Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Driada

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz driada.jpg

Opis

Driady to leśne humanoidalne istoty rozumne. Driady to wyłącznie kobiety, każde rodzące się dziecko jest dziewczynką. Czasami przemieniają małe ludzkie czy elfie dziewczynki. Driady mierzą do 140-150 cm wzrostu. Są bardzo delikatnej budowie ciała. Mają lekki kościec, małe acz mocne mięśnie. Pigment skóry driad ma kolor od zielonego do brązowego. Wargi i sutki przyjmują zawsze ciemniejsze odcienie. Naturalne driady mają włosy z żywych listków drzew, wysoko położone duże oczy, nisko usytuowany nos i długie na kilkanaście cm szpiczaste uszy. Driady żyją z drzewami i dla drzew. Drzewa są dlań największą świętością. Ich wierzenia są rozległe. Kult bogini Ventepi chociaż silny u driad równoważy się z kultem duchów drzew, a także innych, często magicznych leśnych istot i roślin. Są im wierne i strzegą ich, toteż każda z driad mistrzowsko strzela z łuku, przez który niesie śmierć każdemu, kto nie uszanuje lasu i świętych drzew.

Statystyki

Broń: sztylet driady
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: długi łuk driady
Ostrość: 10 +ostrość materiału strzały
Wytrzymałość: 4

Broń: strzały driady
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Bestia: driada
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Driada korzysta ze swojego mistrzowskiego wyszkolenia w użyciu broni dystansowej jakim jest długi łuk oraz podstawowych technik walki bronią białą jakim jest sztylet. Wykorzystuje je do prowadzenia walk dystansowych i bezpośrednich.

Ataki

 • Atak bronią- Istota uzbrojona jest w łuk długi i łuk refleksyjny. Dzięki broni może ranić przeciwników z dystansu. Istota uzbrojona jest w sztylet driady o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Przeszywający strzał - Driada mierząc w cel uzyskuje szczególną siłę naciągu łuku. Wystrzelony z niego pocisk posiada +20 do ostrości strzały. Atak może wykonać 2 razy na post.
 • Przyszpilający strzał - Driada mierzy do celu i wypuszcza strzałę która nie zabijając przeciwnika unieruchamia go na kolejny post w walce lub do czasu usunięcia strzały. Atak może wykonać 2 raz na post.
 • Potrójny strzał - Driada potrafi wystrzelić w ciągu 1 sekundy do trzech strzał w trzy różne cele. Wystrzelone pociski posiadają +10 do ostrości strzały. Atak może wykonać 2 razy na post.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie podstawowych technik walki bronią sieczną - sztylet [50%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią dystansową - długi łuk [100%]
 • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 30 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do centaura.
 • Sokoli wzrok - Driad potrafi strzelać bezbłędnie w dowolny punkt w ramach perfekcyjnego zasięgu broni dystansowej.
 • Leśny kamuflaż - Driady są mistrzami kamuflażu i skradania się. Udają drzewa, krzewy i poszycie tak doskonale, że nawet strzelającą driadę nie wypatrzysz niż 10 metrów. Potrafią podejść do każdego przeciwnika na odległość 10 metrów.


Słabe punkty

 • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

 • 3 litrów krwi driady
 • bronie:

Nazwa broni: sztylet driady
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: długi łuk driady
Rodzaj: łuk
Typ:długi
Ostrość:10 + ostrość materiału strzały
Opis: Wykonany z 0,55kg wiązu o zasięgu do 200 metrów.

30x
Nazwa amunicji: żelazna strzała
Rodzaj: strzała
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonana z 0,01kg żelaza i 0,04kg drewna.

 • odzienie:

Nazwa odzienia: hełm podróżnika
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,15kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: napierśnik podróżnika
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobiony z 0,9kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: lewa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: prawa rękawica podróżnika
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonana z 0,12kg skóry sambira.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF