Aktualny dzień w Marancie: 08.04.33
Ścierwojad

Z Forumowy system RPG Marant

Ścierwojad.jpg

Opis

Ptak nielot dorastający do wysokości 160 i długości 150 centymetrów. Ścierwojady żyją w małych grupach, do kilku osobników. W okresie lęgowym zbierają się w większe stada do 10 osobników. Samce często zmieniają grupy samic, walcząc z innymi o dominację. Samice i pisklęta zawsze trzymają się w razem. Polują na gryzonie, jaszczurki i małe ssaki, ale w obronie terytorium czy w chwilach zagrożenia są zdolne porwać się na większą zwierzynę. Mają bardzo dobry wzrok, przeciętny słuch i szczątkowy węch. Samice składają do trzech jaj w gnieździe, które pilnują do wyklucia się piskląt.

Statystyki

Broń: dziób
Obuch: 10
Wytrzymałość: 15

Broń: pazur
Ostrość: 5
Wytrzymałość: 10

Bestia: ścierwojad
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Mimo iż trzymają się w stadzie polują samotnie. Zamieszkują lasy i równiny. Wykorzystują szybkość do łapania pełzających gadów. Używają szponów i silnych nóg do rozkopywania nor ssaków. Podczas zagrożenia atakują stadnie, jednocześnie, otaczając przeciwnika półkolem. Atutem ścierwojadów jest możliwość rozwinięcia dużej prędkości, co daje im impet uderzenia. Ich główną bronią jest potężny dziób, którego uderzenie może przesądzić o wyniku pojedynku.

Ataki

  • Skakanie - Ścierwojad często podczas walki odbiega od przeciwnika na odległość 10 metrów. To ważne, gdyż taka odległość pozwala temu ptakowi osiągnąć podczas rozbiegu maksymalną prędkość. Szarżując na przeciwnika tuż przed nim wyskakuje na wysokość do 2 metrów i uderza w przeciwnika swymi silnymi nogami zakończonymi pazurami. Szpony potrafią wbić się w ciało na głębokość 5 cm, a siła uderzenia potrafi zbić przeciwnika z nóg. W obronie nie można wykonać bloku.
  • Dziobanie - Dziób ścierwojada to jego największa broń. Ostry i twardy działa jak młot, zdolny do przebicia ciała. Ataki wyglądają jak sztychy miecza, o ile przeciwnik jest przed ścierwojadem. Ptak przyciąga głowę do siebie i wyrzuca ją w stronę przeciwnika. Jeśli przeciwnik się przewróci, nielot atakuje klasycznym dziobaniem z góry na dół. Podczas wyskoku na przeciwnika głowa może być wyrzucona do przodu, z góry w dól, z siłą zdolną przełamać czaszkę. Po zadaniu ciosu dziobem ścierwojad może wyrwać do pół kilograma tkanki, zostawiając ranę o promieniu 10 cm.


Umiejętności

  • Prędkość - Dzięki niewielkim rozmiarom, a silnie umięśnionemu ciału ścierwojady potrafią na długim dystansie rozpędzić się do znacznej prędkości. W terenach zalesionych ścierwojad potrafi rozwinąć prędkość do 15km/h, natomiast w na otwartej przestrzeni potrafi biec z prędkością 30 km/h.


Słabe punkty

  • Podatność na zatrucia - Słaby układ immunologiczny sprawia, że zwierzę jest wyjątkowo podatne na na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu oraz zatrucie jadem krwiopijcy.
  • Podatność na choroby - Słaby układ immunologiczny sprawia, że zwierzę jest wyjątkowo podatne na choroby.
  • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

  • 1 dziób ścierwojada
  • 6 pazurów ścierwojada
  • 2,5l krwi ścierwojada
  • 10 piór ścierwojada
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF