Aktualny dzień w Marancie: 20.01.33
Arachna Duża

Z Forumowy system RPG Marant

Arachna Duża.jpg

Opis

Arachny Duże to pajęczak obdarzony szczególną wytrzymałością i zręcznością. Ich nad wyraz silny pancerz zbudowany jest z twardych chitynowych płyt, usztywnionych 8 centymetrowymi kolcami o średnicy 3 centymetrów w miejscu ich łączeń. Kolce mają jeszcze jedną zasadniczą umiejętność - mogą zostać wykorzystane do przebicia ofiary, a w wypadku czarodzieja bronią i tak twardych płyt. Ponadto mają 6 metrów wysokości, 10 metrów długości i 4 metry szerokości nie licząc odnóży, które mają dodatkowe 5 metrów. Bestie cieniolubne, żywiące się głownie zwierzętami stałocieplnymi.


Statystyki

Broń: szczękoczułki
Ostrość: 33
Wytrzymałość: 30

Broń: kolce
Ostrość: 60
Wytrzymałość: 35

Broń: chitynowe odnóża
Ostrość: 70
Wytrzymałość: 35

Bestia: Arachna Duża
Kategoria: II
Wytrzymałość: 35

Technika walki

Arachny jak i inne pajęczaki snują sieci. Pajęczyny Arachny Dużej odznaczają się kleistością i wytrzymałością. Są tak giętkie, że nawet mithrilowe ostrze ich nie może przeciąć. Mając możliwość wyostrzonych zmysłów, Arachna kryje się w mroku, by wyskoczyć na niczego niespodziewającą się ofiarę. Posiada długie odnóża chwytne, całe pokryte chityną. Owych odnóży ni można przeciąć nawet mithrilem. Ich taktyka polega na złapaniu ofiary lub uwięźnięciu jej w pajęczynie, a potem zatrucia mocą trucizną. W ciągu kilku minut, trucizna paraliżuje całe ciało.

Ataki

 • Atak pajęczyną - Arachna stojąc 10 metrów od przeciwnika, wystrzeliwuje w przeciwnika pajęczyną, która po celnym trafieniu unieruchamia go. Gracz jest się w stanie wydostać jeśli posiada broń o ostrości 20 lub obuchu 28 lub posiada umiejętność teleportacji. W innym przypadku gracz może być uwolniony przez innego gracza.
 • Atak kolcem - Arachna jest w stanie wystrzelić do przeciwnika kolcem, którego zasięg perfekcyjnego wystrzału wynosi 20 metrów. Atak można stosować aż do wystrzelenia wszystkich kolców, bez ograniczeń na post.
 • Pisk - Arachna wytwarza ultradźwięki, które obezwładniają ofiarę na 10 minut lub następny post z walką. Pisk obejmuje zasięg o promieniu 15 metrów. Na atak odporne są istoty głuche oraz posiadające umiejętność czarna skaza i żądza krwi. Pisk można zastosować raz na jeden post.
 • Atak ciałem - Arachna opada z pajęczyny z wysokości 4 metrów po czym skacze na ofiarę obezwładniając ją na 4 minuty lub następny post z walką. W obronie nie można wykonać bloku. Atak ciałem można zastosować raz na jeden post.
 • Ugryzienie - Arachna posiada cztery szczękoczułki o długości 7 centymetrów, którymi tworzy rany kłute o średnicy 2 centymetrów. Przy każdym trafionym ciosie arachna aplikuje przeciwnikowi dawkę trucizny, która ma właściwości paraliżujące i działa przez pół dnia lub do momentu wypicia mikstury niwelującej jej właściwości. Paraliż obejmuje swoim zasięgiem całe ciało. Atak można zastosować dwa razy na jeden post.
 • Kończyna śmierci - Ostre i twarde kończyny arachny mogą posłużyć do przebicia ofiary na wylot, jeśli ta nie wykona uniku. Przebicie pancerza i rozszarpanie głównych organów oraz górnych arterii, doprowadzi przeciwnika do wykrwawienia i śmierci. Kończynę śmierci można zastosować pięć razy na jeden post.
 • Taran - Arachna jest w stanie staranować i zmiażdżyć przeciwnika. W obronie nie można wykonać bloku. Taran można zastosować dwa razy na jeden post.

Umiejętności

 • Antytoksyczność - Arachna Duża jest odporna na wszystkie choroby, na jad arachny i krwiopijcy oraz na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu.
 • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszeństwo ataku.
 • Pajęcza akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 6 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 20 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 25 metrów.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Górskie zwierze - Dobrze zna górskie tereny. Walcząc pod ziemią, w jaskiniach i tunelach czy na górskich terenach otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.

Słabe punkty

 • Podatność na światło - Zwierze jest wrażliwe na światło. Promienie mocnego światła są w stanie obezwładnić rotisha na 2 minuty lub następny post z walką.


Trofea

 • 4x szczękoczułki
 • 8x oko Arachny dużej
 • 30x kolec
 • 4 litry jadu Arachny dużej
 • 8m2 chitynowego pancerza Arachny dużej
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF