Aktualny dzień w Marancie: 20.01.33
Kruk

Z Forumowy system RPG Marant

Bestiariusz kruk.jpg

Opis

Kruk to gatunek dużego czarnego ptaka osiadłego. Żyję dziko, lecz lubią gnieździć się w okolicach miast i wsi co przynosi im schronienie i łatwy posiłek. Dorosłe osobniki mierzą od 55 do 70 cm i ważą od 0,7 - 1,5 kg. Są wszystkożerne, żerują na padlinie, odpadach spożywczych, ale także posilają się owocami i ziarnami. Są samotnikami jednakże zbierają się każdego dnia w grupy, w których czują się bezpieczniej i łatwiej znajdują pożywienie. W ludowych bajaniach często przewija się kruk i krucza postać. Czasem zwiastować one mają nieszczęście, wojnę albo zarazę, a ich krakanie przynosić śmierć, innym razem uważane są za strażników prastarej wiedzy i mądrości.

Statystyki

Broń: szpony
Ostrość: 1
Wytrzymałość: 2

Broń: dziób
Ostrość: 2
Wytrzymałość: 3

Bestia: kruk
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Kruk zazwyczaj nie atakuje, ratuje się ucieczką. W ekstremalnych przypadkach zagrożenia atakuje zawsze w większych grupach, nadrabiając swą słabość liczebnością. Stara się zdezorientować przeciwnika, krążąc wokół niego. Jeżeli to możliwe, celuje w niezasłonięte pancerzem miejsca. Z pomocą dzioba jest w stanie oderwać od ciała spory kawałek mięsa. Przelatując blisko wystawia szpony, próbując zadrasnąć przeciwnika.

Ataki

  • Atak dziobem - Dziób jest najgroźniejszą bronią kruka. Stara się on złapać nim odsłonięte ciało przeciwnika i wyrwać stamtąd kawałek mięsa nawet do 3 centymetrów głębokości.
  • Draśnięcie - Poruszając się szybko, kruk zbliża się na bliską odległość i próbuje z pomocą wystawionych szponów zadrasnąć przeciwnika, celując w czułe punkty.


Umiejętności

  • Dezorientacja - Krążąca wokół przeciwnika chmara (tj. przynajmniej 10 sztuk) kruków dezorientuje go na tyle, że traci on jedną inkantację na post oraz nie jest w stanie wycelować z broni dystansowej, a tym samym trafić w żaden cel.
  • Ptasia zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 150 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do ptaka.
  • Skrzydła - Ptak może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niego problemu.


Słabe punkty

  • Uległość - Przeciwnik lub NPC jest podatny na istoty posiadające umiejętność alfa. W związku z tym możesz go przekonać do swojej racji lub wybić mu z głowy walkę z Tobą.


Trofea

  • dziób kruka
  • 2 szpony kruka
  • 6 piór kruka
  • 0,5 litra krwi kruka
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF