Aktualny dzień w Marancie: 25.03.2
Centaur wojownik

Z Forumowy system RPG Marant

Centaur mężczyzna.jpg

Opis

Centaury są istotami rozumnymi, mającymi własną cywilizację, obyczaje i prawa. Górna część ciała przypomina korpus humanoida. Humanoidalne ciało kończy się poniżej pasa od którego zaczyna się zwierzęcy, najczęściej koński tułów. Posiadają szpiczaste uszy, wskazując na jedną rodzinę z elfami oraz dość płaską twarz, co charakteryzuje większość leśnych ludów. Wysokością odpowiadają koniom. Waga w zależności od płci osiąga wartość 700 kg do 1 tony. Klan wojowników szkolony jest w walce bułatami i toporami. Świetnie radzą sobie w lesie i na równinach.

Statystyki

Broń: kopyto
Obuch: 12
Wytrzymałość: 15

Broń: łuk refleksyjny centaura
Ostrość: 15 +ostrość materiału strzały
Wytrzymałość: 8

Broń: bułat centaura
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: topór centaura
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: strzały centaura
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Bestia: centaur wojownik
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Centaur korzysta ze swojego zaawansowanego wyszkolenia w użyciu broni dystansowej jakim jest łuk refleksyjny oraz mistrzowskich technik walki bronią białą jaką jest bułat i topór. Wykorzystuje je do prowadzenia walk dystansowych i bezpośrednich ponadto korzysta ze swojej naturalnej broni jakimi są kopyta.

Ataki

 • Kopnięcie - Centaur potrafi kopnąć przeciwnika, może to zrobić zarówno przednimi, jak i tylnymi kończynami. Centaur zazwyczaj uderza albo w głowę przeciwnika, albo też w jego korpus. Zasięg kopnięcia wynosi 0,9 metra i można zastosować je raz na jeden post. Możliwe jest zastosowanie bloku przed atakiem wyłącznie za pomocą tarczy.
 • Atak bronią- Istota uzbrojona jest w łuk refleksyjny. Dzięki broni może ranić przeciwników z dystansu. Istota uzbrojona jest w oburęczne bułaty centaura o zasięgu 1 metra oraz jednoręczne topory centaura o zasięgu 0,7 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Przyszpilający strzał - centaur mierzy do celu i wypuszcza strzałę która nie zabijając przeciwnika unieruchamia go na kolejny post w walce lub do czasu usunięcia strzały. Atak może wykonać 1 raz na post.
 • Przygwożdżający cios - Centaur unosząc broń do góry staje na zadnich nogach po czym z całą swą siłą opada na ziemię atakując stojącego przed nim przeciwnika bronią. Atak zwiększa ostrość broni białej o 20. Atak może zastosować dwa razy na post.
 • Szarża - Centaur potrafi zaszarżować nisko opuszczając głowę. Uderza on w ten sposób w w korpus przeciwnika, powalając go na ziemię, jeśli ten nie zdoła wykonać uniku. Atak można zastosować raz na dwa posty. Przed atakiem nie można zastosować bloku.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią sieczną - bułaty, topory [100%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią dystansową - łuk refleksyjny [75%]
 • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Górskie zwierze - Dobrze zna górskie tereny. Walcząc w górskich terenach otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 30 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do centaura.
 • Prędkość - Centaury są zwierzętami przystosowanymi do szybkiego i zwinnego biegu. Potrafią szybko rozwinąć dużą prędkość. W terenach zalesionych centaur potrafi rozwinąć prędkość do 35km/h, natomiast w na otwartej przestrzeni potrafi biec z prędkością 60km/h.
 • Koniowaty - Jest w stanie udźwignąć ciężar nieprzekraczający 110kg, gdy waga ekwipunku przekroczy 110kg, prędkość centaura spadnie o połowę.


Słabe punkty

 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
 • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

 • 10 litrów krwi centaura
 • bronie:

Nazwa broni: bułat centaura
Rodzaj: bułat
Typ: oburęczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,9kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 1 metra.

2x
Nazwa broni: topór centaura
Rodzaj: topór
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 1,38kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,7 metra.

Nazwa broni: łuk refleksyjny centaura
Rodzaj: łuk
Typ: refleksyny
Ostrość: 15 + ostrość materiału strzały
Opis: Wykonany z 0,68kg cisu o zasięgu do 140 metrów.

30x
Nazwa amunicji: żelazna strzała
Rodzaj: strzała
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonana z 0,01kg żelaza i 0,04kg drewna.

 • odzienie:

Nazwa odzienia: hełm podróżnika
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,15kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: napierśnik podróżnika
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,9kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: lewa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: prawa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.