Aktualny dzień w Marancie: 21.02.2
Krasnoludzki wojownik

Z Forumowy system RPG Marant

Krasnoludzki strzelec.jpg

Opis

Krasnoludy od zawsze lubowali wojować i bić się. Podczas walki krew w ich żyłach wrze jak u orków. Krasnoludzcy wojownicy to jedni z najlepszych wojowników północy, doświadczeni, waleczni, odważni i szalenie zaciekli. Tak można określić tych śmiałków. Odziani w niepłytowe zbroje wykonane ze stali Valfdeńskiej, dobrane tak, by jednocześnie nie zawadzały i nie męczyły podczas długich godzin pracy to nie lada przeszkoda dla ich oponentów. Ich zabójcza broń składa się głównie ze srebrnych toporów i sztyletów, a także śmiercionośnej kuszy przy pomocy której odbierają życia wrogów. Jednostki te posiadają bogate doświadczenie w walce z ludźmi, stworami jak i demonami.

Statystyki

Broń: pięść
Obuch: 1
Wytrzymałość: 32

Broń: topór wojownika
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: sztylet wojownika
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: kusza wojownika
Ostrość: 50 + ostrość materiału bełta

Amunicja: żelazny bełt
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25

Amunicja: srebrny bełt
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 30

Bestia: Krasnoludzki wojownik
Kategoria: II
Wytrzymałość: 32


Technika walki

Krasnolud do ataku używa swych dwóch ostrych, srebrnych toporów którymi bardzo dobrze walczy, gdy to za mało na piersi nosi dwa sztylety którymi potrafi bardzo szybko wyprowadzać zabójcze ciosy. Mimo wszystko krasnolud wojownik upodobał sobie najbardziej zabijanie przeciwników ze swej kuszy do której posiada dwa komplety bełtów. Srebrne i żelazne. Gdy zabranie broni stara się obronić elementami stalowej zbroi takimi jak rękawice. W ostateczności używa elementów otoczenia by uderzyć nimi przeciwnika i zdezorientować na chwile.

Ataki

 • Walka wręcz - Krasnoludzki wojownik potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią białą- Istota uzbrojona jest w dwa srebrne, jednoręczne topory o zasięgu 0,7 metra oraz dwa srebrne, sztylety o zasięgu 0,3 metra. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.
 • Atak bronią dystansową- Istota uzbrojona jest w kuszę o zasięgu wystrzału 500 metrów. Dzięki broni może ranić przeciwników zadając im rany kute i cięte.


Umiejętności

 • Władanie bronią białą - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie mistrzowskich technik walki bronią sieczną - topór [100%] oraz zaawansowanych technik walki bronią sieczną - sztylet [75%].
 • Władanie bronią dystansową - Istota posiada wiedzę pozwalającą jej na używanie zaawansowanych technik walki bronią dystansową - kusza [75%].
 • Syn Gór - Maksymalny udźwig postaci wynosi 12 kilogramów. Może przenosić lub podnosić przedmioty swoimi dłońmi, nie będące elementem jego ekwipunku, których waga wynosi do 35 kg, a w pojedynczym krótkim zrywie nawet do 55 kg. Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 0,5 metra, a w dal 1,5 metra. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 2 metry. Prędkość biegu wynosi 16 km/h, zaś w krótkim sprincie, nie dłuższym niż 20 sekund, wartość ta wynosi nawet 25 km/h. Krasnolud może wypić 1 miksturę na post. Wytrzymałość jego skóry wynosi 1 punkt, zaś wytrzymałość kości 6 punktów. Przy uderzeniu obuch pięści wynosi 2 punkty, zaś z otwartej dłoni wartość ta spada do 1 punktu.
 • Potencjał Bojowy - Postać otrzymuje 1 dodatkowy finiszer na post z walką z 1 dowolnej wyuczonej specjalizacji walki.
 • Strzelec Wyborowy - Krasnolud może trafić dowolny punkt na ciele przeciwnika w ramach zasięgu perfekcyjnej celności z broni palnej. Umiejętności można użyć raz na post w walce. Koszt nauki posługiwania się bronią palną zmniejsza się o 25%.
 • Polarnik - Na krasnoluda nie działa kara Spadek temperatury poniżej 0 stopni. Otrzymuje pierwszeństwo ataku w środowisku górskim, w jaskiniach, tunelach, podczas walki pod powierzchnią ziemi i gdy temperatura spadnie poniżej 0 stopni.
 • Mistrz Cechowy - Krasnolud ma prawo posiadania dwóch dowolnych certyfikatów rzemieślniczych w tym samym momencie. Nauka schematów rzemieślniczych obniża się o 25%.
 • Kamuflaż - Postać może się ukryć i przyczaić w celu pozyskania pierwszeństwa ataku w walce. Umiejętność nie jest skuteczna w przypadku przeciwnika z wyostrzonymi zmysłami.
 • Ciało atlety - Postać otrzymuje bonus 5 kg do maksymalnego udźwigu postaci. Limit wagowy podnoszenia i przenoszenia przedmiotów zwiększa się o 25% (np. ork w krótkim zrywie potrafi przenieść 125 kg zamiast 100).
 • Żelazny żołądek - Postać może wypić o 1 miksturę więcej na post oraz jest odporna na działanie fekalioxu.
 • Akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż, długość skoku w dal i optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobienia sobie przy tym krzywdy, wzrasta o 50%. Po przekroczeniu 50% maksymalnego udźwigu postaci, owa umiejętność nie ma zastosowania i staje się nieaktywna.

Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi krasnoluda
 • bronie:


 • 2x Nazwa broni: topór wojownika

Rodzaj: topór
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,8kg srebra i 0,32kg drewna o zasięgu 0,7 metra.

 • 2x Nazwa broni: sztylet wojownika

Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,65kg srebra o zasięgu o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: kusza wojownika
Rodzaj: kusza
Typ: oburęczna
Ostrość: 50 + ostrość materiału bełta
Opis: Wykonana z 0,6kg drewna o zasięgu do 500 metrów.

Kołczan: 30 żelaznych bełtów

Kołczan: 30 srebrnych bełtów

Nazwa amunicji: żelazny bełt
Rodzaj: bełt
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonany z 0,01kg żelaza i 0,03kg drewna.

Nazwa amunicji: srebrny bełt
Rodzaj: bełt
Ostrość: 18
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonany z 0,01kg srebra i 0,02kg drewna.

 • odzienie:

Nazwa odzienia: stalowa kolczuga
Rodzaj: napierśnik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 9,5kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: buty ze stali Valfdeńskiej
Rodzaj: buty
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykute z 2,37kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: hełm ze stali Valfdeńskiej
Rodzaj: hełm
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuty z 1,66kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: nagolenniki ze stali Valfdeńskiej
Rodzaj: nagolennik
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuta z 5,22kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: lewa niepłytowa rękawica ze stali Valfdeńskiej
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuta z 0,28kg stali Valfdeńskiej.

Nazwa odzienia: prawa niepłytowa rękawica ze stali Valfdeńskiej
Rodzaj: rękawica
Typ: zbroja niepłytowa
Wytrzymałość: 32
Opis: Wykuta z 0,28kg stali Valfdeńskiej.