Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Dzik

Z Forumowy system RPG Marant

Dzik.jpg

Opis

Dziki są zwierzętami łownymi zamieszkującymi lasy. Spokrewnione z hodowlanymi świniami, dziki dorastają do 1,5 - 2 metrów długości przy 1 - 1,3 metra wysokości. Waga zwierząt w zależności od płci waha się do 140-320 kilogramów. Zwierzęta te są wszystkożerne. W porze zimowej bytują głęboko w lesie gdzie mróz jest łagodniejszy a dostęp do pokarmu w postaci bulw i kłączy łatwiejszy. W porze wiosenno-jesiennej przenoszą się na skraje lasów, a także na trzęsawiska i zarośnięte obrzeża rzek i jezior często zapuszczając się na tereny uprawne i czyniąc w nich szkody. Dziki są zwierzętami stadnymi, grupy liczą od 12-24 osobników, którym przewodzi główna para. Odyniec 'alfa' kopuluje ze wszystkimi lochami. Locha rodzi każdej wiosny od 4-12 młodych zwanych warchlakami. Warchlaki ssą lochę przez 3 miesiące, po 10 miesiącach wyglądają jak osobniki dojrzałe.

Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 8
Wytrzymałość: 15

Broń: zęby
Ostrość: 5
Wytrzymałość: 10

Bestia: dzik
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Dziki nie polują same. Ich głównym pożywieniem są rośliny bulwiaste i kłącza. Jednakże zjadają także jaja, a także mniejsze od siebie zwierzęta jeśli znajdą je ranne. Podczas walki do której najczęściej dochodzi kiedy przeciwnik naruszy ich spokój lub w czasie obrony młodych dziki używają swych wystających kłów oraz zębów, którymi są w stanie zadać rany kłute.

Ataki

  • Szarża - Dzik potrafi rozpędzić się i zaszarżować na przeciwnika z nakierowanymi nań kłami. Atak może wykonać dwa razy na post. Przed atakiem nie można wykonać zastosować bloku.
  • Ugryzienie - Ostre zęby i mocne szczęki są bronią tych bestii. Dzik stara się gryźć w kończyny, żeby przepędzić ofiarę. Atak można zastosować raz na jeden post.
  • Dźgnięcie - Dzik jest w stanie uderzyć swymi wystającymi kłami i dźgnąć przeciwnika zadając mu rany kłute o średnicy 4cm.

Umiejętności

  • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
  • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

  • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
  • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

  • 7 litrów krwi dzika
  • 2m2 skóry dzika
  • 2 kły dzika
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF