Aktualny dzień w Marancie: 29.03.2
Kopalnia złota

Z Forumowy system RPG Marant

Lokacja kopalnia złota.jpg

O lokacji

Kopalnia złota, jest szczególnym i wyróżnionym miejscem ze względu na istotę swojej wartości. Znajduje się ona w gminie Imar, dystrykcie Xermin w hrabstwie Larkos. Jak każda kopalnia pełni funkcję wydobywczą kruszcu, w tym wypadku złota. Jako jedyna kopalnia jest wyposażona w potężne systemy obronne i zamek okalający wejście do kopalni. Kruszec jakim jest złoto, jest minerałem rzadko używanym w produkcji rzemieślniczej takiej jak kucie broni, czy zbroi. Minerał ten pełni jednak istotną miarę wartości używanych w obiegu środków płatniczych, grzywien oraz denarów, jest wydobywany w nierównomiernych ilościach, kopalnia ma okresy, kiedy w ogóle nie funkcjonuje w niej wydobycie minerału, w innym okresie potrafi pracować tam kilkudziesięciu górników w jednym momencie. Zróżnicowanie wydobycia i działalności kopalni w tej funkcji jest podyktowane stabilnością walut i ekonomi całego państwa wewnątrz, jak i w kontaktach handlowych z innymi krajami. Kopalnia składa się z dwóch elementów, zamku zewnętrznego, oraz kopalni właściwej. Każdy z elementów jest dowodzony i obsługiwany przez jednego zarządcę. Miejsce to cechuje się niezwykłą stabilnością względem przeciwności. Niespotykane są tutaj trzęsienia ziemi, przestępczość jednak pozostawia dużo do życzenia. Kopalnia jest często atakowana przez zorganizowane grupy rabunkowe, lecz dzięki potężnym fortyfikacjom, odpowiednim ulokowaniu zamku i potężnej liczbie straży nie stanowi to problemów dla bezpieczeństwa całego kompleksu.

Zamek zewnętrzny

Zamek
Zamkiem zewnętrznym możemy nazwać całe miejsce ulokowania kopalni, oraz jej wewnętrzną strukturę. Zamek został wybudowany na zboczu góry i połączony wąskim mostem z przeciwległą górą i szlakiem po niej prowadzącym. Jest to jedyna możliwa droga lądowa, którą można dostać się do fortu. Most jest długości 200 metrów i brakuje na tym samym poziomie innych miejsc, czyniąc jedynym punktem wdarcia się nieprzyjaciela do zamku. Sam zamek jest wybudowany na zboczu góry z wysokimi, płaskimi murami. Zamek jest trój poziomowy, skrywa plac główny, centralny i podziemia. Głębokie rozbudowanie zamku ma na celu możliwość prowadzenia walki obronnej przez okres nawet miesiąca bez dostaw z zewnątrz. Nie szczędzono kosztów na rozbudowę i zabudowę tego miejsca.

Poziom główny - Jest to miejsce, gdzie brak jest jakichkolwiek budynków obsługi straży. Znajdują się tutaj mury, rampa załadunkowa, wejście do kopalni. Cała reszta placu służy do przetrzymywania oddziałów wojska, treningów i tym podobnych spraw.

  • Mury obronne są przystosowane do prowadzenia walk obronnych z góry (możliwość ustawiania kuszników i łuczników na wieżach i murach), bramę zamykaną uniemożliwiająca przedarcie się do wnętrza.
  • Most jest długi na 200 metrów i szeroki wyłącznie na 10. Jego zastosowaniem jest możliwość dostania się i dostarczenia zapasów, oraz ewentualne wywiezienie części wydobytego złota. Drugą funkcją jest zapewnienia niskiej liczebności przeciwników starającej się sforsować mury i drogę.
  • Rampa załadunkowa jest to swoiste wejście do kopalni przystosowane do podstawienia wozu i umożliwia wprowadzenia po płaskiej powierzchni skrzyń.

Poziom centralny - Jest to miejsce, w którym znajdują się wszelkie zabudowania dla straży górniczej, mające na celu zapewnienie godnego bytowania straży w przypadku służby, a nawet długich oblężeń.

  • Barak pełniący funkcję biura zarządcy obiektu i sypialni dla strażników.
  • Stajnia mająca na celu przechować dziesiątki koni oraz wozów na różne wypadki.
  • Magazyn żywności w którym magazynowane są napoje oraz jedzenie na długi okres czasu.

Podziemia - Są to wydrążone tunele skalne będące formą odwrotu dla strażników i miejscem wycofywania się wojsk. Są połączone z kopalnią, dając możliwość wydostania górników i zapasów wydobytego złota z kopalni bezpośrednio. Ponadto jest to miejsce mające wpływ na stabilność kopalni.

  • Pułapki strategiczne - zamontowano tutaj system pułapek, które uruchomione powodują zawalenie się kopalni w przypadku zdobycia zamku wraz z kopalnią przez przeciwników. Zapewnia to ochronę i daje dodatkowy czas dla państwa na zorganizowanie kontrataku na przejęty obiekt.

Fortyfikacja jest przystosowana do obsługi i zabezpieczenia przez 300 strażników, w tym 150 kuszników i łuczników oraz 150 mieczników.

Zarządca fortyfikacji

Dagur z Efehidon
Rolę zarządcy pełni funkcjonariusz o stopniu Nadinspektora, Dagur z Efehidon.
  • Imię: Dagur z Efehidon
  • Płeć: mężczyzna
  • Rasa: człowiek
  • Mutacja: brak
  • Data urodzenia: 25.03.26223, eI
  • Lokalizacja: Kopalnia złota
  • Status: Żywy

Jest to osoba odznaczona wysokimi tytułami szlacheckimi za udział w wojnie i w walkach, między innymi na zielonych równinach. Jako oddany i zaufany sługa z gwardii przybocznej samego króla, został wyniesiony na jedno z najodpowiedzialniejszych stanowisk w całym kraju. Jest osobą honorową i waleczną. Zna swoje miejsce i swoją pracę, potrafi uszanować zwierzchników, jednocześnie jest nieustępliwy dla każdej przeciwności. Każdy odpowiedzialny funkcjonariusz zna jego imię, a sam jego widok napawa dumą i otuchą, wynikającą z poświęcenia i oddania dla państwa.


Kopalnia właściwa

Kopalnia
Kopalnia jest ulokowana wewnątrz góry. Kopalnię obsługuje łącznie 90 górników, w jednym momencie, na każdej zmianie pracuje ich 30. Kopalnia ma charakter głębinowy, co oznacza, że wewnątrz kopalni został wydrążony pionowy, głęboki otwór z wyznaczonymi 3 piętrami, z których odchodzą długie i rozległe tunele, w których pracują górnicy. Na samym dole jest piec hutniczy oraz ustawione są skrzynie na rudę złota. Piec hutniczy jest utworzony w celu prowadzenia napraw narzędzi górniczych. Sama ruda jest przetapiana dopiero w stolicy. Do skrzyń ładowane są bryły rudy złota, następnie wyciągiem transportowane do wejścia i przeprowadzane na rampę za pomocą wózków. Proces wydobycia nadzorują strażnicy górniczy, mający na celu zapewnienie bezpieczeństwa pracowników ze strony zagrożenia, jakim są różne bestie, oraz pilnowanie ciągłości pracy.

Zarządca kopalni właściwej

Gadar aep Wulgur
Funkcję zarządcy kopalni pod ziemią pełni krasnolud na usługach skarbca Efehidon, Gadar aep Wulgur.
  • Imię: Gadar aep Wulgur
  • Płeć: mężczyzna
  • Rasa: krasnolud
  • Mutacja: brak
  • Data urodzenia: 25.03.26232, eI
  • Lokalizacja: Kopalnia złota
  • Status: Żywy

Jest to ustatkowany krasnolud, który w dawnych czasach zajmował się jubilerstwem. Jest zaufanym sługą skarbca Valfden. Za swoje zasługi i przykładną służbę w strukturach urzędniczych został odznaczony wysokimi tytułami honorowymi. Jego praca opiera się na sprawdzaniu jakości wydobycia, dba o to, by wydobyty kruszec przedstawiał swoją wartość wydobywczą. Dokładność i rzetelność jest nacechowana dostojeństwem ale też pokorą wobec służb zwierzchnich. Stara się być pomocny, ale także patrzy na ręce ujawniając swoją podejrzliwą naturę.