Aktualny dzień w Marancie: 02.02.33
Jeleń

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz jelen.jpg

Opis

Jest to duży ssak występujący w lasach. Zwierzęta te osiągają w kłębie od 75 cm do 140 cm. Długość ich ciał może dochodzić do 260 cm. Dochodzi do tego ogon o długości ok. 20 cm. Waga, w zależności od wieku, waha się pomiędzy 70 kg do 200 kg. Jelenie pokryte są krótkim i przylegającym włosem. Podczas Hemis przybiera ono barwę siwobrunatną, zaś w pozostałych porach roku jest rdzawobrynatna. Wierzch głowy, szyja, podbrzusze i nogi są z reguły nieco ciemniejsze. Jelenie słyną ze wspaniałego poroża, które jest cennym trofeum myśliwskim. Są to zwierzęta z reguły dzienne, lecz pod wpływem różnych czynników, jak choćby obecność drapieżników, zwierzęta te potrafią przystosować się do nocnego trybu życia.

Statystyki

Broń: poroże
Ostrość: 5
Wytrzymałość: 10

Broń: kopyta
Obuch: 10
Wytrzymałość: 15

Bestia: jeleń
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Zwierzęta te są z reguły płochliwe i unikają walki. Lecz jeżeli sytuacja zmusi ich do niej mogą walczyć na trzy sposoby. Po pierwsze potrafią szarżować, wykorzystując swoje poroże jako broń. Mogą także uderzać nim, bez wykonywania szarży. Zdarza się także, iż jelenie podczas potyczek starają się kopnąć przeciwnika.

Ataki

 • Szarża - Jeleń potrafi zaszarżować nisko opuszczając poroże. Uderza on w ten sposób w w korpus przeciwnika, powalając go na ziemię, jeśli ten nie zdoła wykonać uniku. Atak można zastosować raz na dwa posty. Przed atakiem nie można zastosować bloku.
 • Atak porożem - Jeleń jest w stanie uderzyć przeciwnika porożem. Jeleń zazwyczaj celuje w głowę, lub korpus przeciwnika. Atak można zastosować raz na jeden post. Przed atakiem nie można wykonać bloku.
 • Kopnięcie - Jeleń potrafi kopnąć przeciwnika. Może to zrobić zarówno przednimi, jak i tylnymi kończynami. Jeleń zazwyczaj uderza albo w głowę przeciwnika, albo też w jego korpus. Kopnięcie można zastosować raz na jeden post. Nie jest możliwe zastosowanie bloku przeciwko temu atakowi.


Umiejętności

 • Leśne zwierze - Dobrze zna las. Walcząc w nim otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
 • Dzika zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 30 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do jelenia.
 • Prędkość - Jelenie są zwierzętami przystosowanymi do szybkiego i zwinnego biegu. Potrafią szybko rozwinąć dużą prędkość. W terenach zalesionych jeleń potrafi rozwinąć prędkość do 25km/h, natomiast w na otwartej przestrzeni potrafi biec z prędkością 50 km/h.
 • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły wzroku, słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

 • Podatność na zastraszenie - Przeciwnik jest podatny na wszelkie formy zastraszenia. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.
 • Podatność na ogień - Przeciwnik jest podatny na ogień w związku z czym zaklęcia z żywiołu ognia otrzymują +5 punktów do siły czaru.
 • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

 • 2 poroża jelenia
 • 2,5m2 skóry jelenia
 • 5 litrów krwi jelenia
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF