Aktualny dzień w Marancie: 13.04.33
Bandyta podżegacz

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz bandyta podzegacz.jpg

Opis

Bandyta podżegacz na pierwszy rzut oka mógłby wydawać się normalnym awanturnikiem, najemnikiem czy po prostu ochroniarzem jakiegoś szlachcica. Jego ekwipunek jest praktyczny i drogi. Wyszkolenie również jest niczego sobie. Jednak to tylko pozory. Niczym nie różni się od przydrożnych zbirów z tą różnicą, że ten został wyszkolony i wyekwipowany przez innych potężniejszych złoczyńców do swoich celów. Podżegacze są solą w oku posiadaczy ziemskich, szlachciców a nawet samych królów. Burzą chłopów, tworzą zamęt doprowadzając do destabilizacji terenów na których pracują. Często działają jako szpiedzy i informatorzy. Są sprytni i przebiegli. Najczęściej atakują znienacka wpakowując żelazny nabój w głowę czy plecy ofiary. W skład jego rynsztunku wchodzą wspomniane wcześniej dwa pistolety skałkowe i sztylet. Ubrany jest w napierśnik, karwasze i spodnie ze skóry hydry.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 1
Wytrzymałość: 2

Broń: pistolet podżegacza
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku

Broń: sztylet podżegacza
Obuch: 23
Wytrzymałość: 30

Bestia: bandyta podżegacz
Kategoria: I
Wytrzymałość: 6


Technika walki

Podstawową bronią bandyty podżegacza są jego dwa, wiecznie naładowane pistolety pistolety skałkowe, których obsługę opanował do perfekcji. Gdy jest świadom nadchodzącej walki stara znaleźć się w takiej odległości od swojej ofiary, by oddać strzał i uciec albo przygotować się do kolejnego ataku. Przyparty do muru, bez możliwości używania swojej broni palnej, używa sztyletu. Nie walczy jednak nim tak perfekcyjnie jak pistoletem. Zgłębił tylko podstawowe ataki. Gdy jedno jak i drugie zawiedzie, używa swoich dłoni by walczyć do upadłego.

Ataki

 • Atak bronią - Podżegacz uzbrojony jest w dwa jednoręczne, stalowo-drewniane pistolety skałkowe, naładowane żelaznymi nabojami. Zadaje nim obrażenia obuchowe w promieniu 50 metrów po linii prostej. Jest on również uzbrojony w jednoręczny sztylet ze stali Valfdeńskiej. Jego zasięg wynosi 0,3 metra. Dzięki tej broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Walka wręcz - Chłop potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.


Umiejętności

 • Władanie bronią palną - Bandyta podżegacz posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie mistrzowskich technik walki bronią palną - pistolet skałkowy[100%].
 • Władanie bronią białą - Bandyta podżegacz posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki bronią sieczną - sztylet[50%].
 • Perswazja bandyty podżegacza - Podżegacz został specjalnie przeszkolony do wydobywania informacji i siania dezinformacji, a także do manipulowania innymi ludźmi. Dzięki umiejętności perswazji ma większą szanse na przekonanie NPC do swojej racji. Jest na tyle doświadczonym mówcą, że potrafisz przegadać nie jednego kupca.
 • Potencjał chemiczny - Może wypić dodatkowo jedną miksturę na post.
 • Ciało z gliny - Udźwig postaci do 20 kg. Ludzi cechuje bardzo duże zróżnicowanie fizyczne, dlatego to jak silny i szybki się staniesz, oraz jakiej tężyzny fizycznej nabierzesz zależy od Twojego treningu.
 • Ulubieniec bogów - W przypadku odnalezienia złota w skrzyni lub pozyskaniu złota z zabitego przeciwnika Mistrz Gry dolicza bonus +15% do znalezionych grzywien.
 • Bystry umysł - Dodaje bonus +1 do najwyższego otrzymanego w wyprawie talentu. Po otrzymaniu za wyprawę 3 brązowych talentów i 1 srebrnego talentu. Mistrz Gry doliczy bonus w postaci 1 srebrnego talentu.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi ludzkiej
 • Bronie:

Nazwa broni: sztylet podżegacza
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

2x
Nazwa broni: pistolet podżegacza
Rodzaj: pistolet skałkowy
Obuch: 15 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 0,57kg stali Valfdeńskiej i 0,37kg drewna o zasięgu do 50 metrów.

50x
Nazwa amunicji: żelazny nabój
Rodzaj: nabój
Obuch: 23
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonany z 0,01kg żelaza i 0,0075kg niebieskiej rudy.

 • Odzienie:

Nazwa odzienia: koszula wędrowca
Rodzaj: koszula
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Uszyta z 0,03kg bawełny.

Nazwa odzienia: napierśnik podżegacza
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 2,1kg skóry hydry.

Nazwa odzienia: lewy karwasz podżegacza
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 0,21kg skóry hydry.

Nazwa odzienia: prawy karwasz podżegacza
Rodzaj: karwasz
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wyrobiony z 0,21kg skóry hydry.

Nazwa odzienia: spodnie podżegacza
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 6
Opis: Wykonane z 2,45kg skóry hydry.

Nazwa odzienia: buty podżegacza
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF