Aktualny dzień w Marancie: 21.04.33
Brudnopis Rakbara 6

Z Forumowy system RPG Marant

Pierwsza pomoc

Potrafisz udzielić pomocy rannemu, jak i sobie samemu w przypadku otrzymania ran ciętych, kłutych i stłuczeń oraz oparzeń i odmrożeń. Wiesz jak szybko i sprawnie opatrzyć ranę, zabandażować ją oraz zatrzymywać krwotoki.


Farmakologia

Twoja wiedza na temat wydolności i wytrzymałości ciała na leki jest niemal mistrzowska. Dzięki temu wiesz dokładnie ile leków oraz płynów może przyjąć istota humanoidalna, aby nie przekroczyć dawki śmiertelnej. Również wiedza na temat składu oraz tworzenia naparów i maści nie jest Ci obca.


Ortopedia

Twoja wiedza na temat kości i ich defektów jest niemal mistrzowska. Dzięki temu potrafisz nastawić, usztywnić i wyleczyć chorą kończynę.

  • Funkcja - Możesz nastawić i usztywnić jedno złamanie otwarte, złamanie zamknięte lub zwichnięcie na post z walką lub 15 minut w innych sytuacjach. W zakres Twojej wiedzy wchodzi nastawianie oraz usztywnianie złamanych kończyn, ich części czy innych kostnych części ciała przy użyciu bandaża oraz elementu sztywnego, jak kawałek drewnianego kija, bądź metalu.
  • Nauka - 1 złoty talent
  • Koszt - 400 grzywien
  • Wymagania - Farmakologia


Chirurgia

Dzięki znajomości budowy ciała oraz wielu lat praktyki, wiesz jak bezpiecznie otworzyć ciało, przedrzeć się do wnętrza organizmu by pozbyć się niechcianych rzeczy, takich jak pociski, czy zabrudzenia. Potrafisz opatrywać i leczyć oparzenia i odmrożenia.

  • Funkcja - Możesz opatrzyć do dwóch ran na post z walką lub 20 minut w innych sytuacjach. W zakres Twojej wiedzy wchodzi opatrywanie poprzez zatamowanie krwawienia i oczyszczanie każdej rany ciętej, kłutej i stłuczenia, każdego oparzenia i odmrożenia oraz zwichnięcia. Potrafisz otworzyć ciało w celu wydostania wszelkich zabrudzeń, pocisków i elementów strzał za pomocą narzędzi chirurgicznych. Dodatkowo raz na post możesz amputować chorą/ uszkodzoną część kończyny.
  • Nauka - 2 złote talenty
  • Koszt - 800 grzywien
  • Wymagania - Ortopedia
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF