Aktualny dzień w Marancie: 26.02.2
Brudnopis Szymon

Z Forumowy system RPG Marant

Zębacz 2.jpg

Opis

Zębacz to dwunożny gad o smukłym i silnym ciele, dorastający do 160 cm wysokości. Posiada długie łapy przednie zakończone śmiertelnie ostrymi pazurami, którymi potrafi przytrzymać swoją ofiarę, albo wyszarpać z niej spore kawałki ciała. Mocne nogi, odpowiednia sylwetka i stabilny ogon pozwalają rozpędzić się temu zwierzęciu do nawet 50 km/h, co czyni z nich prawdziwie przerażających myśliwych. Zamieszkują zazwyczaj trawiaste równiny, niezbyt gęste lasy i knieje, gdzie mogą wykorzystać swoją szybkość, skutecznie osaczyć ofiarę i dopaść ją zanim ta zdąży się zorientować, że już jest za późno. Żyją i polują stadnie, zazwyczaj w grupach od trzech do sześciu osobników, rzadko w innych ilościach. Stadem przewodzi zawsze największy i najsilniejszy samiec, który dostępuje tego zaszczytu po pokonaniu swojego poprzednika. Samice składają po dwa jaja na koniec hemis, gdy temperatury zaczynają wzrastać znacznie powyżej zera stopni. Młode wykluwa się po miesiącu inkubacji, a wchodzi w dorosłość po dwóch marantowych latach. Skórę zębacza porasta wytrzymała i elastyczna łuska, która potrafi znieść ataki słabszych zwierząt. Bestia posiada śmiercionośną broń w postaci swoich pazurów na tylnych i przednich łapach. Ostre jak brzytwy potrafią przytrzymać ofiarę w miejscu lub po prostu rozszarpać ją na strzępy. Równie zabójcze zęby wgryzają się głęboko w ciało, co w połączeniu z mocnymi szczękami potrafi sprawić, że przeciwnik zębacza może stracić w takim uścisku kończynę. Stworzenia te zazwyczaj polują na ofiary pokroju kretoszczurów, wilków, jeleni, czy młodych większych stworzeń. Wyostrzone zmysły, wysoki poziom inteligencji i zgranie całego stada czynią z nich myśliwych doskonałych.


Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 9
Wytrzymałość: 12

Broń: pazur
Ostrość: 6
Wytrzymałość: 7

Bestia: Zębacz
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika Walki

Zębacze starają się okrążyć swoją ofiarę z trzech stron i zmusić ją do ucieczki w określone miejsce, gdzie czeka już reszta stada, która ma za zadanie zakończyć żywot nieszczęśnika. Jeżeli jakieś zwierzę bądź humanoid wkroczy na ich teren, często prychają charakterystycznie, by odpędzić intruza. Do bezpośrednich ataków używają swoich pazurów na przednich i tylnych łapach, którymi mogą poważnie zranić swojego przeciwnika. Podczas bliskiego kontaktu używają mocnych szczęk uzbrojonych w rząd ostrych zębów.


Ataki

 • Ugryzienie - Kły zębacza są bardzo ostre, którymi zwierzę może zadać poważne rany. Gad chcąc wyszarpać z ofiary kawał mięsa może wgryźć się w ciało ofiary tworząc rozległą ranę o średnicy 15 cm. Możliwe jest odgryzienie nieosłoniętej pancerzem dłoni, czy stopy. Atak można wykonać dwa razy na post z walką.
 • Przewrócenie - Zębacz jest w stanie przewrócić przeciwnika, który w porę nie zrobi uniku. Przewrócenie może wykonać raz na jeden post.
 • Rozszarpanie - Zębacz może wykonać rozszarpanie zaraz po przewróceniu przeciwnika, jeśli ten nie wykona uniku. Rozszarpanie polega na szaleńczym wgryzaniu się w szyję przeciwnika i rozszarpywaniu jego górnych arterii, doprowadzając go do wykrwawienia.
 • Atak pazurami - Zębacz potrafi zaatakować pazurami, które mogą wbić się w ciało przeciwnika i zadać mu poważne rany cięte o długości 12 cm i głębokości 4 cm. Atak można wykonać dwa razy na post z walką.


Umiejętności

 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.


Słabe punkty

 • Podatność na zatrucia - Osobniki te są podatne na choroby i zatrucia z powodu słabo wykształconego układu immunologicznego co sprawia, że zwierzę jest wyjątkowo podatne na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu oraz zatrucie jadem krwiopijcy.


Trofea

 • 6 kłów zębacza
 • 16 pazurów zębacza
 • 2m2 skóry zębacza
 • 3l krwi zębacza