Aktualny dzień w Marancie: 15.04.2
Astronomia i istota wymiarów

Z Forumowy system RPG Marant

O Marancie

Marant widziany z kosmosu. Przy nim naturalne satelity Tinrilet i Vosse.

Marant jest drugą, licząc od słońca, a trzecią co do wielkości planetą układu słonecznego. Pod względem średnicy, masy i gęstości jest to druga największa planeta skalista układu słonecznego. Marant zamieszkiwany jest przez miliony gatunków wliczając w to między innymi takie rasy rozumne jak człowiek, elf, jaszczuroczłek, krasnolud, kunanin, niziołek, ork, raanaar, tauren i turdnaszan. Nie jest jednak jedynym znanym miejscem we wszechświecie, w którym występuje życie, ponieważ z wymienionych wcześniej ras tylko człowiek pochodzi z Marantu. Uważa się, że pozostałe rasy zostały sprowadzone do naszego wymiaru przez dracony jako niewolnicy lub uchodźcy na długo przed wybuchem wielkiej wojny. Chociaż obie teorie mogą być słuszne. Szacuje się, że draconi dokonali przesiedlenia ras ponad 100 tysięcy lat temu, dzięki magicznym teleportom opartym o energię potężnych kryształów mocy.

Wokół Marantu krążą dwa naturalne satelity. Uczeni uważają, że w przeszłości wokół planety mógł krążyć jeszcze jeden księżyc. Dowodzą tego wszelkie religijne pisma draconów i rysunki skalne wykonane przez ludzki. Zapiski historyczne dotyczące draconów wspominają o wielkiej wojnie domowej dwóch stron konfliktu podzielonego imperium dzieci smoków. W wyniku eskalacji konfliktu jeden z księżyców Marantu został niemal zniszczony za sprawą potężnej magii. To jego szczątki spadną na planetę dziesiątki lat później w postaci asteroidy, doprowadzając do kataklizmu na skalę całego kontynentu.

Obraz sporządzony na Vosse, podczas zaćmienia słońca przez Marant.
  • Tinrilet - Jest większym satelitą Marantu. Księżyc porasta wiele tropikalnych lasów, dlatego dostrzegamy go na niebie jako obiekt o zielonej barwie, przepleciony niebieskimi oceanami. W istocie jest to wymiar odkryty 9.02.7, eIII przez Barona Aragorna Tacticusa. Mag szlachcic badał monolity, dzięki czemu wykorzystując ich moc aktywował wykopany portal magiczny, który zaprowadził go do Tinriletu. Odkrycie rzuciło nowe światło na temat teorii dotyczącej przesiedlenia ras, ponieważ księżyc zamieszkuje ludzka rasa, tylko w nieznacznym stopniu ewolucyjnym różniąca się od tego samego gatunku występującego na Marancie.
  • Vosse - Mały i jałowy satelita otaczający Marant na niewielkiej orbicie. 16.04.19, eIII uczonej znanej jedynie z imienia Mortis udało się aktywować teleport prowadzący na Vosse. Z krótkich wypraw dowiedziano się o tym księżycu niewiele. Jest to niebezpieczne miejsce dla archeologów, ponieważ po zmroku na księżycu zaczynają być aktywne bliżej niezidentyfikowane istoty astralne polujące w ciemności. W dzień ciężko jest przeżyć bez wody w palącym słońcu. Wskutek kilku drobnych odkryć uczeni byli w stanie ustalić, że dawniej na Vosse zamieszkiwały elfy.Czym są wymiary?