Aktualny dzień w Marancie: 29.03.33
Efehidon

Z Forumowy system RPG Marant

Efehidon zamek.jpg

O lokacji

Efehidon
Efehidon jest potężną metropolią wzniesioną na gruzach starożytnego miasta draconów, które opuszczając nasz wymiar porzuciły je. Od 26501 roku I ery miasto stało się stolicą nowo powstałego królestwa Valfden. Od tego momentu mimo wielkich nakładów zarówno wysiłku jak i złota, prace związane z przywróceniem miastu dawnego blasku ciągle trwają, a co jakiś czas mieszkańcy mogą cieszyć się z udostępnienia nowych jego dzielnic. Efehidon jest typowo obronnym miastem ze świetnymi fortyfikacjami i lokacją zapewniającą znakomitą obronę. Znajduje się ono bowiem w centrum wyspy pomiędzy dwiema głównymi rzekami Amertodon i Eloriz oraz sztucznym kanałem bezpośrednio umożliwiającym wpływanie do miasta niezbyt wielkich jednostek rzecznych i morskich. Fortyfikacje miejskie tworzą wysokie mury z licznymi strażnicami oraz kilkoma wielkimi basztami skutecznie zniechęcającymi wrogów przed próbą szturmu na miasto. Dostępu do miasta broni także kilka bram ze zwodzonymi mostami, które są jedyną drogą do jego wewnętrznej części.

Miasto zostało podzielone na trzy główne dzielnice, to jest: stare miasto, dzielnica handlowa oraz dzielnica mieszkalna. Ponadto w mieście między dzielnicami zostały rozlokowane takie miejsca jak:Stare miasto

Stare Miasto
W samym centrum miasta Efehidon znajduje się jego najstarsza część. Wzniesione setki lat temu przez Draconów Stare Miasto jest tak naprawdę pierwotnym grodem Efehidon w którym osiedli pierwsi Draconi. W miarę powiększania się miasta pierwotna architektura tego miejsca również ewoluowała. Z klasycznej wioski powoli powstawało miasto z wielkim rynkiem i ratuszem by w czasie swej świetności osiągnąć potężne rozmiary najważniejszej dzielnicy miejskiej. Obecnie w starym mieście znajdują się najważniejsze urzędy królewskie z ratuszem i skarbcem na czele. W dzielnicy tej wznosi się także królewski pałac, w którym król przyjmuje zagranicznych gości i przywódców najważniejszych organizacji wyspy. Stare miasto jest również głównym ośrodkiem kultury, właśnie tutaj odbywają się obchody świąt i festyny a słynąca na cały świat karczma "Obieżyświat" ściąga ku sobie ludy wszelkich ras i narodowości.

Stare Miasto podzielone jest na trzy główne sektory. Jednak z nich dostępne dla każdego obywatela są tylko dwa, czyli rynek i pałac. Trzecim sektorem, dostępnym wyłącznie dla obywateli będących rzemieślnikami jest cech rzemieślniczy. Ponadto w starym mieście między sektorami zostały rozlokowane takie miejsca jak:


Rynek

Rynek
Rynek to miejsce spotkań obywateli miasta. Organizowane są tutaj różnego rodzaju konkursy, zabawy, bale itp. Organizacje tworzą tu punkty rekrutacyjne w swe szeregi. Plac rynku tworzony jest poprzez ustawione budynki wokół pałacu, gdzie mieszczą się najczęściej punkty rekrutacyjne różnych organizacji, zaś sam główny pałac jest przeznaczony do spotkań, rozmów oraz wszelkiej maści festynów i zabaw ulicznych. To tutaj Rada królewska co rok urządza festyn z okazji zakończenia i rozpoczęcia nowego roku, czy też w inne okresy zapewniając atrakcje obywatelom królestwa. Festyny z woli króla, rady królewskiej jak i izby lordów okraszone są licznymi konkursami, w których można wygrać wspaniałe nagrody, każdy obywatel wie, że nie warto takich wydarzeń omijać.

W zabudowaniach i w ich pobliżu znajdują się:


Pałac

Pałac
W pałacu odbywają się uroczystości i zjazdy radnych miasta Efehidon.

Cech rzemieślniczy

Cech Rzemieślnicy
W cechu spotykają się mistrzowie specjalizujący się w danym rzemiośle. Do cechu mają wstęp jedynie osoby z certyfikatem czeladnika.

Dzielnica handlowa

Dzielnica handlowa
Valfdeńskie centrum handlu znajduje się właśnie tutaj. Trzy wielkie place celem wszystkich kupców przybywających do miasta. Można tu kupić po prostu wszystko zaczynając od broni na żywych zwierzętach kończąc. Sklepy i stragany zagranicznych kupców przyciągają oczy kupujących nieznanymi zapachami i przepięknymi kolorami drogich tkanin, którzy jakby zauroczeni tym wszystkim są w stanie wydań wszelkie pieniądze na cuda oferowane przez kupców. Dzielnica jest również miejscem gdzie swoje zakłady mają najlepsi rzemieślnicy wyspy. Cenieni przede wszystkim przez wojowników zaopatrujących się u nich w zbroje i oręż. Największą atrakcją jest jednak odbywający się dwa razy do roku targ na który zjeżdżają się wszyscy lokalni wytwórcy i kupcy by wymienić między sobą wytwarzane przez siebie dobra.


Plac targowy

Plac targowy
Jeden z większych placów dzielnicy handlowej. W czasie Jarmarku to właśnie na nim gromadzą się kupcy z całego Valfden by wśród dostatku wszelkich towarów zakupić to czego im najbardziej potrzeba. Na jarmarku bardzo często zjawiają się różni rzemieślnicy i wytwórcy by wystawiać swe towary ludności, która bardzo tłumnie przybywa na te święta handlu. Jak nazywane są Valfdeńskie jarmarki


Dzielnica mieszkalna

Dzielnica mieszkalna
Dzielnica mieszkalna jest tak na prawdę kompleksem trzech mniejszych dzielnic w skład której wchodzą Dwory szlacheckie, Domostwa obywateli i Dzielnica biedoty. Najwcześniej powstałą dzielnicą jest przyległa do murów dzielnica biedoty gdzie osiedlali się uchodźcy przybywający na wyspę z zagrożonego asteroidą Ombros. Jak było dawniej tak jest i teraz. Każdy nowo przybyły osiada właśnie w tej części miasta wierząc, że pewnego dnia dane mu będzie przenieść się wyżej. W miarę upływu czasu uchodźcy zdobywali pieniądze na rozbudowę swoich domów dając podwaliny pod nową część dzielnicy, którą ochrzczono mianem Domostw obywateli. Właśnie tutaj swe domostwa mają ludzie znaczący coś na wyspie: kupcy, rzemieślnicy oraz inni ludzie sukcesu, którzy ciężką pracą zdołali wspiąć się ponad przeciętnych mieszczan. Najwyżej położoną dzielnicą są tak zwane Dwory szlacheckie, gdzie w okazałych willach i pałacach zamieszkuje arystokracja z królem Isentorem na czele.

Dwory szlacheckie

Dwory szlacheckie
Czyste i jasne brukowane alejki biegnące pomiędzy wspaniałymi willami arystokratów i szlachty wzbudzają zachwyt i zazdrość nawet najbogatszych rzemieślników i kupców Efechidon. Dzielnica ta jest miejscem gdzie swe mieszkania mają najbogatsi i najbardziej wpływowy mieszkańcy naszego miasta.

Aby przenieść swoje domostwo do dzielnicy szlacheckiej należy posiadać tytuł szlachcica i wpłacić do skarbca 5000 grzywien.

Domostwa obywateli

Domostwa obywateli
Szerokie alejki i ładnie utrzymane domostwa służące jako miejsca zamieszkania bogatszej części obywateli Efehidonu, prawie cały czas tętnią życiem. To właśnie tutaj można napotkać lokalnych handlarzy i rzemieślników oraz tych wojowników, którzy nie posmakowali jeszcze chwały na polu bitwy. Przestępczość nie jest tutaj zbytnim problemem acz czasami zdarzyć się może jakaś drobna kradzież czy włamanie.

Aby przenieść swoje domostwo do dzielnicy bogatych obywateli należy posiadać 1000 grzywien, które pokryją koszty przenosin do nowej dzielnicy.


Podgrodzie

Podgrodzie
Wąskie uliczki i małe domy to właśnie wizytówka tego miejsca. To w tym miejscu zaczyna swą przygodę każdy z nowo przybyłych, bez względu na rasę i pochodzenie. Mimo trudnych warunków i dość wysokiego wskaźnika przestępczości wielu z tutejszych mieszkańców po jakimś czasie staje na nogi i zaczyna życie jako szanowany obywatel Efehidonu.

Armia

Z powodu wojny i po śmierci króla Isentora I Aquilla, Marszałek Koronny Silion aep Mor wraz z Hrabią Dragosanim zarządzili w stolicy pobór do wojska. Każdy kto miał skończone 13 lat musiał się stawić w koszarach i odbyć podstawowe szkolenie w zakresie walki bronią białą i obsługi broni dystansowej pod postacią kuszy. Jednak po skończeniu wojny i zarządzeniu nowego Hetmana Koronnego, Emericka, poborowi zostali zwolnieni ze służby, a liczba wampirów zmniejszona do 50 i zrekrutowanie 3,5 tyś pancernych.

Jednostki

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF