Aktualny dzień w Marancie: 29.03.33
Jaszczurzy wojownik

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz jaszczurzy wojownik.jpg

Opis

Jaszczuroczłeki to jedna z bardziej niebezpiecznych ras żyjących na tym świecie. Choć niektóre osobniki mogą wydawać się cywilizowane i spokojne to są to jedynie wyjątki potwierdzające regułę. W wielu częściach wyspy wciąż można spotkać swawolne bandy wojowników, które tylko czekają na jakiegoś głupca zbaczającego z utartych ścieżek. Choć ci jaszczurzy wojownicy nie posiadają jakiś nadzwyczajnych zdolności i ekwipunku, to nadal stanowią zagrożenie dla nieostrożnych śmiałków.

Statystyki

Broń: miecz z mosiądzu
Obuch: 13
Wytrzymałość: 15

Broń: puklerz jaszczura
Wytrzymałość: 35

Broń: pięść
Obuch: 2
Wytrzymałość: 2

Broń: łuk łowcy
Ostrość: 17 +ostrość materiału strzały
Wytrzymałość: 4

Broń: strzały łowcy
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Bestia: jaszczurzy wojownik
Kategoria: I
Wytrzymałość: 4


Technika walki

Jaszczur posługuje się najbardziej prostą i skuteczną bronią spośród wszystkich, mieczem. Jego umiejętności nie są wysokie ale w połączeniu z skuteczną obroną za pomocą tarczy jest on w stanie zaciekle walczyć o swój łup. W razie konieczności będzie korzystał nawet z swych gołych pięści.

Ataki

 • Atak bronią - Jaszczurzy wojownik uzbrojony jest w jednoręczny, mosiężny miecz zasięgu 0,9 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Walka tarczą - Jaszczurzy wojownik wyposażony jest w mosiężny puklerz, dzięki którym może parować ciosy przeciwnika.
 • Walka wręcz - Jaszczurzy wojownik potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią dystansową- Istota uzbrojona jest w łuk refleksyjny. Dzięki broni może ranić przeciwników z dystansu zadając im rany kute i cięte.

Umiejętności

 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią dystansową - łuk refleksyjny [100%].
 • Władanie bronią białą - Jaszczurzy wojownik posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki bronią sieczną - miecz [50%].
 • Władanie tarczami - Jaszczurzy wojownik posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie podstawowych technik walki tarczą - puklerz [50%].
 • Reptilian - Maksymalny udźwig postaci wynosi 10 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 30 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 45 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1 metr, a w dal 4 metry. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 3 metry. Prędkość biegu wynosi 20 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 30 km/h. Jaszczuroczłek może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 2 punkty, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu..
 • Potencjał bojowy - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Ciepłolubność - W temperaturach powyżej 20 stopni postać otrzymuje plus 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Jaszczurzy potomek - Raz na post z walką może użyć swojego ogona o obuchu 6 i wytrzymałości 2, aby ogłuszyć nim przeciwnika do II kategorii. Cios musi trafić w głowę/łeb przeciwnika. Ogłuszony przeciwnik nie może podjąć żadnej akcji w tym i następnym poście z walką. Raz na post z walką może użyć swojej paszczy pełnej zębów o ostrości 15 i wytrzymałości 20, aby ugryźć i osłabić 1 przeciwnika do II kategorii. Osłabiony przeciwnik traci możliwość ataku w następnym poście z walką. Dodatkowo bakterie i toksyny zawarte w ślinie jaszczuroczłeka zatruwają organizm przeciwnika, prowadząc do jego obumierania, a w konsekwencji do śmierci. Proces obumierania tkanek można zatrzymać jedynie w przeciągu 24 godzin poprzez wypicie odtrutki. Po tym czasie ugryziona ofiara umiera.
 • Wrodzona regeneracja - Lekkie rany cięte i kłute do dwóch centymetrów głębokości zasklepiają się samoczynnie w czasie 12 godzin, po kilkudziesięciu sekundach całkowicie przestają krwawić. Postać jest odporna na truciznę z czarnego bzu, dziurawca, fekaliox i jad krwiopijcy.

Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi jaszczura


 • Bronie:

Nazwa broni: miecz jaszczura
Rodzaj: miecz
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,94kg mosiądzu o zasięgu 0,9 metra.

Nazwa broni: puklerz barbarzyńcy
Rodzaj: puklerz
Typ: jednoręczny
Wytrzymałość: 35
Opis: Wykuty z 1,05kg mosiądzu o średnicy 0,5 metra.
Nazwa broni: łuk
Rodzaj: Łuk refleksyjny
Obuch: 17 + obuch materiału strzały
Opis: Wykonany z 0,51kg buka, o zasięgu 180 metrów..

30x
Nazwa amunicji: żelazna strzała
Rodzaj: strzała
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonana z 0,01kg żelaza i 0,04kg drewna.

 • Odzienie:

Nazwa odzienia: skórzany napierśnik
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Uszyta z 0,9kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: spodnie
Rodzaj: spodnie
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wykonane z 1,05kg skóry sambira.

Nazwa odzienia: skórzane buty
Rodzaj: buty
Typ: zbroja miękka
Wytrzymałość: 2
Opis: Wyrobione z 0,6kg skóry sambira.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF