Aktualny dzień w Marancie: 26.02.2
Brudnopis Samira

Z Forumowy system RPG Marant

Nawiedzony

Nawiedzonym nazywamy osobę, która przyjęła do siebie pomrocznika. Ta astralna istota, w zamian za energię magiczną pochodzącą z duszy, nadaje nosicielowi zestaw nadzwyczajnych zdolności. Nosiciel może porozumiewać się z pasożytem. Pomrocznik widzi więcej, także w wymiarze astralnym, co zabezpiecza nosiciela przed każdą formą ataku z zaskoczenia, gdyż pasożyt potrafi odpowiednio wcześniej dostrzec potencjalnego napastnika. Uodparnia go także na opętanie.

 • Funkcja - Możesz używać zdolności pomrocznika. Pasożyt w tym czasie zaczyna się do ciebie odzywać i prowadzić rozmowy. Umiejętność pozbawia nosiciela wszystkich inkantacji. Nosiciel jest odporny na wszystkie formy opętania oprócz demonów pierwotnych i boskich, nie może także zostać zaatakowany z ukrycia, w związku z tym nie można na Tobie zastosować np. takiej umiejętności jak cichy zabójca czy kamuflaż. Pomrocznik jest widzialny i słyszalny jedynie dla postaci posiadających umiejętności czarne serce i dotyk demona.
 • Nauka - 2 brązowe talenty
 • Koszt - 250 grzywien
 • Wymagania - brak


Astralne uderzenie

Pomrocznik jako istota astralna posiada nadzwyczajne zdolności, którymi dzieli się ze swym nosicielem. Jedną z nich jest moc niezrównanej zręczności i prędkości. Pozwala ona ciału na wykonanie niesamowicie szybkich ataków z pomocą broni. Wykonywane z zabójczą precyzją ciosy nie mają sobie równych.

 • Funkcja - Do wykonania uderzenia niezbędna jest dowolna broń sieczna lub obuchowa. Moc pomrocznika nadaje uderzeniu nadludzką szybkość i sprawia, że przeciwnik nie jest w stanie go uniknąć, zablokować czy sparować niezależnie od posiadanych umiejętności. Zasięg ciosu równy jest zasięgowi posiadanej broni. Atak można wykonać 1 raz na post z walką. Użycie astralnego uderzenia uniemożliwia wykorzystanie widmowego kroku w tym samym poście.
 • Nauka - 1 srebrny talent
 • Koszt - 450 grzywien
 • Wymagania - nawiedzony

Widmowy krok

Oczywiście zręczność w walce nie jest jedynym atutem, którym pomrocznik jest w stanie obdarzyć swojego nosiciela. Jedną z prostszych sztuczek jest krok wykonywany z taką prędkością iż ciężko jest dostrzec sam ruch. Wydaje się, że człowiek go wykonujący się teleportuje. Niestety zasięg tej techniki jest dość krótki co ogranicza jej użycie bardziej do warunków bojowych. Mimo to ciężko odmówić użyteczności widmowego kroku.

 • Funkcja - Możesz w ułamku sekundy pokonać teren bez przeszkód w odległości do 5 metrów. Umiejętności można użyć 1 raz na post. Użycie widmowego kroku uniemożliwia wykorzystanie astralnego uderzenia w tym samym poście.
 • Nauka - 1 srebrny talent
 • Koszt - 300 grzywien
 • Wymagania - nawiedzony, astralne uderzenie

Szpon cienia

Szpon cienia to jedna z technik pomrocznika polegająca na nasyceniu broni jego energią. W tym przypadku przelewa on ją na nóż lub inne niewielkie ostrze służące do rzucania. Broń po trafieniu w cel pozostawia za sobą cienistą smugę, którą da się pochwycić w celu przyciągnięcia ofiary. Atak ten pomaga w bezpośrednich walkach, gdzie przeciwnik stara się utrzymać dystans.

 • Funkcja - Możesz wykonać rzut nożem, który zostawi za sobą cienistą smugę o długości równej zasięgowi wynikającemu z wyuczonej specjalizacji walki nożem po linii prostej. Jeśli broń trafiła w żywego przeciwnika to postać posiadająca umiejętność nawiedzony może pochwycić smugę dłonią i przyciągnąć do siebie przeciwnika. Waga przeciwnika nie może przekraczać 150kg. Atak można wykonać 1 raz na post z walką. Użycie szponu cienia uniemożliwia wykorzystanie igły umysłu w tym samym poście.
 • Nauka - 2 srebrne talenty
 • Koszt - 500 grzywien
 • Wymagania - nawiedzony, widmowy krok

Igła umysłu

Ten pasożyt nie raz udowodnił przydatność umiejętności, jakie oferuje. Igła umysłu jest właśnie jedną z nich. Wykorzystuje ona moc i głód energii pomrocznika do ataku na myśli przeciwnika. Sięga on w głąb umysłu swojej ofiary i wywołuje w nim ogromny ból psychiczny. Technika ta ze względu na swoje efekty jest często wykorzystywana w czasie walki zarówno z wojownikami jak i magami. Zresztą jej zasięg nie pozwala na to również W końcu życie gospodarza to także życie pomrocznika.

 • Funkcja - Możesz zastosować umiejętność, która pozwala ci zaatakować umysł przeciwnika w odległości do 10 metrów impulsem bólu. Gospodarz podnosi rękę i palcem wskazuje ofiarę, a pasożyt wysyła uderzenie mocy. Przeciwnik nie odnosi żadnych ran fizycznych, a jedynie odczuwa silny ból psychiczny. Wrażenie jest tak silne że przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w następnym poście z walką. Umiejętności można użyć 1 raz na post z walką. Użycie igły umysłu uniemożliwia wykorzystanie szponu cienia w tym samym poście.
 • Nauka - 5 srebrnych talentów
 • Koszt - 530 grzywien
 • Wymagania - nawiedzony, szpon cienia

Pieczęć pomoru

Jedną z wyjątkowych umiejętności pasożyta jest pieczęć pomoru. Pomrocznik nasyca swoją energią dłoń gospodarza, po czym ten może dotknąć nią swojego wroga, zostawiając na jego pancerzu czy ciele znak w nieznanym języku. Ta niewinna sztuczka ma różne zastosowania dla każdej z innych umiejętności pasożyta. Wzmacnia je i daje im unikalne sposoby użycia. Niektóre z tych połączeń bywają naprawdę śmiertelne. Można unieruchomić niczego nie spodziewających się przeciwników lub też przebić ich na wylot. Inni jeszcze wolą przerazić swoje ofiary by potem zajść je od tyłu i skończyć ich żywot.

 • Funkcja - Skupiasz moc pomrocznika i za pomocą zwykłego dotyku zostawiasz pieczęć o średnicy 5cm na dowolnej powierzchni. Astralne uderzenie, które trafi w pieczęć ignoruje pancerz, płyty, łuski i wszelką ochronę znajdującą się w tym miejscu i traktuje jej współczynnik wytrzymałości jako 0. Szpon cienia, który uderzy w pieczęć, okrąży on ciało tworząc węzeł z magicznej liny wokół przeciwnika do II kategorii i unieruchomi go na następny post z walką. Jeśli przeciwnik z pieczęcią znajduje się w odległości 10 metrów od Ciebie, możesz zastosować widmowy krok aby znaleźć się dokładnie za jego plecami. Pieczęć znika po wykorzystaniu jednej z powyższych umiejętności lub po 1h w innych przypadkach. Pieczęci nie da się usunąć przed upłynięciem czasu lub wykorzystaniem ładunku. Umiejętności można użyć 1 raz na post z walką.
 • Nauka - 6 srebrnych talentów
 • Koszt - 1000 grzywien
 • Wymagania - nawiedzony, astralny unik


Wcielenie cienia

Chyba nikt nie zna do końca granic możliwości istot jakimi są pomroczniki. Jedną z ich najbardziej zadziwiających umiejętności, że możliwość użycia swej mocy w celu stworzenia idealnej kopii własnego ciała. Jednak ciało to nie jest prawdziwe, ani do końca realne. Jest formowane z energii, przez która każdy może przeniknąć i przejść. Sztuczka ta często im służy do zmanipulowania wzroku i percepcji przeciwnika, gdyż sama kopia nie stanowi żadnego zagrożenia. Może być za to użyta jako wabik do wykonania jakiegoś nieczystego zagrania.

 • Funkcja - Możesz stworzyć cienistą kopię swojej postaci w odległości do 5 metrów. Kopia jest idealnym odwzorowaniem ciebie i potrafi wykonać te same ruchy co ty. Wykonane przez kopię ciosy i użyte przez nią umiejętności nie zadają jakichkolwiek obrażeń. Kopia znika po 1 poście lub odwołaniu przez pomrocznika. Umiejętności można użyć raz na 3 posty.
 • Nauka - ??? talentów
 • Koszt -  ??? grzywien
 • Wymagania - ???

Ostatnie tchnienie

Moc pomrocznika potrafi wpływać nie tylko na jego gospodarza, ale także na świat zewnętrzny i osoby w nim przebywające. Znana jest zdolność tych pasożytów do używania swej energii w celu wytworzenia obłoków mgły wokół siebie dla zamaskowania swej obecności i rozproszenia uwagi swych ofiar. Mówi się, że ta zabójcza mgła pochłania nawet światło.

 • Funkcja - Możesz wytworzyć obłok magicznej mgły wokół siebie o promieniu 5 metrów. Mgła gasi i pochłania wszelkie źródła światła w obrębie swojego działania, zarówno magiczne jak i naturalne. W mgle nie można zastosować na Tobie takiej umiejętności jak intuicja czy aura intelgiencji. Obłok mgły podążą za Twoją postacią. Mgła utrzymuje się przez 2 posty. Mgły nie można użyć w czasie walki. Umiejętności można użyć raz na 3 posty.
 • Nauka - ??? talentów
 • Koszt -  ??? grzywien
 • Wymagania - ???