Aktualny dzień w Marancie: 29.03.33
Krwawe kruki

Z Forumowy system RPG Marant

Krwawe kruki logo.png

O organizacji

"Jeśli nie możemy czynić tak, jakbyśmy chcieli, musimy czynić tak, jak możemy"

Tylko niewielka liczba żyjących na wyspie osób jest na tyle śmiała, by otwarcie przyznawać się do wiedzy o tym, jakie tajemnice skrywają mury niedostępnej twierdzy ulokowanej u podnóża najwyższych szczytów górskiego masywu Nagaz. Wzniesiona przed laty forteca legendarnego oterio vomnen stała się bowiem domem dla jednej z najniebezpieczniejszych organizacji, jaką kiedykolwiek dane było spotkać na wyspie Valfden. Nie jest to jednak wampirzy sabat, ani demoniczny krąg adeptów mrocznych sztuk magicznych, krucze gniazdo jest bowiem siedzibą cieni, których znakiem rozpoznawczym jest stalowa maska zasłaniająca twarz oraz sztylet, którego błysk zwiastuje niechybny koniec doczesnego życia. Krwawe Kruki to oficjalna nazwa ugrupowania, które jest bezpieczną przystanią i jednocześnie azylem dla wszystkich tych, których ręka nigdy nie zadrżała, a oko nie chybiło. Elitarni zabójcy, nazywający siebie samych krukami to ukryci przed oczyma postronnych wykwalifikowani zabójcy, kierujący się kodeksem i własnym sumieniem, z których ten pierwszy jest swoistym credo dla każdego z nich. Krążą pogłoski, że istnieje pewien charakterystyczny dźwięk zagłuszający głos tego drugiego, a jest nim oczywiście dźwięk złotych monet. Kim jednak są na co dzień? Gdzie żyją? Czym się zajmują? Tego nie wie nikt, prócz nich samych. Podobno są to ludzie wiodący zwyczajne, proste życie, mając rodziny, dzieci, czasem wielkie majątki i arystokrackie tytuły. Jednak zawsze wystarczy jedno wezwanie mistrza, by ukryta w ich wnętrzu natura wypłynęła na wierzch, a prawdziwa tożsamość zniknęła w cieniu kaptura ukryta za stalową maską. Maską, która dla tak wielkiej liczby osób jest ostatnią rzeczą jaką ujrzą, nim śmierć zabierze ich dusze do kotła dusz...

Historia

Krwawe kruki są feniksem, który powstał z popiołów oterio vomnen. Członkowie tej organizacji starają się by echa przeszłości rozbrzmiewające słowami weteranów z klanu ohsi, łowców nagród i myśliwych zyskały swą siłę w dzisiejszych czasach. Kruki przejęły starą siedzibę sojuszu na własny pożytek i uczyniły zeń jedną z najbardziej bezpiecznych fortec na wyspie. Za głównych twórców i przywódców tej morderczej grupy uważa się barona Aragorna Tacticusa, oraz mistrza Zeyfara Navarre. Obecnie władza sprawowana jest przez tego drugiego, który powołał również do życia skrzydlatą radę, zwaną inaczej kruczą trójką, aby nigdy nie dopuścić do ponownego rozpadu organizacji i utraty jej spuścizny. Trwało to przez pewien czas, lecz nie na długo.

Kruki historia.jpg

Znany wszystkim szlachcic Zeyfar Navarre zniknął z wyspy, a rada przestała istnieć. Kruki zostały bez przywódcy w swym gnieździe. Pojawiła się wtedy młoda dhampirzyca, która przejęła władze w organizacji. Wszystko wróciło by do normy, gdyby nie przewrotna natura nowego przywódcy i jej działania. Zdradzając zarówno swoich towarzyszy jak i własne państwo, dokonała zamachu na hrabiego Gunsesa Cadacusa. Przedsięwzięcie niemal jej się udało, jednak została oszukana. Następnie dhampirzyce znaną jako Victorie Alvareth schwytano. Będąc uwięziona targnęła się na własne życie, przez co niewiele udało się z niej wyciągnąć. Po tym incydencie kruki przestały się częściej pokazywać. Dopiero przybycie i praca niziołka Blaze'a Kessiego doprowadziła do stabilizacji gildii. Krwawe kruki stawiają obecnie na równość w swych szeregach. Starają zjednać sobie wszystkie bandyckie bandy w całym państwie Valfden. W tym celu ogrodzili całą gminę Ombros wielkim murem, który ma odseparowywać ich od reszty wyspy. Próbując tam stworzyć miasto oparte na ludziach bezprawia, dzisiejsi przywódcy wyznaczyli sobie nie lada zadanie. Mimo to zmiany idą naprzód. Oczy wszystkich starają się być skierowane w przyszłość bazującą na jedności.

Kruki historia1.jpg

Dziś każdy może przyczynić się do wzrostu siły krwawych kruków. Wraz z wzrostem ich członków, rośnie też ich wpływ na całej wyspie. Ustalając swoje miejsce egzystowania, zaczynają tam ustanawiać zasady, które z biegiem czasu być może przejdą dalej.

Postacie niezależne (NPC)Rekrutacja

Punkt rekrutacji Krwawych Kruków

Rozwój i rangi

Kruki nie lubią się dzielić, jednak potrzebują pewnego podziału ze względu na posiadane umiejętności oraz ich możliwości wykonywania powierzanych im zadań. Pomimo różnych indywidualnych preferencji, każdy z organizacji posiada tą samą bazę na której powstawało jego doświadczenie.

Łotrzyk

Krwawe kruki łotrzyk.png


Łotrzykiem nazywa siebie każdy kto potrafi w minimalnym stopniu posługiwać się bronią typową dla zabójców jak kusza czy katana. Znani są oni również już z umiejętności szybkiej ucieczki. Poza tym warto uważać w towarzystwie takiego człowieka, gdyż z łatwością jest on w stanie pozbawić cię paru grzywien czy nawet całego mieszka.

Bandyta

Krwawe kruki bandyta.jpg


Bandyci to grupa w szeregach kruków, która nie wyróżnia się nazbyt spośród wszystkich innych. Mimo to posiadają oni dobre wyszkolenie bojowe. Każdy członek tej kasty umiłował sobie grabienie i plądrowanie jako główną metodę zarobku. Ciężko doszukać się tutaj zasad moralnych, przez co bandyci nie liczą się z źródłem pochodzenia swojego zysku. Czy będzie to włamanie późną porą do domu jednego z obywateli czy napad na rozstaju dróg, im to nie robi znacznej różnicy. Pogarda jest jedyną emocją, którą budzą u społeczeństwa.

Zabójca

Krwawe kruki zabójca.jpg


Kolejnym stopniem na drodze rozwoju profesji jest zabójca. Sięgają oni po bardziej wyrafinowane sztuczki i metody uśmiercania. Dzięki szerokiemu wachlarzowi umiejętności, podejmują się oni wszelkich zadań, z skrytobójstwem na czele. Te bezszelestne postacie są w stanie również wyśmienicie walczyć w zwarciu. Tworzy to z nich wyjątkowo niebezpiecznych przedstawicieli krwawych kruków. Pojedynek z zabójcą zazwyczaj kończy się zanim, tak na prawdę się zacznie.

Truciciel

Krwawe kruki truciciel.jpg
Pierwszą rangą na drodze techniki jest truciciel. Są to osoby wykorzystujące głównie nowinki techniczne związane z tworzeniem trujących mieszanek i ich zastosowaniem w swoim ekwipunku. Ich wiedza z zakresu alchemii nie jest wielka, ale wystarczająca by stanowić pewne zagrożenie. Truciciele spędzają nie raz całe godziny w pracowniach, zmieniając swój rynsztunek w chodzącą broń. Pomimo dużego zainteresowania pracą badawczą, posiadają również spore umiejętności bojowe, które i tak nie raz wzmacniają własnym specyfikiem.

Nawiedzony

Krwawe kruki nawiedzony.jpg
Tym mianem określa się zabójców, którzy z własnej woli przyjęli pasożyty nazywane pomrocznikami. Istoty te lokują się w ich ciałach i użyczają swych mocy gospodarzowi w zamian za energię duszy. Nie są one wielkie, lecz i tak zapewniają ponad przeciętne umiejętności. Nawiedzieni poznają zaczątki astralnych mocy oraz możliwości swych pasożytów. Nie należy zapominać że pomimo aktualnej słabości pomrocznika, ci ludzie wciąż dysponują własnymi siłami.


Czarny alchemik

Krwawe kruki czarnyalchemik.jpg
Czarni alchemicy to kasta domorosłych inżynierów i naukowców. Poprzez liczne eksperymenty oraz przedsięwzięcia zdołali rozszerzyć swoją wiedzę w tych dziedzinach. Ich tajemnicze mieszanki wyglądem przypominają zwykłe płyny, lecz w rzeczywistości są jednymi z bardziej śmiercionośnych. Ekwipunek, który z sobą noszą kryje w sobie wiele nowoczesnych zastosowań. Potrafią go wykorzystywać na wiele sposób i wedle własnych upodobań. Często chodzą w maskach i dłuższych szatach kryjących ich ciała i twarze ulegające zmianie w wyniku przyjmowanych specyfików.

Sprzymierzony

Krwawe kruki zjednoczony.jpg
Sprzymierzeni są właścicielami pomroczników na wyższym stopniu rozwoju. Ich moce znacznie się rozszerzają, a współpraca między nimi i pasożytami staje się możliwa. Astralne moce u tych ludzi również stoją na lepszym poziomie i pozwalają stać się jednymi z najbardziej groźnych istot chodzących po wyspie. W głębi ich oczu często widać przebłyski czegoś tajemniczego i nieznanego.


Plugawiciel

Plugawiciel.jpg
Jest to najwyższa ranga na drodze techniki i rozwoju w szeregach kruków. Osiągają ją członkowie będący w stanie przyrządzić najpotężniejsze trutki znane temu światu. Nie dość że wykorzystują je przeciw swym wrogom, to są jeszcze w stanie użyć niektórych na sobie zwiększając znacznie swój potencjał bojowy. Plugawiciele zazwyczaj uderzają nagle. Wolą wykończyć przeciwnika zanim dojdzie do prawdziwego starcia. Jeśli zaś to się nie udaje, pozostaje im rynsztunek który w wyniku wielu eksperymentów jest niemal żywym arsenałem. Członkowie tej grupy jak i ich ciała nie są już w stanie funkcjonować bez tajemniczych mieszanek.

Zjednoczony

Krwawe kruki zjednoczony1.jpg
Tytuł ten przypada zabójcom, którzy niemal w pełni zjednoczyli się z swoimi pomrocznikami. Pomimo złej natury tych istot, są oni w stanie działać jak jedność. Astralne zdolności przestają mieć swoje sekrety przed zjednoczonym, a ich możliwości osiągają swoje apogeum. Te osoby poznają największe sekrety swych towarzyszy i korzystają z pełni dostępnej mocy. Mówi się, że ci ludzie już nigdy nie będą sobą poprzez połączenie dwóch istot.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF