Aktualny dzień w Marancie: 23.04.33
Biały demon

Z Forumowy system RPG Marant

Potwór do użytku tylko za zgodą Mistrza Gry.

Bestiariusz bialy demon.jpg

Opis

Biały demon to istota o humanoidalnych kształtach, której waga dochodzi do 300 kilogramów, o wysokości 3 metrów i szerokości ramion 1,8 metra. Naturalnie występują jedynie w otchłani, gdzie zostały uwięzione w starożytnych czasach przez Adanosa. Białe demony to przedstawiciele ponad przeciętnej kasty w hierarchii przeklętych istot. Od wieków próbują powrócić do naszego świata zawierając pakty z wiedźmami i nekromantami. Stworzenia te są bardzo wytrzymałe, zwinne, agresywne i zarazem inteligentne, ponadto potrafią posługiwać się magią. Wyjątkowo trudno jest je zabić. Z racji tego, że są demonami wyższego rzędu posiadają duszę i są w stanie opętać ciało śmiertelnika po swojej śmierci.

Statystyki

Broń: płonące pazury
Ostrość: 55
Wytrzymałość: 45

Broń: płonące rogi
Ostrość: 60
Wytrzymałość: 55

Broń: płonące ostrza
Ostrość: 80
Wytrzymałość: 60

Broń: płonące zęby
Ostrość: 40
Wytrzymałość: 35

Bestia: biały demon
Kategoria: III
Wytrzymałość: 30


Technika walki

Biały demon zazwyczaj walczy używając do szermierki swoich ostrzy, które powstają z przekształcenia się jego dłoni. Jest pewny siebie i często przekonany o swojej potędze, jednak nie lekceważy przeciwników i walczy z rozwagą. W bliskim zwarciu atakuje pazurami tnąc ciało ofiary równie dokładnie jak robi to najlepsze ostrze. Posiada długie kły, które przydają się do rozrywania górnych arterii. Wyjątkowo śmiercionośną bronią białego demona są jego rogi. Nie stosuje on jednak typowej dla tego gatunku szarży, ponieważ jego rogi wywinięte są ku górze. Zazwyczaj w ferworze walki nabija nimi przeciwników od dołu i miota nimi w powietrze. Gdyby tego było mało pazury, ostrze rogi i zęby białego demona płoną nieustannie żywym ogniem.

Ataki

 • Walka wręcz- Biały demon posiada długie kończyny górne o zasięgu 1,8 metra, którymi potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika. Potrafi używać swoich długich na 3 centymetry pazurów jako śmiercionośnych ostrzy.
 • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są śmiercionośną bronią białego demona. Stara się on gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę.
 • Taran - Biały demon jest w stanie staranować i zmiażdżyć przeciwnika ramieniem. W obronie nie można wykonać bloku.
 • Demoniczny młot - Biały demon chwyta nad głową dłonie tworząc splot, po czym uderza nim niczym młotem w głowę przeciwnika obezwładniając go na 3 minuty lub następny post z walką. W obronie nie można wykonać bloku.
 • Szarża rogami - Biały demon opiera się na czterech kończynach po czym szarżuje przez 15 metrów do momentu napotkania przeszkody na rogach. W obronie nie można wykonać bloku.
 • Zionięcie ogniem - Biały demon zieje żywym ogniem. Zasięg podmuchu wynosi 5 metrów po prostej od paszczy demona. Podmuch jest w stanie spalić wszystko, czego wytrzymałość wynosi mniej niż 35 punktów. Atak można zastosować 5 razy na post.


Umiejętności

 • Akrobatyka demona - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 9 metrów. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 16 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 60 metrów.
 • Witalność demona - Istota jest odporna na choroby oraz truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu. Złamane kości, głębokie do 20 centymetrów rany cięte, rany kute tkanki mięśniowej do 50 centymetrów - rany po pchnięciu mieczem lub strzale. Leczą się w ciągu 10 sekund lub w następnym poście z walką. Odcięte kończyny nie regenerują się, rana jest w stanie jedynie się zasklepić.
 • Demoniczne organy - Biały demon zawiera podwójny zestaw organów wewnętrznych występujących u przeciętnego człowieka. W związku z czym dwa razy trudniej go zabić.
 • Skrzydła - biały demon może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niego problemu.
 • Demoniczna psionika - Zasięg psioniki oraz czarów ofensywnych miotanych wynosi 50 metrów. Raz na post może pchnąć przeciwnikiem lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 240 kilogramów na odległość 5 metrów. Może raz na post podciągnąć przeciwnika lub sprowadzić do stanu spoczynku obiekt do 240 kilogramów z odległości 5 metrów. Może unieść przeciwnika do 240 kilogramów metr nad ziemię dusząc go psionicznym uściskiem, wykonując tą czynność nie możesz wykonać żadnej innej akcji ani używać zaklęcia długotrwałego. Duszony przeciwnik nie może mówić i zostaje obezwładniony na następny post z walką, o ile nie zastosuje kontrataku za pomocą teleportacji lub telekinezy i jej wyższych form. Raz na post może złamać kark przeciwnikowi, którego wytrzymałości wynosi mniej niż 3 punkty. Waga unoszonych psioniką przedmiotów nie może przekraczać 12kg. Może rozbijać przedmioty np. drzwi, wazony, okna, barykady, których wytrzymałość nie przekracza 15 punktów. Jest w stanie odbić 1 pocisk z broni dystansowej lub broni palnej, oraz 1 zaklęcie ofensywne, nieobszarowe na post, którego atak nie przekracza 30 punktów.
 • Ognista aura - Pazury, rogi, ostrza i zęby białego demona nieustannie płoną żywym ogniem zadając dodatkowe obrażenia od tego żywiołu. Siła obrażeń wynosi 35 punktów od ognia.
 • Odporność na ogień - Przeciwnik jest niepodatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują -60 punktów do siły czaru.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.


Słabe punkty

 • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.
 • Podatność na srebro - Przeciwnik jest podatny na srebro w związku z czym bronie stworzone ze srebra otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu. Obrażenia zadane srebrnym orężem niwelują działanie umiejętności witalność demona.

Trofea

 • 2 rogi białego demona
 • 2 serca białego demona
 • 2 wątroby białego demona
 • 9 litrów krwi białego demona
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF