Aktualny dzień w Marancie: 13.04.33
Kłusownik

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz klusownik.jpg

Opis

Kłusownicy to myśliwi polujący w lasach i górach dla zysku. Polują dla skór, futer, zębów, kłów a także organów, które z zyskiem sprzedają na czarnym rynku. Biegli w swojej sztuce nie przejmują się liczebnością gatunków, a na samice polują kiedy te są w ciąży, a przez to są ociężałe i powolne. Działalność kłusownicza obejmuje większość lasów i gór wyspy. Często w lasach znaleźć można wilcze doły czy sidła zostawione przez kłusowników. Zwierzęta, które udaje im się złapać sprzedają na mięso czy na areny walk. Wybijają zagrożone wyginięciem gatunki dla cennych trofeów i surowców. Główne ich obozy położone są na północy, niedostępnej przez zamieszkałe tam potwory czy wynaturzenia. Mniejsze grupy rozbijają swe obozy w lasach.

Statystyki

Broń: Łuk kłusownika
Ostrość: 15 + ostrość materiału strzały

Amunicja: Strzała ze stali valfdeńskiej
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30

Broń: sztylet kłusownika
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15

Bestia: Kłusownik
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Kłusownik jest dobrym myśliwym. Potrafi się ukryć w terenie, na którym pracuje i wyczekiwać zdobyczy. Często zastawia pułapki na swe ofiary. W walce zachowuje odległość i używa swego łuku refleksyjnego. Podczas bezpośredniego starcia używa sztyletu.

Ataki

 • Atak bronią dystansową - Istota uzbrojona jest w łuk refleksyjny o zasięgu wystrzału 140 metrów. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany postrzałowe.
 • Atak bronią - Istota uzbrojona jest w sztylet kłusownika o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie podstawowych technik walki bronią sieczną - sztylet [50%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią dystansową - łuk refleksyjny [75%].
 • Zakładanie pułapek – Jest w stanie zakładać proste pułapki. Jeśli gracz złapie się w pułapkę, bezwzględnie traci pierwszeństwo ataku.
 • Podstawy łowiectwa - Posiada podstawową wiedzę odnoście łowiectwa, więc jest w stanie pozyskiwać trofea z niektórych stworów.
 • Kamuflaż - Możesz się ukryć i przyczaić w celu pozyskania pierwszeństwa ataku w walce. Umiejętność nie jest skuteczna w przypadku przeciwnika z wyostrzonymi zmysłami.
 • Homo Sapiens - Maksymalny udźwig postaci wynosi 10 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 30 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 45 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 1 metr, a w dal 4 metry. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 3 metry. Prędkość biegu wynosi 18 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 30 km/h. Człowiek może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.
 • Potencjał magiczny - Pozwala rzucić 1 formę inkantacji na post.
 • Ulubieniec Bogów - Czas działania aktywnych błogosławieństw zwiększa się o 50%.
 • Bystry umysł - Czas oczekiwania między nauką u tego samego NPC skraca się z 24 godzin do 8 godzin.
 • Niezłomny - Na człowieka nie działa kara Opady atmosferyczne.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi człowieka
 • bronie:

Nazwa broni: sztylet kłusownika
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 13
Wytrzymałość: 15
Opis: Wykuty z 0,45kg mosiądzu o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: Łuk kłusownika
Rodzaj: Łuk
Typ: refleksyjny
Ostrość: 15 + ostrość materiału strzały
Opis: Wykonany z 0,68kg cisu, o zasięgu (10 do 140 metrów).

Kołczan: 30 strzał ze stali valfdeńskiej

Nazwa amunicji: strzała ze stali valfdeńskiej
Rodzaj: strzała
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykonany z 0,009kg stali valfdeńskiej i 0,04kg drewna

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF