Aktualny dzień w Marancie: 27.01.2
Nazewnictwo postaci

Z Forumowy system RPG Marant

Ksiazka i pioro1.JPG

Poradnik ma za zadanie przedstawić poprawne nazewnictwo postaci. To bardzo ważne, ponieważ nadana ziemia, tytuły i urzędy są przypisywane postaciom, nie graczom. Dla tego przykładu, gdyby dnia dzisiejszego Aragorn przestał grać swoim draconem, baronem Aragornem, a zaczął grać krasnalem Garirem, to nie dostałby tytułu barona, urzędu radnego, ani ziemi. Te włości, tytuły i urzędy zostałyby stracone przez gracza.


Zasady ogólne

Wymogiem jest, aby nazwa postaci posiadała imię. Tyle wystarcza, dla pełnego porządku w grze i swobody rozgrywki lepiej, by imię nie zawierało dziwnych znaków lub cyfr. Rozpoczynając grę posiadamy tylko imię wraz z przydomkiem bądź pochodzeniem. Dopiero po otrzymaniu tytułu szlacheckiego gracz może stworzyć nazwisko i nazwę swego rodu. Szczególnie ważne są pełne nazwy (imię i nazwisko) w przypadku nadawania tytułów, włości, certyfikatów i aktów. Dlatego też każdy gracz musi spełnić ten minimalny wymóg.Możliwości nazewnictwa względem ras

Przewidziane są jednak inne nazwy, zróżnicowane na rasy, gdyż każda podstawowa rasa grywalna w swej kulturze wykształciła odrębne nazewnictwo. Można pozostać przy standardowym układzie bez względu na przynależność rasową (imię nazwisko). Poniższy układ nie jest wymagany, lecz można z niego skorzystać. Na końcu oczywiście wędruje nazwisko rodowe postaci, o ile takowe posiadamy.

  • człowiek - imię, nazwisko (np. Jan Marant).
  • mauren - imię, ibn, imię ojca, nazwisko (np. Jan ibn Azar Marant)
  • elf - imię, nazwisko, nazwa krainy pochodzenia (np. Jan Marant z Elanoi)
  • jaszczuroczłek - imię, nazwisko, nazwa plemienia (np. Jan Marant z Krwawych Hord)
  • krasnolud - imię, nazwisko, aep, imię ojca (np. Jan Marant aep Yarpen)
  • niziołek - imię, du'imię matki, nazwisko (np. Jan du'Natali Marant)
  • ork - imię, nazwisko (np. Jan Marant)
  • turdnaszan - imię, nazwa pochodzenia, nazwisko (np. Jan Ketofa Marant)Widoczność nazwy postaci

Nie jest wymagane umieszczanie pełnej nazwy postaci w nazwie wyświetlanej na forum. Wskazane są same imiona, ponieważ wygląda to o wiele estetyczniej. Pełna nazwa postaci powinna być widoczna w domostwie i spisie talentów.

  • Uwaga - wskazane jest, by nazwa wyświetlana konta na forum była przynajmniej imieniem postaci w grze Marant.