Aktualny dzień w Marancie: 18.02.28
Cień Otchłani

Z Forumowy system RPG Marant

Potwór do użytku tylko za zgodą Mistrza Gry.Bestiariusz cien otchlani.jpg

Opis

Cień otchłani to istota o humanoidalnych kształtach, której waga dochodzi do 80 kilogramów, o wysokości 1,7 metra i szerokości ramion 60 centymetrów. Naturalnie występują jedynie w otchłani, gdzie zostały uwięzione w starożytnych czasach przez Adanosa. Cienie zajmują najniższe miejsce w hierarchii przeklętych istot. Od wieków próbują powrócić do naszego świata zawierając pakty z wiedźmami i nekromantami. Stworzenia te są wyjątkowo zwinne i zarazem szaleńczo agresywne. Wyjątkowo trudno jest je zabić. Z racji tego, że są demonami niższego rzędu nie posiadają duszy. Śmierć osobnika wiąże się z jego ostatecznym unicestwieniem.

Statystyki

Broń: pazury
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 30

Broń: róg
Ostrość: 34
Wytrzymałość: 36

Broń: zęby
Ostrość: 30
Wytrzymałość: 33

Bestia: cień otchłani
Kategoria: II
Wytrzymałość: 8


Technika walki

Cień otchłani walczy w dość chaotyczny sposób i szaleńczy sposób dając się ponieść żądzy krwi. W bliskim zwarciu atakuje pazurami tnąc ciało ofiary równie dokładnie jak robi to najlepsze ostrze. Długie i ostre żeby przydają się do rozrywania górnych arterii lub nawet pozbawiania kończyn słabszych istot. Najbardziej śmiercionośną bronią cienia jest jednak jego róg. Podczas szarży nie ma sobie równych. Ostry rogi jest w stanie przebić przeciętny pancerz.

Ataki

 • Walka wręcz- Cień otchłani posiada długie kończyny górne o zasięgu 60 centymetrów, którymi potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika. Potrafi używać swoich długich na 6 centymetrów pazurów jako śmiercionośnych ostrzy.
 • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są śmiercionośną bronią cienia otchłani. Stara się on gryźć w miejsca strategiczne: kończyny, żeby spowolnić ofiarę lub gardło, żeby uśmiercić ofiarę.
 • Szarża rogiem - Cień otchłani opiera się na czterech kończynach po czym szarżuje przez 3 metry do momentu napotkania przeszkody na rogach. W obronie nie można wykonać bloku.


Umiejętności

 • Akrobatyka demona - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 6 metrów. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 12 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 30 metrów.
 • Witalność demona - Istota jest odporna na choroby oraz truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu. Złamane kości, głębokie do 20 centymetrów rany cięte, rany kute tkanki mięśniowej do 50 centymetrów - rany po pchnięciu mieczem lub strzale. Leczą się w ciągu 10 sekund lub w następnym poście z walką. Odcięte kończyny nie regenerują się, rana jest w stanie jedynie się zasklepić.
 • Demoniczne organy - Cień otchłani zawiera podwójny zestaw organów wewnętrznych występujących u przeciętnego człowieka. W związku z czym dwa razy trudniej go zabić.
 • Trzeźwy umysł - Cień otchłani jest odporny na żywioł umysłu, co za tym idzie wszelkie zaklęcie z tego żywiołu nie działają na niego.


Słabe punkty

 • Podatność na anielską rudę - Przeciwnik jest podatny na anielską rudę w związku z czym bronie stworzone z anielskiej rudy otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu, licząc od bazowej wartości anielskiej rudy.
 • Podatność na srebro - Przeciwnik jest podatny na srebro w związku z czym bronie stworzone ze srebra otrzymują +10 punktów do ostrości lub obuchu. Obrażenia zadane srebrnym orężem niwelują działanie umiejętności witalność demona.

Trofea

 • 1 róg cienia otchłani
 • 2 serca cienia otchłani
 • 2 wątroby cienia otchłani
 • 5 litrów krwi cienia otchłani
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF