Aktualny dzień w Marancie: 21.03.2
Żeglarstwo

Z Forumowy system RPG Marant

Zegluga kompas.jpg

Definicja

Żeglarstwo to przede wszystkim środek transportu, ale nie tylko - wpływy na morzach i oceanach świadczą o potędze danego kraju, dlatego niejednokrotnie stają się one przyczyną konfliktów. Handel między państwami w głównej mierze opera się na transporcie wodnym, gdyż jest tańszy, bezpieczniejszy i szybszy.Funkcje

  • marynarz - funkcja ta wymaga podstawowych czynności fizycznych na statku, takich jak: koordynacja żaglami czy praca wiosłami.
  • sternik - to tak naprawdę wyszczególniony marynarz, który ma przydzieloną stałą funkcję od której nie ma prawa odejść. Jego praca w głównej mierze polega na sterowaniu statkiem.
  • kapitan - jest tylko jeden; jest to główny koordynator prac na statku, wyznacza prace innym i pośrednio kieruje statek w wyznaczone miejsce.Statki

Statki można podzielić w zależności od zastosowania: handlowe (statek handlowy), bojowe (bryg, fregata, galera, galeon) ale także od napędu: żaglowce (statek handlowy, bryg, fregata, galera, galeon), wiosłowe (galera).


Budowa

Zegluga budowa.jpg


Zakup statku

  • Statek można nabyć w Stoczni, w Atusel.
  • Do zakupu niektórych statków musisz nabyć pozwolenie w Ratuszu lub nawet u samego Króla. Decyzje ustala MG.
  • Nie można zdobyć na wyprawie statku (np. poprzez porwanie).


Nazewnictwo

  • Możesz nadać nazwę własnemu statkowi, przez co zmienia nazwę na: "nazwa statku - "twoja nazwa"" (np. Galeon - "Porywacz Dziewic").
  • Możesz oflagować swój okręt dowolną, mieszczącą się w granicach klimatu gry, grafiką (np. herbem, jeżeli należysz szlachty).


Wykorzystanie

Zakupiony okręt możesz wykorzystać (tj. wypłynąć nim na wody) pod warunkiem, że masz odpowiednio dużą (jak dużą, określają statystyki poszczególnych okrętów) załogę. Masz dwie opcje podróżowania, jako: pasażer oraz dowolny członek załogi. Jako pasażer musisz załogę wynająć, płacąc regularnie najemnikom za dzień pracy lub zorganizować sobie innych graczy z odpowiednimi umiejętnościami. Gdy zechcesz wspomóc pracę na statku (obojętnie, czy jako kapitan, sternik czy marynarz) musisz nabyć odpowiednią umiejętność - Wilk Morski. Dodatkowo funkcja kapitana wymaga nabycia uprawnień do tego zawodu w Ratuszu w Efehidon.