Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Błędny ognik

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz bledny ognik.jpg

Opis

Błędny ognik to mająca około 30 centymetrów średnicy i ważąca około 1,5 kilograma kula skondensowanych bagiennych oparów świecących słabym światłem o określonym dla danego osobnika kolorze. Powstaje poprzez skumulowanie emanujących z żywych istot silnych emocji, takich jak panika. Błędne ogniki to z natury złe stworzenia, sycące się strachem. Pojawiają się tylko w ciemnościach, przez co z daleka przypominają światło latarni. Wibrując wydają widmowe dźwięki.

Statystyki

Bestia: błędny ognik
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Błędny ognik zwykle unika walki. Stara się ściągnąć samotnych podróżników w niebezpieczne miejsca, wywołując u nich niepokój i usiłując uśmiercić. W ostateczności jest zdolny do ataku używając wyładowań elektrycznych.

Ataki

  • Wyładowanie elektryczne - Błędny ognik może przesłać spory ładunek elektryczny, dotykając metalu lub żywej tkanki. Jeżeli wytrzymałość celu jest mniejsza niż 10 punktów, wywołuje zapłon. W przypadku, gdy wytrzymałość celu wynosi mniej niż 20 punktów, zostaje on ogłuszony na następny post i nie ma pierwszeństwa ataku.
  • Błyskawica - Błędny ognik posyła ładunek elektryczny na odległość nie większą niż 100 metrów. Jeżeli wytrzymałość celu jest mniejsza niż 5 punktów, wywołuje zapłon. W przypadku, gdy wytrzymałość celu wynosi więcej niż 5 i mniej niż 15 punktów, zostaje on ogłuszony na następny post z walką i nie ma pierwszeństwa ataku. Atak można zastosować 3 razy na post.


Umiejętności

  • Przyciąganie - Imitując światło latarni oraz wydając dźwięki błędny ognik oddziałuje na umysł. Ofiara jest nieświadoma i niemal bezmyślnie stara się zbliżyć do tej istoty. Na przyciąganie odporni są przeciwnicy posiadający odporność na umysł oraz umiejętności czarna skaza, żądza krwi, krwiopijca lub koncentrację i jej wyższe formy.
  • Lewitacja - Umiejętność ta pozwala istocie na unoszenie się w powietrzu, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niej problemu.
  • Niezwykła percepcja - Istota obdarzona jest niebywałym darem zauważania procesów i zdarzeń zachodzących w około niej. Składają się na to doskonały wzrok i słuch. Czasami również nienaganne wykrywanie drgań powietrza i zapachu. W związku z tym nie można podejść do błędnego ognika niewykrytym. Ponadto w walce zawsze otrzymuje pierwszy ruch w walce.
  • Ciało lotne - Błędny ognik jest odporny na wszelkie ataki fizyczne. Może zostać zraniony jedynie przez żelazo, srebro lub zaklęcia żywiołów: ogień, woda, powietrze, ziemia, śmierć, życie.
  • Niewidzialność - Dzięki tej umiejętności istota może rozpłynąć się w powietrzu znikając z oczu przeciwnika na dowolny okres czasu. Kurtyna niewidzialności trwa do chwili zrzucenia bądź wykonania pierwszej akcji związanej z atakiem. Nie można użyć przeciwko przeciwnikom wyposażonym w umiejętności czarne serce i dotyk demona.


Słabe punkty

  • Podatność na srebro - Przeciwnik jest podatny na srebro w związku z czym bronie stworzone ze srebra otrzymują +5 punktów do ostrości lub obuchu.
  • Podatność na żelazo - Przeciwnik jest podatny na żelazo w związku z czym bronie stworzone z żelaza otrzymują +5 punktów do ostrości lub obuchu.


Trofea

  • 0,3l esencji ognika
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF