Aktualny dzień w Marancie: 19.03.33
Krwawy Strażnik

Z Forumowy system RPG Marant

Krwawystraznik.jpg

Opis

Krwawi Strażnicy to wąska, wyspecjalizowana w używaniu broni palnej grupy Krwawych Kruków, której głównym zadaniem jest ochrona strategicznych punktów gminy Ombros. Ich główne siły stacjonują w Forcie Vamp, część rozrzucona jest po Kruczym Wale gdzie pełnią rolę oficerów tamtejszej straży, zaś pewna ich liczba znajduje się w samej siedzibie zabójców. Krwawi Strażnicy posiadają świetne wyszkolenie bojowe, rekrutuje się ich bowiem z najlepszych asasynów, którzy wielokrotnie zdążyli już udowodnić swoją skuteczność. Są mistrzami w walce kataną i ukrytym ostrzem, jednak najbardziej morderczy okazują się w walce na dystans. Wówczas mogą zrobić użytek ze swoich muszkietów.

Statystyki

Broń: naostrzona katana
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 38

Broń: sztylet asasyna
Obuch: 23
Wytrzymałość: 30

Broń: muszkiet krwawego strażnika
Obuch: 20 + obuch materiału pocisku

Bestia: Krwawy Strażnik
Kategoria: III
Wytrzymałość: 5

Technika walki

W walce na dystans Krwawy Strażnik stara się wykorzystać swój muszkiet. Zanim jednak rozpocznie ostrzał stara się zwykle znaleźć sobie jakąś osłonę. Do walki w zwarciu stosuje swoje zabójcze katany, których używa jednocześnie. W przypadku utraty któregoś z mieczy dobywa sztyletu lub zaczyna korzystać z ukrytego ostrza. W przypadku kiedy przeciwnik ma nad nim przewagę, Krwawy Strażnik będzie starał się przerwać walkę, uciec i ukryć się. Później zaś zaatakuje z zaskoczenia rzucając nożami, albo zakradnie się od tyłu i spróbuje natychmiastowo wykończyć wroga ukrytym ostrzem lub garotą.

Ataki

 • Walka wręcz – Krwawy Strażnik potrafi bardzo dobrze walczyć na pięści. Bez problemu sparuje cios, osłoni się przedmiotem lub użyje go do zaatakowania przeciwnika.
 • Atak bronią palną – Krwawy Strażnik uzbrojony jest w muszkiet, naładowany żelaznymi nabojami. Zadaje nim obrażenia obuchowe w promieniu 300 metrów po linii prostej.
 • Atak sztyletem - Jest on uzbrojony w jednoręczny sztylet ze stali Valfdeńskiej, którego zasięg wynosi 0,3 metra. Dzięki tej broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Atak kataną - Jest on uzbrojony w dwie dwuręczne katany ze stali tinirletańskiej o zasięgu 0,8 metra. Dzięki tym broniom może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte.
 • Rzut nożem – Krwawy Strażnik uzbrojony jest w sześć noży ze stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,2 metra. Potrafi nimi rzucać na odległość 5 metrów.
 • Duszenie garotą – Jeśli Krwawemu Strażnikowi uda się niezauważenie zajść przeciwnika od tyłu, jest on w stanie zarzucić mu na szyję garotę i zacząć duszenie. Duszenie trwa jeden post. Jeśli wytrzymałość przeciwnika jest mniejsza niż 10, umiera on natychmiastowo na skutek zmiażdżenia krtani.
 • Atak ukrytym ostrzem - Jest on uzbrojony w ukryte ostrze ze stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,2 metra. Dzięki tej broni może ranić przeciwników zadając im rany kłute i cięte, oraz atakować z zaskoczenia.


Umiejętności

 • Władanie bronią palną – Krwawy Strażnik posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie mistrzowskich technik walki bronią palną - muszkiet [100%].
 • Władanie bronią białą – Krwawy Strażnik posiada wiedzę pozwalającą mu na używanie mistrzowskich technik walki bronią sieczną - sztylet [100%], nóż [100%], katana [100%], ukryte ostrze [100%].
 • Używanie zbrój miękkich – Krwawy Strażnik wyszkolił się w umiejętności korzystania ze zbrój miękkich. Udźwig postaci rośnie o 5 kg.
 • Potencjał chemiczny - Może wypić dodatkowo jedną miksturę na post.
 • Ciało z gliny - Udźwig postaci do 20 kg. Ludzi cechuje bardzo duże zróżnicowanie fizyczne, dlatego to jak silny i szybki się staniesz, oraz jakiej tężyzny fizycznej nabierzesz zależy od Twojego treningu.
 • Ulubieniec bogów - W przypadku odnalezienia złota w skrzyni lub pozyskaniu złota z zabitego przeciwnika Mistrz Gry dolicza bonus +15% do znalezionych grzywien.
 • Bystry umysł - Dodaje bonus +1 do najwyższego otrzymanego w wyprawie talentu. Po otrzymaniu za wyprawę 3 brązowych talentów i 1 srebrnego talentu. Mistrz Gry doliczy bonus w postaci 1 srebrnego talentu.
 • Nożownik - Celność trafienia w czoło, serce i oko wzrasta o 1 metr na każdym poziomie specjalizacji walki nożem. Zasięg perfekcyjnego rzutu nożem zwiększa się o 1 metr na każdym poziomie specjalizacji walki.
 • Mistrz ostrzy - Możesz walczyć oburęczną kataną tak, jak gdyby to była broń jednoręczna. Raz na post potrafisz wykonać atak, przed którym przeciwnik może się obronić posiadając 100% specjalizacji dowolną bronią niedystansową w połączeniu z umiejętnością Akrobatyka, lub też używając umiejętności przemieszczenie, teleportacja I, teleportacja II, teleportacja III. Otrzymujesz również jeden dodatkowy finiszer na post.
 • Akrobatyka - Maksymalna wysokość skoku w wzwyż wynosi 2 metry. Maksymalna wysokość skoku w dal wynosi 8 metrów. Optymalna wysokość do zeskoku i nie zrobieniu sobie przy tym krzywdy wynosi 10 metrów.
 • Ciało atlety - Otrzymujesz bonus 5kg do maksymalnego udźwigu postaci.
 • Jeździectwo - Jest w stanie dosiadać wierzchowców, kierować nimi oraz na nich walczyć.
 • Wilk morski - Postać potrafi pełnić każdą funkcje (marynarz, sternik, kapitan) na dowolnym statku. Jest odporny na chorobę morską.
 • Zakładanie pułapek - Postać potrafi zakładać i rozbrajać wszelkie możliwe pułapki i sidła, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy magicznej i/lub otwierania zamków. Gdy przeciwnik złapię się w pułapkę, postać gracza zawsze otrzymuje pierwszeństwo ataku, nawet jeżeli to przeciwnik owe posiadał. Zabicie przeciwnika schwytanego w pułapkę nie pozbawia gracza finiszera z puli dostępnych finiszerów na post z walką.
 • Kamuflaż - Postać może się ukryć i przyczaić w celu pozyskania pierwszeństwa ataku w walce. Umiejętność nie jest skuteczna w przypadku przeciwnika z wyostrzonymi zmysłami.
 • Cichy zabójca - Potrafisz zakraść się niepostrzeżenie do przeciwnika w związku z tym otrzymujesz pierwszeństwo do ataku. Możesz wykonać jeden skrytobójczy atak na post.


Słabe punkty

 • brak


Trofea

 • 5 litrów krwi ludzkiej
 • Bronie:

Nazwa broni: naostrzona katana
Rodzaj: katana
Typ: oburęczny
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 33
Opis: Wykuty z 1,71kg stali tinirletańskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: naostrzona katana
Rodzaj: katana
Typ: oburęczny
Ostrość: 28
Wytrzymałość: 33
Opis: Wykuty z 1,71kg stali tinirletańskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: sztylet asasyna
Rodzaj: sztylet
Typ: jednoręczny
Ostrość: 23
Wytrzymałość: 30
Opis: Wykuty z 0,62kg stali Valfdeńskiej o zasięgu 0,3 metra.

Nazwa broni: muszkiet Krwawego Strażnika
Rodzaj: muszkiet
Obuch: 20 + obuch materiału pocisku
Opis: Wykonany z 1kg stali Valfdeńskiej i 0,65kg drewna o zasięgu do 300 metrów.

50x
Nazwa amunicji: żelazny nabój
Rodzaj: nabój
Obuch: 23
Wytrzymałość: 25
Opis: Wykonany z 0,01kg żelaza i 0,0075kg niebieskiej rudy.

 • Odzienie:
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF