Aktualny dzień w Marancie: 18.01.33
Meaneb

Z Forumowy system RPG Marant

Informacje

Portret
  • Imię: Meaneb Serquil
  • Płeć: mężczyzna
  • Rasa: człowiek
  • Mutacja: brak danych
  • Data urodzenia: 10.04.26454 roku, eI
  • Lokalizacja: Otchłań
  • Status: Martwy

O postaci

Meaneb przyszedł na świat 10.04.26454 roku, I ery, w Vengardzie na dawnych ziemiach Myrtany. Był drugim synem Verana i Aradny z dynastii Serquilów, rodu królewskiego panującego w Myrtanie. Już we wczesnej młodości wykryto u niego zdolności magiczne. W związku z tym, że był młodszym dziedzicem tronu wysłano go na szkolenie do klasztoru magów ognia. W wieku 20 lat Meaneb był już na tyle szanowanym adeptem magii, że otrzymał wstęp do zakazanych dla większości bibliotek. Dowiedział się tam o tym, że poza podstawowymi czterema żywiołami, o których słyszał od magów ognia istnieją jeszcze inne, potężniejsze żywioły. Tak zafascynował się nekromancją. W przeciwieństwie do swych kolegów nie poprzestawał na samym teoretyzowaniu, wprowadzał myśli w czyny, potajemnie szkolił się w arkanach czarnej magii. Kiedy o jego występku dowiedziała się rada klasztoru został postawiony przed sądem. Rozprawy nigdy nie doprowadzono do końca, ponieważ Meaneb wymordował wszystkich zebranych na niej magów ognia i okrzyknął się nowym arcymistrzem magii. Jego występek w klasztorze zatuszowano. Książę i przyszły król nie mógł sobie pozwolić na taką hańbę. Veran dołożył więc wszelkich starań, by świadkowie tamtych zdarzeń nie byli w stanie pisnąć o tym ani słowem. Wkrótce po śmierci rodziców tak jak wymagała tego tradycja koronowano Meaneba i jego starszego brata Elanberena, by we dwoje rządzili Myrtaną.


Meaneb historia.jpg

Meaneb nie chciał dzielić się władzą ze swym bratem. Uknuł więc plan detronizacji Elanberena. Jednak jego spisek, do którego wplątał swojego syna Isentora nie odniósł sukcesu. Zmuszony do zbrojnego przejęcia państwa Meaneb wysyłał swoje plugawe i nieumarłe sługi do walki z rycerstwem Myrtany. W kraju rozgorzała wojna domowa. Po wielu latach walk Elanberen wraz ze swym bratankiem Isentorem przygwoździli Meaneba w wąwozie poległych, gdzie zadali armii nieumarłych ostateczny cios. Osłabiony po porażce Meaneb nie miał szans w walce sam na sam ze swoim synem. Został pokonany i uwięziony za swoje zbrodnie po wsze czasy w podziemnym, dracońskim więzieniu.Formy Meaneba

Po uwolnieniu się z więzienia Meaneb potrzebował energii żywych istot do odzyskania sił. Wraz z ilością wchłoniętej energii powoli przybierał bardziej ludzką postać. Poniższy opis przedstawia drogę jego metamorfozy.

Forma szkieletu

Meaneb1.jpg
Meaneb został uwięziony za swoje zbrodnie przez jego syna Isentora na 10 lat. Lisza spętano srebrnymi łańcuchami do solnego palu. Przebito mu również serce morficznym kryształem z czerwonej rudy, który sączył do żył Meaneba neutralizującą moce substancje z domieszką rtęci i srebra. Zaraz po uwolnieniu się ze swojego więzienia Meaneb jako szkielet rozpoczął poszukiwanie żywiciela.


Forma nieumarłego

Meaneb3.jpg
Po wchłonięciu adepta czarnej magii - Travisa, ciało Meaneba uległo regeneracji. Nie był to jednak w pełni żywy organizm, bardziej przypominał nieumarłego, wampira niż człowieka.


Forma człowieka

Meaneb2.jpg
Z czasem wraz z wchłonięciem większej ilości energii żywych istot Meaneb odbudował narządy stając się liszem z w pełni ludzkim ciałem.


Forma mutanta

Meaneb.jpg
Meaneb po drugiej porażce nie mógł wybaczyć sobie braku siły do walki z Isentorem. Rozpoczął eksperymentowanie z czarną rudą i mutagenami. Dzięki temu wzmocnił się na tyle, że jego odwieczny przeciwnik przestał mu już zagrażać.


Forma boska

Meaneb idealny.jpg
Po zniszczeniu kostki dusz i wchłonięciu uwięzionych w niej istot Meaneb zyskał niemal boską moc. Nikt nie jest mu w stanie zagrozić.


Upadek

U schyłku II Wielkiej Wojny z siłami Ardenosu i Otchłani, Meaneb został ostatecznie zniszczony przez tajemniczego Mściciela, uwolnionego dzięki staraniom Dragosaniewgo Antaresa, Gunsesa Cadacusa, Evening Antarii, Izabell Ravlet i kilku innych śmiałków, których imiona pozostały tajemnicą. Tyran Meaneb został zgładzony, podobnie jak jego demoniczni (i nie tylko) sojusznicy. Ich przeklęte dusze zostały uwięzione w Otchłani, której Bramy na nowo odzyskały swe Pieczęcie stworzone przed wiekami przez Adanosa. Wydarzenie to zażegnało bezpośrednie zagrożenie ze strony Meaneba i sił Otchłani.


Statystyki postaci

Brak informacji

TOP50 Gry Ranking Gier The Best Of PBF - Play By Forum Toplista PBF - Toplista gier PBF Toplista gier PBF