Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Bloedzuiger

Z Forumowy system RPG Marant

Bloedzuiger.jpeg

Opis

Bloedzuiger jest przysadzistym potworem z otworem gębowym zamiast głowy twarzy, pyska, czy też ryja. Najczęściej spotykane przy jeziorach, rzekach, oraz bagnach. Z wyglądu przypomina wielką pijawkę z ramionami. Zwykle spotkać je można w grupach liczących od trzech do pięciu osobników, dość rzadko samotnie. Z ich ramion wyrastają dwa długie i zakrzywione kolce mające na celu przytrzymywanie ofiar, lub wypełzanie z wody. Jego kolejną bronią jest pełna ostrych, haczykowatych zębów paszcza.


Statystki

Broń: pazur
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 10

Broń: zęby
Ostrość": 15
Wytrzymałość: 10

Bestia: Bloedzuiger
Kategoria: I
Wytrzymałość": 1


Technika walki

Bloedzuiger czai się na swoją ofiarę w mętnych u brudnych zbiornikach wodnych. Gdy ofiara zbliży się wystarczająco blisko, wtedy wyskakuje na nią wody i łapie swymi kolcami na ramionach, po czym wgryza się w zdobycz i wtłacza w jej żyły swoje soki trawienne. Gdy te na wpół rozpuszczą ofiarę, wtedy - jak na pijawkę przystało - bloedzuiger wysysa ją do sucha. Jeżeli taktyka zasadzki zawodzi a bloedzuiger znajduje się na lądzie to staje się bardzo powolny i niezdarny. Żeby nadrobić za to, jest wstanie pluć swymi sokami trawiennymi, które działają jako kwas. Bloedzuigery stają się jednak najbardziej niebezpieczne przy śmierci, bowiem wtedy eksplodują swymi sokami trawiennymi.

Ataki

 • Atak pazurami - bloedzuiger potrafi zaatakować swymi ramionami zakończonymi długimi i ostrymi pazurami, które zadają rany cięte.
 • Ugryzienie - potwór może wykorzystać swoje pazury jako haki i przytrzymać nimi ofiarę, po czym ugryźć go. Przed atakiem można wykonać obronę tarczą, unik, oraz kontratak. Atak można zastosować raz na post.
 • Wtłoczenie soków trawiennych- przy ugryzieniu bloedzuiger wstrzykuje w swą ofiarę swoje soki trawienne, które rozpuszczają ją od środka. Przed atakiem można wykonać obronę tarcząi i unik. Atak można zastosować raz na post.
 • Splunięcie sokami trawiennymi - jeżeli przeciwnik jest poza zasięgiem ugryzienia, bloedzuiger może splunąć swoimi sokami trawiennymi na odległość 2 metrów, które przeżrą się przez wszystko o wytrzymałości mniejszej niż 15. Atak można zastosować raz na post.
 • Eksplozja - umierając bloedzuiger trzęsie się w konwulsjach przez około trzy sekundy, po czym soki trawienne rozsadzają jego ciało w eksplozji, która rozpryskuje je

w promieniu 4 metrów kwadratowych

Umiejętności

 • Bagniste zwierze - Dobrze zna bagna i mokradła. Walcząc w środowisku mokradeł, bagien i blisko zbiorników wodnych otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Wodne zwierzę - Dobrze zna wodę. Walcząc w niej otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Antytoksyczność - Bloedzuiger jest odporny na wszystkie choroby, na jad krwiopijcy oraz na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu, oraz soki trawienne bloedzuigera.


Słabe punkty

 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień, w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.Trofea

 • 2 pazury bloedzuigera
 • 9 zębów bloedzuigera
 • 1m2 skóry bloedzuigera
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF