Aktualny dzień w Marancie: 21.03.2
Arena

Z Forumowy system RPG Marant

Arena Walk.jpg

Opis

Wielka Arena umiejscowiona blisko portowego miasteczka Atusel. To tutaj zbierają się wojownicy z różnych stron, by zmierzyć swe siły z różnego rodzaju potworami, które występują w królestwie Valfden. Da się tutaj zarobić. Na początku nie są to wielkie pieniądze, ale wraz ze zmianą przeciwnika nagroda zwiększa się. Dla tych, którzy dopiero zaczynają, przygotowano specjalny treningowy tryb walki, pozwalający zaznajomić się z całą podstawową mechaniką walk. Inne tryby zarezerwowane są dla bardziej doświadczonych gladiatorów. Tymi szczególnie niebezpiecznymi rodzajami walk, są walki z bossami i walki losowe. Te pierwsze odbywają się z najgorszymi i najpotężniejszymi stworzeniami na całym świecie. Starcia te są piekielnie trudne, ale nagrody które można zdobyć za te walki, rekompensują wszelką przelaną krew. Natomiast podczas walk losowych nigdy do końca nie można być pewnym, z jakim przeciwnikiem dane nam będzie się zmierzyć. Raz możemy wylosować płochliwego kretoszczura a drugim razem zabójczą wiwernę. Ostatnim trybem walki jest walka z innymi gladiatorami, podczas której można stanąć naprzeciwko innym wojownikom i magom. By umożliwić tą całą gamę zabaw, Wielka Arena podzielona została na trzy mniejsze Areny. Arenę Brązową, Arenę Pomarańczową i Arenę Czerwoną. Każda z nich dostarcza takiej samej ilość wspaniałego widowiska. Czy dane Ci będzie zostać czempionem każdej z nich? Sam sobie musisz odpowiedzieć na to pytanie, a nam jedynie pokazać co potrafisz. Musisz jednak pamiętać, że ścieżka gladiatora nie jest usiana różami. Wylejesz litry potu i krwi. Pod koniec zwycięskiej kariery będziesz jednak wiedział że było warto.

Postacie fabularne związane z Areną

Bohdan Zgraj.jpg
 • Bohdan Zgraj - Jest on zarządcą Wielkiej Areny w Atusel, powołanym z ramienia Kanclerza Koronnego. W młodości parał się zajęciami ściśle związanymi z rzemiosłem w którym głównym narzędziem jest ostry miecz. W wieku 55 lat, po długich latach spędzonych na wojaczce, w nagrodę za swoje zasługi na Arenie, został powołany na zarządcę i piastuje to stanowisko po dzisiejszy dzień.
Sjenka vabial.png
 • Sjenka Vabial - Swoją młodość poświęciła nauce magii, a w szczególności na opanowaniu do perfekcji Witalizmu. Będąc jednocześnie córką lekarzy dogłębnie wyszkoliła się w anatomi ludzkiej i szeroko pojętej medycynie. Będąc młodą kobietą stała się jedną z najlepszych uzdrowicielek na wyspie. Jednym z jej głównych miejsc pracy jest Wielka Arena W Atusel, gdzie przywraca do zdrowia, a częściej życia, tych śmiałków, których przeciwnicy zbyt mocno pokiereszowali.

Zasady i informacje

 • Zapisy do walk treningowych i do walk z bossam odbywają się w tym temacie: Arena Brązowa
 • Zapisy do walk z gladiatorami, odbywają się w tym temacie: Arena Czerwona
 • Wymaganie jest ukończenie szkoleniowego zadania u Respeva.
 • Nie można uczestniczyć w innym zadaniu/wyprawie odbywającej się w Dziale Wypraw. (Wyjątkiem jest wystawienie do walki swojego najemnika, który nie uczestniczy w żadnej wyprawie/zadaniu.)
 • Zapisy do walki treningowych z potworami i walk z gladiatorami możliwe są od poniedziałku do soboty.
 • Ograniczeniem walk treningowych z potworami i walk z gladiatorami, jest odbycie jednej walki na dwa dni.
 • Zapisy do walk z bossami trwają tylko w niedzielę.
 • Można odbyć tylko jedną walkę z bossem raz na dwa tygodnie.
 • Zapisy do walk losowych trwają cały tydzień, a limitem jest jedna walka na dwa dni.
 • Do walk losowych może przystąpić każdy, bez względu na ilość odbytych walk.
 • Rodzaj przeciwnika w walce losowej jest wybierany losowo z puli potworów dostępnych w trybie walk treningowych.
 • Walko powinna trwać co najwyżej siedem dni.
 • Podczas walki treningowej i walki z gladiatorami to gracz wybiera z iloma przeciwnikami chce walczyć. Maksymalnie można walczyć z piątką przeciwników. Walcząc z bossem mamy zawsze jednego przeciwnika. W walce losowej ilość wynosi od jednego do pięciu.
 • Ucieczka z areny podczas walki losowej skutkuje nałożeniem grzywny, której wysokość równa się nagrodzie, jaką mógł otrzymać gracz po swoim zwycięstwie, pomnożonej dwukrotnie.
 • Nagroda w walce to suma wszystkich nagród jakie mogliśmy dostać za pojedynczego przeciwnika.
 • Zabronione jest pozyskiwanie trofeów i ekwipunku pokonanych przeciwników.
 • Walka jest swego rodzaju zadaniem/wyprawą, więc postępujemy wedle Zasad
 • Gracz może wystawić do walki swojego najemnika, zastępując nim swoją postać. Tzn. gracza dalej obowiązują zasady odnośnie jeden walki na dwa dni i dni w których może zapisywać się na różne tryby walki. Pozostałe zasady również pozostają bez zmian.
 • Walka odbyta przez najemnika wlicza się w ilość odbytych walk postaci gracza, a nagrodę za walkę otrzymuje właściciel najemnika.
 • W temacie walki, należy umieścić informacje odnośnie tego, że w walce walczy najemnik postaci. Najlepiej w takiej o to formie, po innych informacjach: [walczy najemnik/ca 'imie_najemnika']
 • Za swoją pracę opiekun areny otrzymuje wynagrodzenia adekwatne do ilości poprowadzonych walk. Za każdą poprowadzoną walkę otrzymuje 10 grzywien. Po wynagrodzenie należy zgłosić się pierwszego dnia każdego miesiąca w sali tronowej. Niezbędne jest poinformowanie ile walk poprowadzono w ubiegłym miesiącu. Niestawienie się w terminie po odbiór wynagrodzenia prowadzi do jego bezpowrotnej utraty.


Tryby walk

Rozróżniamy cztery tryby walk, w których może uczestniczyć gracz. Są to:

 • Walki treningowe: Odbywają się na Arenie Brązowej ze zwierzęcymi przeciwnikami, których rodzaj i ilość dobierana jest indywidualnie przez gracza z listy dostępnych potworów. Walki te, odbywają się od poniedziałku do soboty, o każdej porze dnia i nocy. Ograniczeniami jest jedna walka treningowa na dwa dni, a także wymagana ilość walk, które trzeba odbyć by walczyć z danym przeciwnikiem. Za taką walkę można otrzymać talenty na zasadach opisanych poniżej.
 • Walki losowe: Ich miejscem jest Arenie Pomarańczowej. Przeciwnicy i ich ilość jest losowana przez zarządcę Areny z puli przeciwników dostępnych w trybie walk treningowych. Walczyć można przez cały tydzień, a jedynym ograniczeniem jest jedna walka losowa na dwa dni.
 • Walki z bossem: Walki z bossem odbywają się tylko w niedziele, na specjalnie przygotowanej na ten dzień Arenie Brązowej. Zawsze walczy się tylko z jednym bossem, którego można wybrać sobie z listy dostępnych bossów. Ograniczeniem jest jedna walka na dwa tygodnie. Nie można również walczyć z jednym rodzajem bossa kilka razy, a by walczyć z kolejnym, trzeba pokonać jego poprzednika. Za taką walkę można otrzymać talenty na zasadach opisanych poniżej.
 • Walki z gladiatorami: Walki z gladiatorami odbywają się od poniedziałku do soboty, o każdej porze dnia i nocy. Ograniczeniami jest jedna walka treningowa na dwa dni, a także wymagana ilość walk, które trzeba odbyć by walczyć z danym gladiatorem, na Arenie Czerwonej. Ilość i rodzaj przeciwników jest dobierana indywidualnie przez gracza. Zastrzega się, by nie zabijać gladiatorów. Czyn ten traktowany jest jako morderstwo.


Zasady walk

Gdy już gracz pojawi się na arenie pojawia się przeciwnik. Następuje wymiana ciosów, czyli postów. Gracz opisuje dokładnie swój atak. Organizator, który sprawuje nad tym piecze analizuje ten ruch, umiejętności postaci, i statystyki bestii/gladiatora/bossa. Odpowiada wtedy odpowiednim unikiem albo otrzymaniem obrażeń ( Unik następuje, jeśli możliwości danego stwora/gladiatora/bossa są odpowiednie), i kolejnym atakiem. Walka będzie składała się z kilku postów i potrzebne będzie użycie mózgu. Opiekun areny ma prawo wyrządzić krzywdę graczu, jeśli zadecyduje, że jego post był niepoprawny. Za skończoną walkę zdobywa się grzywny.


Lista potworów

Nazwa: Kretoszczur
Wymagania: Brak
Nagroda: 10 grzywien


Nazwa: Ścierwojad
Wymagania: 5 wygranych walk
Nagroda: 12 sztuk złota


Nazwa: Szkielet
Wymagania: 10 wygranych walk
Nagroda: 14 sztuk złota


Nazwa: Krwiopijca
Wymagania: 15 wygranych walk
Nagroda: 16 sztuk złota


Nazwa: Wilk
Wymagania: 20 wygranych walk
Nagroda: 20 sztuk złota


Nazwa: Kreshar
Wymagania: 25 wygranych walk
Nagroda: 22 grzywien


Nazwa: Zombie
Wymagania: 30 wygranych walk
Nagroda: 24 sztuk złota


Nazwa: Trablin
Wymagania: 35 wygranych walk
Nagroda: 26 grzywien


Nazwa: Spijacz
Wymagania: 40 wygranych walk
Nagroda: 28 sztuk złota


Nazwa: Sambir
Wymagania: 50 wygranych walk
Nagroda: 32 sztuk złota


Nazwa: Rotish
Wymagania: 60 wygranych walk
Nagroda: 36 sztuk złota


Nazwa: Wiwerna
Wymagania: 70 wygranych walk
Nagroda: 40 sztuk złota

Lista bossów

Nazwa: Niedźwiedź
Wymagania: 10 wygranych walk
Nagroda: 111 grzywien

Nazwa: Błędny Ognik
Wymagania: 20 wygranych walk, pokonanie Niedźwiedzia
Nagroda: 222 grzywien

Nazwa: Warg
Wymagania: 30 wygranych walk, pokonanie Błędnego Ognika
Nagroda: 333 grzywien

Nazwa: Harsesis
Wymagania: 40 wygranych walk, pokonanie Warga
Nagroda: 444 grzywien


Lista gladiatorów

Nazwa: Słaby Gladiator lekkozbrojny
Wymagania: 5 walk treningowych
Nagroda: 10 grzywien

Nazwa: Słaby Gladiator ciężkozbrojny
Wymagania: 10 walk treningowych
Nagroda: 20 grzywien

Nazwa: Słaby Gladiator adept
Wymagania: 15 walk treningowych
Nagroda: 30 grzywien