Aktualny dzień w Marancie: 19.01.28
Manufaktura- prodkucja mieczy

Z Forumowy system RPG Marant

Manufaktura.jpg

O lokacji

Manufaktura, w której na masową skalę produkowane są jednoręczne miecze, powstała w Ombros stosunkowo niedawno. Cały zakład nastawiony jest gównie na eksport poza granice gminy, dzięki czemu przynosi on całkiem niezłe zyski. Nawet jeśli wykonywana tutaj broń nie jest orężem najwyższej klasy to sprzedaje się dosyć dobrze. Po pierwsze, niskie koszta produkcji pozwalają sprzedawać miecze po obniżonych cenach. Po drugie, popyt na taką broń możemy zauważyć właściwie wszędzie, dlatego nie trudno znaleźć sprzedawców gotowych od razu zakupić większą partię towaru. Budynki, w których prowadzi się prace, zostały wybudowane od podstaw specjalnie na potrzeby tego przedsięwzięcia. Mieszczą się one niedaleko wsi o wdzięcznej nazwie Ron'del, z której pochodzi spora część pracowników zakładu. Chociaż całość jest prywatną własnością pewnego krasnoluda, to znaczna część dochodów i tak trafia do skarbca Ombros. Jest to zapłata za możliwość założenia interesu w tym miejscu i aktywne wsparcie władz gminy.

Manufaktura to w rzeczywistości trzy prostokątne ceglane budowle położone obok siebie. W jednej z nich mieści się huta, w której przetapiane na sztaby są przywożone do tego miejsca surowce. Głównie stal i żelazo, zdecydowanie rzadziej miedź. Od rana do wieczora w pocie czoła uwijają się tutaj jakieś dwa tuziny robotników. Ludzie ci zajmują się głównie odbieraniem nowych transportów, przetapianiem rud metali, i układaniem sztabek. Co jakiś czas część sztab przekazują kowalom pracującym w sąsiednim, największym ze wszystkich trzech, budynku. To właśnie kuźnia, czy raczej zakład kowalski zatrudniający na stałe dziesięciu rzemieślników. Przez cały dzień nie robią oni nic innego prócz produkcji mieczy według określanego schematu. Praca idzie im bardzo sprawnie, są bowiem podzieleni na kilka drużyn, z których każda zajmuje się czymś innym. Jedni odkuwają kształty, inni szlifują ostrza, a jeszcze inni hartują broń. Efekt jest taki, że każdego dnia zakład opuszcza blisko setka w pełni sprawnych i gotowych do użycia jednoręcznych mieczy. Końcowy produkt zabierany jest do następnego budynku pełniącego rolę magazynu. W nim kolejna grupa ludzi zabezpiecza miecze i składuje je. Pod koniec każdego tygodnia furgon wypełniony po brzegi bronią wyjeżdża z terenu manufaktury w towarzystwie kilku ochroniarzy i opuszcza granice Ombros. Zakład zapewnia więc miejsca praca uboższym mieszkańcom gminy, grupie mieczników, i zwiększa wpływy regionu.


...

Postacie niezależne

Hiron.jpg
 • Imię: Hiron aep Murd
 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: krasnolud
 • Mutacja: brak
 • Data urodzenia: nieznana
 • Lokalizacja: manufaktura w Ombros
 • Status: Żywy

Starszy syn Murda wraz z bratem prowadził niegdyś sklep w Ekkerund. Zajmowali się wyrobem i sprzedażą najróżniejszej broni, przy czym interes szedł im całkiem nieźle. Do czasu, aż Ekkerund zostało zaatakowane przez zbuntowane wampiry. Dorobek życia obu braci został wówczas zniszczony, zaś oni sami postanowili wyruszyć w świat by rozpocząć nowe życie. Hiron zdecydował założyć interes, który w krótkim czasie pozwoli mu znowu wyjść na prostą. Dogadał się zatem z władzami Ombros i korzystając ze swoich oszczędności, oraz pożyczonych od tamtejszych urzędników pieniędzy, założył swoją manufakturę. Krasnolud odpowiada w niej właściwie za wszystko, dlatego większość czasu spędza na pilnowaniu by miejsce to właściwie funkcjonowało.
Diron.jpg
 • Imię: Diron aep Murd
 • Płeć: mężczyzna
 • Rasa: krasnolud
 • Mutacja: brak
 • Data urodzenia: nieznana
 • Lokalizacja: manufaktura w Ombros
 • Status: Żywy

Młodszy syn Murda od zawsze lojalnie wspierał swojego brata we wszystkich jego przedsięwzięciach. Sytuacja nie zmieniła się ani trochę, gdy ich majątek w Ekkerund został zniszczony. Obecnie Diron zajmuje się organizacją ochrony transportów opuszczających teren zakładu, oraz zarządza strażnikami pilnującymi samej manufaktury. Nie jest może krasnoludem najlepiej się do tego nadającym, nadużywa bowiem alkoholu i rzadko kiedy potrafi zachować się poważnie, jednak tylko jemu brat jest w stanie zaufać.

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF