Aktualny dzień w Marancie: 08.04.33
Kretoszczur

Z Forumowy system RPG Marant

Kretoszczur.jpg

Opis

Kretoszczury to duże gryzonie zamieszkujące skalne groty i jaskinie oraz podziemne nory w zalesionych terenach, rzadziej spotykane na otwartych terenach. Dorosły osobnik dorasta do wysokości 80 centymetrów i długości dochodzącej do 120 centymetrów, przy wadze nawet 150 kilogramów. Młode osobniki rodzą się co dwa lata w okresie wczesnowiosennym. Charakterystyczną cechą kretoszczurów jest brak owłosienia czy jakiejkolwiek innej formy ochrony skóry, która mimo pozorów jest dość twarda i elastyczna. W ziemi zwierzęta te kopią za pomocą swoich pazurów, o długości 4 cm. Kretoszczury żywią się kłączami i korzeniami, które pozyskują parą wystających górnych siekaczy, o długości 10 cm. Co jakiś czas muszą jednak uzupełniać one minerały poprzez jedzenie mięsa, stąd często spotkać je można posilających się jajami ścierwojadów, małymi ssakami czy padliną. Kretoszczury to zwierzęta terytorialne i w obronie swojego skrawka ziemi gotowe są atakować, są jednak zwierzętami strachliwymi. Mają przytępiony zmysł wzroku, ale wyostrzone zmysły słuchu i powonienia.

Statystyki

Broń: kły
Ostrość: 5
Wytrzymałość: 12

Broń: pazur
Ostrość: 4
Wytrzymałość: 8

Bestia: kretoszczur
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Kretoszczury z racji tego, iż są roślinożercami nie wykształciły żadnej z technik walki. W czasie, kiedy muszą uzupełnić dietę o mięso starają się łapać myszy, szczury, jaszczurki czy podkradać jaja ścerwojadom. Ich prymitywne techniki walki ujawniają się podczas bronienia terytorium przed inną grupą kretoszczurów, lub przed napastnikiem. Atakują wtedy stadnie. Samce i starsze samice próbują zajść przeciwnika półkolem. Młode samice zostają z młodymi na tyłach stada.

Ataki

  • Ugryzienie - Kły kretoszczura nie są zbyt ostre, są jednak wytrzymałe, przystosowane do odgryzania twardych części korzeni. Kretoszczur podczas ataku próbuje wbić w ciało przeciwnika swe kły, aby wyszarpnąć kawałek mięsa pozostawiając ranę o średnicy 7 cm.


Umiejętności

  • Cieniolubność - Najlepiej czuje się w zacienionych lub ciemnych miejscach. Walcząc w jaskiniach, grotach czy w ciemnościach otrzymuje pierwszy ruch w walce.
  • Zwierzęcy instynkt - Posiada wyczulone zmysły słuchu i węchu. W związku z tym aby podejść do bestii niewykrytym trzeba użyć umiejętności cichy zabójca.


Słabe punkty

  • Podatność na zastraszenie - Zwierzę jest podatne na wszelkie formy zastraszenia. W związku z tym możesz wybić mu z głowy walkę z Tobą.
  • Podatność na zatrucia - Słaby układ immunologiczny sprawia, że zwierzę jest wyjątkowo podatne na na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu oraz zatrucie jadem krwiopijcy.
  • Podatność na choroby - Słaby układ immunologiczny sprawia, że zwierzę jest wyjątkowo podatne na choroby.
  • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

  • 16 pazurów kretoszczura
  • 1,5m2 skóry kretoszczura
  • 2 kły kretoszczura
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF