Aktualny dzień w Marancie: 20.01.33
Brudnopis Rakbara

Z Forumowy system RPG Marant

Rośliny

Purchawka ognista

Purchawka ognista.jpg


Nazwa: Purchawka ognista
Występowanie: lasy iglaste
Opis: Purchawka ognista to rzadko spotykany kulisty grzyb lubujący się w glebach lasów iglastych. Purchawki te rosną tuż przy ściółce lub, co jest częstsze, pod nią, przez co jeszcze trudniej je znaleźć. Jedyną pomocną rzeczą podczas zbierania jest wydzielany przez nie zapach wód siarkowych, co doświadczonemu zielarzowi pomaga w dokładnym określeniu gdzie znajduje się ten grzyb.
Właściwości: Nie wykazuje właściwości magicznych, jej miąższ bogaty jest w związki siarkowe.
Wykorzystanie: Grzyb jest używany w nielicznych eliksirach, które wymagają użycia siarki.
Zbieractwo: do 8 roślin na 60 minut

Mikstury

Mikstury o właściwościach magicznych

Zielony nowicjusz (1g)

 • Składniki:

2 liście bagiennego ziela, 2 kwiaty słonecznego aloesu, bibułka 3cm x 7cm

 • Cena:

50 grzywien

 • Działanie:

Zielony nowicjusz różni się tym, od zwykłego skręta, że jest mieszanką kilku ziół, które łącząc się dają właściwości magiczne. Oczyszcza umysł. Czas na wypalenie skręta to 4 minuty lub jeden post. Po wypaleniu otrzymujesz 3 dodatkowe inkantacje na aktualny i następny post z walką, w pozostałych sytuacjach właściwości skręta utrzymują się w organizmie przez 90 minut. Kosztem tego jest znacznie pogorszona koordynacja ruchowa (wszystkie Umiejętności skrytobójcze zanikają), która utrudnia walkę bronią (-2 finiszery) oraz uniemożliwia bieg - na czas działania Zielonego Nowicjusza.

Mikstury o właściwościach trujących

Mordercze kadzidło (0,5l)

 • Składniki:

2 kwiaty dziurawca, 2 purchawki ogniste, 1 dekagram szarej rudy, 0,4l wody źródlanej, naczynie 0,5l

 • Cena:

120 grzywien

 • Działanie:

Mikstura jest szczelnie zamknięta. Gdy zostanie otwarta, jej zawartość wchodzi w reakcje z powietrzem. Mordercze kadzidło paraliżuje całe ciało na następny post obejmujący walkę lub godzinę w pozostałych sytuacjach. Wdychanie oparów powyżej dwóch postów obejmujących walkę lub 2 godzin w pozostałych przypadkach, grozi śmiercią. Opary mają kolor lekkiej szarości, które ciężko na pierwszy rzut oka dostrzec. Ponadto są bezzapachowe. Jedna fiolka jest w stanie skutecznie wypełnić zamknięte pomieszczenie 3x3 metra w ciągu minuty.

Kwas siarkowy (0,3l)

 • Składniki

5 Purchawek ognistych, 0,2l wody źródlanej, naczynie 0,3l

 • Cena:

150 grzywien

 • Działanie:

Kwas jest substancją silnie żrącą; potrafi rozpuścić materiał do 31 wytrzymałości (wyłączając materiały: wszelkiego rodzaju drewna oraz szła). Reakcja następuje od razu, jednak efekt można zaobserwować dopiero po kilku minutach. Kontakt z ludzką skórą skutkuje bardzo poważnymi poparzeniami.

Mikstury o właściwościach leczniczych

Antybiotyk szerokiego spektrum (0,5l)

 • Składniki:

2 krzyczące ziele, 3 łodygi brzuchowca, 0,4l wody źródlanej, naczynie 0,5l

 • Cena:

80 grzywien

 • Działanie:

Mikstura eliminuje większość znanych chorób (Ślina zombie), na jakie gracz może zapaść. Jej główna zaleta – szerokie spektrum ma jednak wady, wypicie leku powoduje 2 dniową gorączkę, bóle głowy i stawów, co uniemożliwia w pełni sprawną walkę (-2 dla finiszerów i inkantacji na post).
Plecak

Przepis

Plecak - 2 metry kwadratowe materiału (200%)

Przykład

Dla przykładu, plecak wykonany ze skóry kreshara. Plecak 0,1kg = łącznie 0,1kg

Jeśli cena skóry kreshara to 2 grzywny za 1 dekagram, a plecak waży 0,1kg, czyli 10 dekagram to za same materiały zapłacimy 20 grzywien. Do tej ceny dochodzi jeszcze robocizna od krawca i inne sprawy. Koniec końców statystyki wyglądają tak.

Statystyki

Nazwa odzienia: Plecak
Rodzaj: plecak
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobione z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał. Odblokowuje 5 slot "Plecak", w którym możemy umieszczać dodatkowe przedmioty o wadze łącznej do 15kg.
Torba

Przepis

Torba - 1 metr kwadratowy materiału (100%)

Przykład

Dla przykładu, torba wykonana ze skóry kreshara. Torba 0,1kg = łącznie 0,1kg

Jeśli cena skóry kreshara to 2 grzywny za 1 dekagram, a torba waży 0,1kg, czyli 10 dekagram to za same materiały zapłacimy 20 grzywien. Do tej ceny dochodzi jeszcze robocizna od krawca i inne sprawy. Koniec końców statystyki wyglądają tak.

Statystyki

Nazwa odzienia: Torba
Rodzaj: torba
Typ: ubranie
Wytrzymałość: 1
Opis: Wyrobione z 0,1kg skóry kreshara. Wyjątkowo elastyczny materiał. Odblokowuje 5 slot "Plecak", w którym możemy umieszczać dodatkowe przedmioty o wadze łącznej do 5kg.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF