Aktualny dzień w Marancie: 06.03.33
Krwiopijca

Z Forumowy system RPG Marant

Krwiopijca.jpg

Opis

Krwiopijcy to wielkie owady z wyglądu przypominające osy lub pszczoły, osiągają rozmiar do 1,5 metra. Najczęściej można je spotkać na bagnach lub w pobliżu rzek, gdzie poszukują zdobyczy, którą może być każde niezbyt duże i silne zwierzę. Zwykle można je spotkać w rojach liczących od 3 do 15 osobników, rzadziej samotnie lub w parach. Z odwłoka tych owadów wystaje 15 centymetrowe żądło, mogące przebić się nawet przez skórę dzika. Żądło jest połączone z gruczołem jadowym, w którym produkowana jest niezbyt silna trucizna zdolna zabić mniejsze zwierzęta lub sparaliżować stworzenia większe. Znane są przypadki śmierci ludzi na skutek użądlenia przez krwiopijcę.

Statystyki

Broń: żądło
Ostrość: 15
Wytrzymałość: 10

Bestia: krwiopijca
Kategoria: I
Wytrzymałość: 1


Technika walki

Krwiopijce atakują samotnie, w grupie kilku osobników lub stadnie, rzucając się na ofiarę taranem. Żądląc ofiarę i wpuszczając do jego organizmu trującą wydzielinę. Krwiopijca potrafi zabić nawet człowieka. Jednak gdy przeciwnik jest dla nich za silny zwyczajnie odlatują.

Ataki

  • Uderzenie żądłem - Krwiopijca najczęściej atakuje ostrym żądłem zadając nim rany kute. Przy każdym trafionym ciosie krwiopijca aplikuje przeciwnikowi dawkę trucizny, która ma właściwości paraliżujące i działa przez godzinę czasu lub do momentu wypicia mikstury niwelującej jej właściwości. Paraliż obejmuje swoim zasięgiem promień 30 centymetrów od punktu wkłucia.
  • Zwodzenie - Gdy przeciwnik jest za silny, krwiopijca wabi go do roju swych pobratymców.


Umiejętności

  • Skrzydła - Krwiopijca może latać, dzięki czemu dotarcie w trudno dostępne miejsca nie stanowi dla niego problemu.
  • Bagniste zwierze - Dobrze zna bagna i mokradła. Walcząc w środowisku mokradeł, bagien i blisko zbiorników wodnych otrzymuje bonus do pierwszego ruchu w walce.
  • Owadzia zwinność - Przeciwnik otrzymuje minus 30 metrów do zasięgu perfekcyjnej celności broni dystansowej i broni palnej, kiedy mierzy do krwiopijcy.
  • Antytoksyczność - Krwiopijca jest odporny na wszystkie choroby, na jad krwiopijcy oraz na truciznę dziurawca, trupikorzenia i czarnego bzu.


Słabe punkty

  • Podatność na ogień - Zwierze jest owadem, co czyni je wrażliwym na ogień.


Trofea

  • 4 skrzydła krwiopijcy
  • 1 żądło krwiopijcy
  • 1 litr jadu krwiopijcy
TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF