałość Twojego odzienia, może on zadać Ci cios, który zada obrażenia.


W zależności od tego jakie posiadasz umiejętności magiczne możesz użyć określonej liczby inkantacji na walkę. Zaklęcia wymagają określonej liczby inkantacji aby je uaktywnić.

 • Domyślnie możesz użyć tyle mikstur na walkę, na ile pozwalają ci twoje umiejętności.
 • Możesz użyć tyle inkantacji na walkę, na ile pozwalają Ci Twoje umiejętności magiczne.