Aktualny dzień w Marancie: 19.04.2
Łaski bojowe

Z Forumowy system RPG Marant


Tornado pożogi

Łaski bojowe spływające na wojowników Zartata czynią popłoch wśród nieprzyjacielskich zastępów, częstokroć przechylając szalę zwycięstwa na korzyść światłości. Pierwszą łaską, jaką otrzymują wybrani zakonnicy, jest tornado pożogi. Nazwa wzięła się z tego, że wojownik czerpiąc siłę i moc z boskiej energii Zartata, zaczyna obracać się wokół własnej osi i następnie pędzie przed siebie niczym niszczycielskie tornado, zmiatając na swojej drodze wszystko i wszystkich.

 • Funkcja - Do wykonania tornada niezbędna jest dowolna broń sieczna lub obuchowa. Postać zaczyna obracać się wokół własnej osi niczym tornado, po czym mknie przed siebie przez 10 metrów po linii prostej. Zasięg ciosu równy jest zasięgowi broni posiadanej przez postać. Użycie tornada pożogi pozbawia postać 2 finiszerów z broni siecznych lub obuchowych na 1 post z walką.
 • Koszt - 170 grzywien
 • Wymagania - łaska Zartata

Święty rzut

Ci bliżej ukochanego boga mogąc czerpać więcej z jego niesamowitości. Następną łaską bojową, która może spłynąć na wojownika Bractwa świtu, jest tak zwany święty rzut. Zakonnik chwyta swój oręż, łączy się z tym ułamkiem boskiej energii, który wypełnia jego ciało, robi zamach i po prostu rzuca. Niebieskawa, czasem żółtawa poświata otacza wtedy broń, nadając jej większą moc, niźli to było dostępne podczas konwencjonalnego ataku. Oręż pędzony świętym rzutem niechybnie przebije najtwardszy pancerz, skruszy każdą obronę i zastawę. Na koniec jeszcze broń gnana niebiańską energią sama powraca do tej ręki, która go rzuciła

 • Funkcja - Do wykonania rzutu niezbędna jest dowolna broń sieczna lub obuchowa. Postać rzuca bronią w przeciwnika po łuku. Zasięg rzutu wynosi 50 metrów. Rzucona broń jest w stanie przebić się na wylot nawet przez smoczą łuskę. Po zadanym ciosie broń powraca do dłoni postaci. Użycie świętego rzutu pozbawia postać 3 finiszerów z broni siecznych lub obuchowych na 1 post z walką.
 • Koszt - 260 grzywien
 • Wymagania - łaska Zartata, telekineza, tornado pożogi

Pokuta z niebios

Każdy kto widział spadający z nieba meteoryt wie, jak niszczycielską siłą on dysponuje. Faktem jest, że niewielu dożyło tego, by o tym opowiedzieć. Są jednak na tym świecie tacy, którzy potrafią z samych siebie stworzyć coś równie śmiertelnego, co z daleka może przypominać upadek gwiezdnej skały na Marant. Wojownicy Zartata, Ci najbieglejsi w mocy i sile, wyskakują do góry, chwytając swoje potężne bronie i opadają na ziemię, niczym spadające komety. Boska energia wzmacnia siłę takie oręża, który rozrywa przeciwników na strzępy samą nawet falą uderzeniową.

 • Funkcja - Do wykonania ciosu niezbędna jest broń obuchowa. Postać wyskakuje 3 metry w powietrze, po czym opada zadając miażdżący cios. Siła uderzenia wytwarza falę niszczycielskiej energii o średnicy 2 metrów wokół postaci. Fala uderzeniowa jest w stanie rozerwać na strzępy wszystko w swoim zasięgu. Użycie pokuty z niebios pozbawia postać 4 finiszerów z broni obuchowych na 1 post z walką.
 • Koszt - 590 grzywien
 • Wymagania - łaska Zartata, święty rzut

Gniew Zartata

Jedna z najpotężniejszych łask bojowych zesłanych aniołom przez Zartata. Opracowali oni specjalne kantyczki, dzięki którym nauczyli się zadawać uświęcone ciosy, znacznie wzmacniające siłę używanej przez nich broni. Serie szybkich ataków, tak potężnie naładowanych boską energią, stają się śmiercionośne dla każdego przeciwnika, który będzie miał tyle nieszczęścia, by doświadczyć ich na swojej skórze. Postronny obserwator z wielkim trudem rejestruje pojedyncze ciosy, dla niego są one tylko błyskami i wykończonym do cna wrogiem.

 • Funkcja - Do wykonania ciosu niezbędna jest broń obuchowa. Postać zadaje cios od dołu w podbródek przeciwnika wysyłając jego ciało 2 metry w powietrze po czym przy użyciu przemieszczenia pojawia się przed przeciwnikiem zadając pierwszy uświęcony cios w brzuch. Następnie znika, by pojawić się za przeciwnikiem i zadać drugi uświęcony cios w plecy przeciwnika. Ponownie znika, by pojawić się niewiele nad przeciwnikiem i zadać trzeci uświęcony cios w głowę, który jednocześnie posyła przeciwnika z powrotem na ziemię. Każdy z ciosów jest w stanie przebić się przez smoczą łuskę. Użycie gniewu Zartata pozbawia postać 5 finiszerów z broni obuchowych na 1 post z walką.
 • Koszt - 1240 grzywien
 • Wymagania - łaska Zartata, pokuta z niebios, przemieszczenie