Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Geardez

Z Forumowy system RPG Marant

Geardez.jpg

O potworze

Prehistoryczne, wielkie ptaki. Od zarania dziejów bardzo niebezpieczne. Geardez to połączenie ptaka i gada. Jego długość wynosi 20m a rozpiętość skrzydeł dochodzi o 50m długości. Stworzenie dziko żyjące już tylko w niewielkich grupach na kontynencie, jednak spotkać je można na całym świecie ze względu na ich zdolność do dalekich lotów. Geardezy potrafią dziennie przemierzyć odległość nawet do 500km. Dawniej powszechnie występujące, po obławach na nie zostało ich tylko kilkaset sztuk. Trzymają się zazwyczaj w małych grupkach liczących 7-8 osobników. Geardezy są bardzo niebezpieczne. Ich ciało pokrywa gadzia łuska oraz reszki piór. Potężny dziób jak i pazury są bardzo wytrzymałe i ostre. Kończąca ogon maczuga jest jednym z najtwardszych materiałów na świecie. W zamierzchłych czasach, wykradano młode z gniazd i eksperymentując z ziołami oraz magią otumaniano je. Tworzono dla nich pancerze i takie opancerzone Geardezy wraz z ich jeźdźcami były najlepszymi machinami wojennymi. Przenosiły ciężkie kamienie i rzucały nimi w przeciwników. Używając maczugi taranowały wrota i mury. Obecnie rzadko można spotkać przedstawiciela Geardezów, lecz gatunek ten nadal nie uznano za wymarły.

Statystyki

Broń: dziób
Ostrość: 35
Wytrzymałość: 40

Broń: pazury
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 35

Broń: skrzydło
Obuch: 22
Wytrzymałość: 25

Broń: maczuga (ogon)
Obuch: 55
Wytrzymałość: 58

Bestia: Geardez
Kategoria: III
Wytrzymałość: 25


Technika walki

Geardezy atakują z góry, grupowo. Starają się rozproszyć ofiary, wyłapać je a potem zabić. Atakują dziobami w celu powalenie i szybkiego zabicia ofiary. Silne i ostre szpony pomagają w wydłubaniu ofiary z twardych pancerzyków czy zbrój. Najtwardsza cześć ciała, maczuga pozwala na natychmiastowe uśmiercenie i rozmiażdżenie ofiary.


Ataki

 • Pochwycenie – Geardez jest w stanie pochwycić pazurami u stóp przeciwnika ważącego do 200 kilogramów, wzbić się z nim w powietrze na dowolną wysokość, po czym wypuścić go, doprowadzając do jego śmierci w wyniku upadku.
 • Atak pazurami - Geardez potrafi zaatakować pazurami, które mogą wbić się w ciało przeciwnika i zadać mu poważne rany cięte o długości 15 cm i głębokości 12 cm. Atak można wykonać dowolną ilość razy na post.
 • Atak dziobem - Dziób jest najgroźniejszą bronią geardeza. Stara się on uderzyć nim odsłonięte ciało przeciwnika i wyrwać stamtąd kawałek mięsa nawet do 10 centymetrów głębokości. Atak można zastosować dowolną ilość razy na post z walką.
 • Ogłuszenie skrzydłem – Geardez bierze zamach po czym uderza skrzydłem przeciwnika obezwładniając go na 30 minut lub następny post z walką. Atak można zastosować jedynie na ziemi.
 • Maczuga - Od zawsze najsilniejszym punktem Geardeza była maczuga którą zakończony jest jego ogon. Bestia bierze śmiercionośny zamach ogonem po czym z impetem uderza w przeciwnika miażdżąc mu klatkę piersiowa i kończąc jego żywot. Ataku nie można uniknąć bądź sparować.

Umiejętności

 • Skrzydła - Geardez może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niej problemu.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.
 • Pancerz - Mocny pancerz pokrywający ciało tej bestii sprawia, że jest ona praktycznie całkowicie niewrażliwa na ciosy rapierem. Atak na nią może poskutkować odbiciem, ześlizgnięciem, bądź w najgorszym przypadku złamaniem się broni.


Słabe punkty

 • Brak

Trofea

 • 40m2 skóry Geardeza
 • 1 język Geardeza
 • 1 maczuga Geardeza
 • 6 szponów Geardeza
 • 1 dziób Geardeza
 • 45 litrów krwi Geardeza
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF